I Niedziela Adwentu 2019

1 Grudnia 2019

I NIEDZIELA ADWENTU, 01.12.2019

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent pod hasłem „ Wielka Tajemnica wiary”. Jest to  czas radosnego  oczekiwania na przyjście Pana. Starajmy się poczynić dobre postanowienia na czas Adwentu: nie pić alkoholu, nie palić papierosów, zerwać z hazardem, mniej oglądać telewizji, internetu, ściszyć radio. Jest to czas radosnego oczekiwania, a więc starajmy się by sobie i bliskim tej radości nie zakłócać. Zapraszamy na roraty, codziennie o godz. 7:00; dodatkowo dla dzieci roraty będą we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Na Msze roratnie przynosimy ze sobą lampiony.
  2. 7 grudnia I Sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7.00. O godz. 6.20 różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem razem z tymi osobami, które modlą się codziennie, rozważanie, Msza św. i wznowienie adoracji zakończenie błogosławieństwem. Tajemnica I chwalebna Zmartwychwstanie Pana Jezusa.  O godz. 16 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy o godz. 17.
  3. W sobotę 7 grudnia Rodzina Radia Maryja przeżywała będzie 28 rocznicę powstania. Dziękujemy Bogu za ten dar radia i telewizji. Dziękuje też za wsparcie swoją ofiarą. Zachęcam do słuchania i oglądania telewizji trwam.
  4. Za tydzień w niedzielę 08 grudnia ofiary do puszek przed kościołem będą zbierane jako nasza  pomoc Kościołowi na Wschodzie .
  5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Rodziny Franciszkańskiej
  6. 5 grudnia I czwartek miesiąca. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 17.00.
  7. 6 grudnia I piątek miesiąca. Msza św. o godz. 7.oo po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 8.30, o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 17.00. W Glebie Msza św. o godz. 15.00.
  8. 8 grudnia w niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  9. Są do nabycia przy kościele świece Caritas na stół wigilijny. Cena świecy 15 zł. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć nasz parafialny kalendarz na 2020 rok.
  10. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 13 – 15 grudnia (piątek – sobota – niedziela). Msze św. w godz.: 7, 9.30, 12 i 17.
  11. Zachęcamy do zbierania makulatury, ogłosimy kiedy przywiozą kontener na nią i wtedy będzie można dostarczyć ją do tego konteneru. Pieniądze z tej makulatury będą przekazane na Misje.
  12. W nieodległym czasie będzie również zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego, więcej szczegółów podamy za tydzień.
  13. W najbliższy wtorek będą zbierane zmarznięte kwiaty doniczkowe z grobów na naszym cmentarzu. Do pracy na godzinę 9.00 zapraszam mieszkańców: Krobi, Sula, Kuczyńskich i mieszkańców Kadzidła z ulic:
  14. Dziękuję serdecznie za pomoc na rzecz parafii panu Adamowi Białobrzeskiemu Dyrektorowi Gospodarki Komunalnej w Kadzidle i jego pracownikom.
  15. Dziękuje z całego serca za złożone ofiary na pracę przy naszej świątyni  z ul. Moniuszki  i na komunikanty, państwo Krystyna i Stanisław Lisiewscy z ulicy Słowackiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  16. Od dziś odmawiane są nowe wypominki. Kto zauważyłby błąd w odmawianiu wypominek prosimy by przyjść do zakrystii i sprostowanie.
  17. W Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle już w tych dniach grudnia rozpocznie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Kurpiowskiej Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego. Oferta jest bardzo urozmaicona od różnorodnych stroików, gwiazdek, aniołków, bombek, szyszek, po łańcuchy choinkowe, świece, serwetki.  Na kiermasz zaprasza Wójt Gminy Kadzidło, Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle oraz artyści kurpiowscy.