XXVIII Niedziela Zwykła 2020

11 Października 2020

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 11.10.2020

1. W środę 14 października Święto Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela. Wszystkich pedagogów i uczniów zapraszamy na Mszę Świętą o  godz. 17.00 i  różaniec w intencji nauczycieli. Ze swej strony chciałbym z całego serca wszystkich nauczycieli powierzyć opiece Matki Bożej oraz życzyć Wam radosnego i gorliwego wypełniania tego szczególnego powołania, tej szczególnej służby na rzecz młodego pokolenia. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam każdego dnia oraz opieka Matki Przenajświętszej.
  2. Dziś ofiary zbierane do puszek przed kościołem przeznaczone są na Papieski Fundusz Stypendialny jako pomoc dla ubogiej i utalentowanej młodzieży. Bóg zapłać.
  3. Dziś spotkanie po Mszy św. o godz. 9.30 Franciszkańskiego Zakonu świeckich.
  4. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej, w naszym kościele w dni powszednie o godzinie 17.00 Msza Święta, a po niej różaniec, natomiast w niedziele po Mszy Św. o godzinie 9.30. Kto nie może dotrzeć na różaniec do kościoła to zachęcamy do jego odmawiania na wioskach czy w naszych rodzinach. Taca za tydzień na Misje święte.
  5. Za tydzień ofiary zbierane do puszek przed kościołem przeznaczone będą na leczenie Leny Mazur, która cierpi na SMA. Leczenie jest bardzo kosztowne.
  6. Różaniec 12 października w  poniedziałek o godz. 19 w Klimkach.
  7. W tym tygodniu w godzinach kancelaryjnych możemy już zamawiać wypominki za naszych zmarłych w kancelarii parafialnej i po Mszy Świętej w zakrystii.
  8. Rozpoczęliśmy na dobre sprzątanie na grobach naszych bliskich na naszym cmentarzu grzebalnym. Jest serdeczna prośba, żeby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, ziemi, żywych kwiatów, ale na osobne miejsce. Nie wrzucamy również dużych, plastikowych wieńców. Składamy je obok. Do kontenerów wrzucamy szkło i pojedyncze śmieci.
  9. We wtorek 13 dnia miesiąca nabożeństwo fatimskie.  Nabożeństwo Fatimskie będzie połączone z Nabożeństwem Różańcowym po Mszy św. o godz. 17.00. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej w kościele.
  10. Młodzież klas VIII i ze szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do wstępowania w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, działającego przy naszej parafii. Spotkania odbywają się w Domu Parafialnym w każdy piątek o godzinie 19:00.
  11. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszła: Bożena Ambo z ul. Armii Krajowej, przeżyła lat 59. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu…