XXVII Niedziela Zwykła 2020

4 Października 2020

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 04.10.2020

1. W dniu dzisiejszym przypada święto św. Franciszka z Asyżu, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich działającego przy naszej parafii, zachęcamy do wstępowania w jego szeregi, by uświęcać się duchowością franciszkańską w życiu codziennym.
  2. W środę 7 października wspomnienie w liturgii kościoła Matki Bożej Różańcowej, zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej, w naszym kościele w dni powszednie o godzinie 17.00 Msza Święta a po niej różaniec, natomiast w niedziele po Mszy Św. o godzinie 9.30. Kto nie może dotrzeć na różaniec do kościoła to zachęcamy do jego odmawiania na wioskach czy w naszych rodzinach.
  3. Dziękujemy siostrze Elżbiecie za przygotowanie dekoracji różańcowej na miesiąc październik w naszym kościele.
  4. Za tydzień w niedzielę 11 października będziemy obchodzili Niedzielę Papieską. Po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek przed kościołem na Papieski Fundusz Stypendialny jako pomoc dla ubogiej lecz utalentowanej młodzieży.
  5. Dziś ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na Caritas. Bóg zapłać za te ofiary.
  6. Powoli rozpoczynamy sprzątanie na grobach naszych bliskich na cmentarzu grzebalnym. Mamy serdeczną prośbę, aby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, ziemi, żywych kwiatów, ale na osobne miejsce obok kontenerów. Nie wrzucajmy również dużych, plastikowych wieńców, ale składajmy je obok. Do kontenerów natomiast wrzucajmy szkło i pojedyncze śmieci.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Bożena Sobiech z ul. Kurpiowskiej, przeżyła lat 57, pogrzeb jutro w poniedziałek o godzinie 11. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu…