XII Niedziela Zwykła 2020

21 Czerwca 2020

XII niedziela zwykła 21.06.2020 r.

1. Dziś na Mszach Świętych o godzinie 10.30 i 13.00 pierwsza tura dzieci przystąpi do I Komunii Świętej, podobnie będzie w następne niedziele.
  2. Dziś ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne naszej diecezji.
  3. Spotkanie podsumowujące rok pracy formacyjnej Odnowy w Duchu Świętym jutro w poniedziałek po Mszy wieczorowej w kościele.
  4. Dzień Ojca we wtorek 23 czerwca. Tatusiom naszej parafii składamy już dziś  najserdeczniejsze życzenia i dziękujemy za ojcowską miłość, ciężką pracę i delikatność. Zmarłych Ojców polecamy natomiast miłosierdziu Bożemu.
  5. Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela w środę 24 czerwca. Msze święte w tym dniu o 7.00 i 18.00.
  6. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego, serdecznie dziękujemy z tej racji wszystkim nauczycielom i pedagogom za trud nauki młodego pokolenia, szczególnie dziękuję katechetom za lekcje religii, gdzie dzieci jeszcze bliżej poznawały Pana Jezusa. Zachęcamy wszystkie dzieci, aby okres wakacji rozpoczęły od spowiedzi świętej.
  7. Nabożeństwo poświęcenia pól w tym tygodniu: w Jazgarce w poniedziałek o godz. 16.30; w Krobi we wtorek o godz. 19.00; w Todzi w środę o godz. 19.00; na Podtatarzu w czwartek o godz. 19.00 i w Siarczej Łące w piątek o godz. 19.00.
  8. W miniony wtorek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, na którym przyjęto regulamin Domu Parafialnego z uwzględnieniem korzystania z niego przez Zakłady Pogrzebowe. Chcę mocno podkreślić to co wybrzmiało na spotkaniu Rady, że decyzja, który Zakład Pogrzebowy czy Cateringowy będzie obsługiwał pogrzeb należy do najbliższej rodziny osoby zmarłej. Mam nadzieję, że wszelkie plotki i oszczerstwa, którymi ponownie próbowano skłócić naszą rodzinę parafialną zostaną zaniechane, a osoby to czyniące przestaną je podsycać. Ponieważ monopol na usługi pogrzebowe w Kadzidle skończył się, parafia poszukuje osoby, która zechciałaby pracować jako Zarządca Domu Parafialnego, osoby zainteresowane tą pracą proszę o kontakt w kancelarii parafialnej do dnia 4 lipca 2020 roku. Więcej informacji odnośnie regulaminu Domu Parafialnego czy cennika za korzystanie z niego znajdziemy w piśmie Rady Parafialnej skierowanym do wszystkich zainteresowanych osób oraz na stronie internetowej naszej parafii. Pismo to jest wyłożone na końcu ławek, można je wziąć do domu.
  9. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jadwiga Kaliszewska przeżyła lat 83 z Długiego Kątu; śp. Henryk Bziukiewicz przeżył lat 67 z Klimk; śp. Cecylia Żochowska przeżyła lat 61 z Ostrołęki pochodziła z naszej parafii, pogrzeb we wtorek o godzinie 10.00. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…