IV Niedziela Wielkanocna 2020

3 Maja 2020

IV Niedziela Zmartwychwstania 03.05.2020 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy kwartalne Dni Modlitw o liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego, szczególnie spośród dziewcząt i chłopców naszej parafii.
  2. Z dniem dzisiejszym będą nowe gazety w bardziej interesującej grafice. Do tygodnika Idziemy wydawanej przez diecezję warszawsko-praską, dołączona będzie wkładka naszej diecezji Głos Katolicki. Cena gazety to 5 zł. Osoby, które chciałyby co niedziela kupić ten tygodnik prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, ponieważ chcemy ustalić ilość gazet zamawianych na stałe do naszej parafii.
  3. Jutro 4 maja w liturgii wspomnienie św. Floriana patrona strażaków, pamiętajmy  w naszych modlitwach o druhach i druhnach, którzy spieszą z pomocą innym ludziom.
  4. W piątek 8 maja w liturgii wspomnienie św. Stanisława ze Szczepanowa głównego patrona Polski, prośmy przez jego wstawiennictwo o pomyślność dla naszej Ojczyzny w tych trudnych czasach. Nie ma postu.
  5. Za tydzień w naszej parafii rozpoczniemy 40 – godzinne nabożeństwo, czyli adorację Najświętszego Sakramentu. Porządek Mszy św. jak w niedzielę a w poniedziałek i wtorek Msze Św. o godz. 7.00,  9.30 i  18.00. W niedziele po każdej mszy  św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.  Zapraszamy na adorację poszczególne wspólnoty.
  6. Taca za tydzień na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.
  7. Spotkanie Rodziny Franciszkańskiej za tydzień w niedzielę 10 maja po Mszy Świętej o godzinie 9.30.
  8. Rodziców, którzy chcą ochrzcić swoje dzieci w soboty 16 i 23 maja prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej.
  9. Rozpoczęliśmy miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej parafii w dni powszednie po Mszy Św. wieczorowej a niedzielę po 9.30. Osoby, które nie mogą przybyć do kościoła na to nabożeństwo zachęcamy do modlitwy we wioskach przy krzyżach lub w domach rodzinnych. Codziennie o godzinie 17.30 Radio Maryja transmituje to nabożeństwo.
  10. Dziękuję za anonimowe ofiary na potrzeby naszej parafii.
  11. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Henryk Błędek lat 80 z Gral, śp. Patrycja Drężek lat 21 z ul. Baśniowej,  śp. Mariusz Banach lat 21 z Tatar i śp. Andżelika Nurczyk lat 21 z Ostrołęki . Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…