XXX Niedziela Zwykła - Uroczystość Konsekracji Własnego Kościoła 2020

25 Października 2020

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 25.10.2020 – Uroczystość Konsekracji Własnego Kościoła.

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego, stąd szaty liturgiczne są koloru białego. Starajmy się troszczyć zarówno o nasz kościół materialny, w którym się modlimy, ale także o Kościół, który tworzymy jako wspólnota ludzi wierzących w Chrystusa.
  2. W środę 28 października święto apostołów: Szymona i Judy Tadeusza, a zarazem 95 rocznica powstania naszej Diecezji Łomżyńskiej, szczególnie w tym dniu ogarnijmy naszymi modlitwami całą diecezję szczególnie ludzi chorujących na koronawirusa i niosących im pomoc.
  3. W środę również imieniny obchodził będzie Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski, również Jego osobę polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach.
  4. Zbliżają się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Porządkujemy groby naszych bliskich zmarłych, przynosząc kwiaty i znicze nie przesadzajmy w ich nadmiernej ilości. Zmarli oczekują przede wszystkim naszej modlitewnej pamięci i pomocy a nie tylko kwiatków i lampek. Tradycja chrześcijańska wypracowała sprawdzone formy modlitewnej troski o zmarłych a są to intencje Mszy Świętych, wypominki roczne, wypominki jednorazowe i podzwonne. Takiej pamięci o naszych bliskich zmarłych uczmy także nasze dzieci. Nasze zachowanie na cmentarzu, miejscu świętym, powinna cechować powaga, skupienie, wyciszenie i pobożna modlitwa. Na cmentarzu nie wolno palić papierosów i wprowadzać psów.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, suma o godz. 11.00 i po niej ze względu na pandemię skromna procesja po cmentarzu, wierni stoją przy grobach swoich bliskich. Modlitwa na cmentarzu rozpocznie się różańcem za naszych zmarłych, a później procesja do 5 stacji na cmentarzu grzebalnym. Po południu Msza św. o godz. 17.00.
  6. Od 1 listopada w tym roku wyjątkowo ze względu na pandemię do końca listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
  7. Wypominki roczne będą przyjmowane przez Siostry Zakonne dziś, w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny oraz w niedzielę 8 listopada w Sali Księdza Mieszki.  W dni powszednie możemy zamawiać wypominki za naszych zmarłych w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.
  8. Jest prośba policji, aby osoby szczególnie starsze uważały na różnego rodzaju oszustów, którzy próbują różnymi sposobami wyłudzić pieniądze wykorzystując naszą naiwność, powołując się na kogoś z naszej rodziny, czy za policjanta. Nie ufajmy osobom, które telefonicznie chcą od nas pożyczyć czy wyłudzić pieniądze.
  9. Bezpłatne badanie wzroku odbędzie się w czwartek 29 października przy ul. Handlowej, więcej informacji w gablocie.
  10. Pani Barbarze Prusińskiej z ul. Kościuszki dziękuję za ofiarowane kwiaty chryzantemy do Kościoła przed ołtarze.
  11. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Wiesław Koziatek lat 55 z Jeglijowca, Barbara Dawidczyk lat 74 z ul. Kościuszki, Jan Dymerski lat 53 z ul. Trasa Mazurska, Władysława Mróz lat 82 z ul. Kościuszki i Stanisław Niedźwiecki lat 84 z Jeglijowca. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…