Niedziela Trójcy Świętej 2020

7 Czerwca 2020

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 07.06.2020 r.

1.  Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski mając na uwadze duchowe dobro wiernych naszej diecezji z dniem dzisiejszym niniejszym odwołuje ogólną dyspensę od udziału wiernych w niedzielnych Mszach Świętych i w święta nakazane. W obecnej sytuacji stanu epidemii utrzymuje natomiast dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują dużą obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęca natomiast do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez korzystanie z transmisji Mszy Świętych telewizyjnych i radiowych.
  2. Spotkania rodziców i dzieci przed I Komunią w następującym porządku: w poniedziałek o godz.16.00 klasa III A; o godz.17.00  klasa III B; we wtorek o godz. 16.00 klasa III C; o godz. 17.00 klasa III D; w środę o godz. 16.00 Radosny Zakątek a o godz. 17.00 Jazgarka, Gleba i z pozostałych szkół.
  3. Poświęcenie pól w tym tygodniu: Klimki w poniedziałek o godz. 19.00 i Brzozówka we wtorek również o godz. 19.00.
  4. W czwartek 11 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godzinie 7.30; 9.30; 11.00 i o 17.00. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Św. o godzinie 11.00. Trasa procesji tradycyjnie ulicami: Sportową, Bema, 1-go Maja i Kościuszki.  Ponieważ obowiązujące prawo pozwala na organizowanie zgromadzeń religijnych powyżej limitu 150 osób, a uczestnicy takiego zgromadzenia w naszym przypadku Procesji Eucharystycznej mają obowiązek zakrywania ust i nosa za wyjątkiem sprawujących kult religijny. Bardzo serdecznie proszę więc o przygotowanie czterech ołtarzy: Pierwszy ołtarz przy Grocie Matki Bożej – przygotowują Kółka Różańcowe z ul. Kościuszki, Sportowej i Ogrodowej. Drugi ołtarz przy pomniku Szwedzkim – przygotowują Siostry zakonne i katecheci. Trzeci ołtarz na skrzyżowaniu ulic Kurpiowskiej i 1-go Maja – przygotowują mieszkańcy ulicy Kurpiowskiej i Kółko Różańcowe z ul. Kurpiowskiej. Czwarty ołtarz przy posesji państwa Białobrzewskich na ul. Kościuszki – przygotowują mieszkańcy Tatar. Do udziału w procesji zapraszamy mieszkańców całej parafii i gości: dzieci do sypania kwiatków, chór, orkiestrę, niosących w procesji feretrony z każdej wioski, druhny i druhów strażaków. Zapraszamy w strojach ludowych. W tym roku w związku ze stanem epidemii, bardzo serdecznie proszę, aby w procesji uczestniczyć obowiązkowo w maseczkach zakrywających usta i nos, natomiast osoby, które nie mogą ich używać proszę, aby uczestniczyły w procesji idąc na końcu procesji w dwumetrowych odstępach, chodzi o zapewnienie poczucia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom procesji.
  5. W Uroczystość Bożego Ciała za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Od piątku 12 czerwca oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół naszego kościoła po Mszy Św. wieczorowej połączona z nabożeństwem czerwcowym.
  7. W tym tygodniu w piątek 12 czerwca wspomnienie w liturgii błog. ks. Adama Bargielskiego, wikariusza w Kadzidle przed II wojną światową, który zginął w obozie koncentracyjnym w Dachau, a w sobotę 13 czerwca św. Antoniego z Padwy, patrona rzeczy zagubionych.
  8. Komunia Św. Rocznicowa w niedzielę za tydzień 14 czerwca na Mszy Św. o godzinie 13.00. Spotkanie organizacyjne i spowiedź dzieci i ich rodziców w piątek 12 czerwca o godz. 16.00.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności śp. Tadeusz Perzan, przeżył lat 62 z ul. Kurpiowskiej, Stanisława Święcicka lat 84 z Kadzidła 74 pogrzeb jutro o godz. 13.00. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…