XXXI Niedziela Zwykła 2019

3 Listopada 2019

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 03.11.2019

1. Drodzy parafianie nastąpiły zmiany organizacyjne w funkcjonowaniu naszej parafii. Z powodu rezygnacji z posługi dotychczasowego Pana Kościelnego, któremu dziękuję za dotychczasową posługę. Dlatego ze wszystkimi sprawami związanymi z funkcjonowaniem kościoła, cmentarza i domu parafialnego proszę żeby zwracać się bezpośrednio do mnie.
  2. Zapraszam Panie i Panów Sołtysów na spotkanie w przyszłą niedzielę 10 listopada po Mszy Świętej o godzinie 9.30.
  3. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
  4. Do 8 listopada włącznie o godz. 16.30 różaniec z wypominkami za naszych zmarłych. Można składać karteczki z imionami  i nazwiskiem naszych bliskich do koszyczka przy ołtarzu.
  5. W dniu Niepodległości wywieśmy flagę białoczerwoną przy naszym domu, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do wzięcia udziału w akcji patriotycznej Flaga dla Rodaka, w dniu dzisiejszym i za tydzień w niedzielę młodzież przed kościołem będzie sprzedawała flagi biało-czerwone. Pieniądze ze sprzedaży flag zostaną przekazane na pomoc Polonii na Litwie.
  6. Można zamawiać wypominki za naszych zmarłych dziś po każdej Mszy św. i w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach kancelaryjnych.
  7. Chrzty w listopadzie dnia 10 i 24 w Uroczystość Chrystusa Króla (następna niedziela to I Niedziela Adwentu).
  8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Rodziny Franciszkańskiej.
  9. Dziękuję za sprzątanie cmentarza grzebalnego z Piaseczni: p. Renata Zaniewska – sołtys, Adrian Prusaczyk ciągnik z przyczepą i turem, Tadeusz Kisiel ciągnik z turem, Dariusz Deptuła, Marian Giers, Marcin Przybyłowski, Tadeusz Krystian, Wiesław Giers, Małgorzata Giers, Justyna Kisiel. Z Jazgarki p. Teresa Cicha. Z Kadzidła p. Tadeusz Bieńkowski sołtys, Stanisław Świder z ul. Świerkowej, Franciszek Trzciński. Z Klimk p. Jarosław Parzych z ciągnikiem i przyczepą, Stanisław Koprek z ciągnikiem i turem, Wiesław Półtorak, Witold Półtorak, Dariusz Parzych, Michał Polak i Andrzej Kowalski.
  10. Dziękuję również za sprzątanie kościoła paniom z ul. Akacjowej, Świerkowej, Psarskiego, Juranda, Prusa i ks. Suchcickiego.
  11. W zakrystii można nabyć książkowe kalendarze rolników po 30 zł.
  12. Za tydzień po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek przed Kościołem na „Kościół w potrzebie” w ramach Dnia Solidarności z Kościołem prześladowanym.
  13. Bardzo proszę na cmentarzu grzebalnym  przy znoszeniu kwiatów doniczkowych (chryzantem) nie wkładać do koszy tylko obok kontenerów.
  14. Dziękuję za złożone ofiary na Seminarium Duchowne w Łomży: Róża Kobiet z ulicy Prusa, zelatorką p. Krystyna Nurczyk, i anonimowa ofiara.
  15. Dziękuję za  ofiary na pracę przy naszej świątyni od mieszkańców Gral.
  16. Do wieczności z naszej rodziny parafialnej w ostatnim tygodniu odeszli: Śp. Zdzisław Lasota l. 68 z ul. Księdza Mieszki i Śp. Czesław Parzych l. 72 z ul. Ogrodowej, pogrzeb w środę 6 listopada o godzinie 10.00.