XXV Niedziela Zwykła 2019

22 Września 2019

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2019

1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.30, na plebani spotkanie pań i panów sołtysów. Serdecznie zapraszam.
  2. 28 września w sobotę w dniu wyniesienia na ołtarze błogosławionego ks. Michała Sopoćko o godz. 15.00 przy kościele (fontannie) Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.
  3. Ksiądz Rektor naszego Seminarium zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w postaci płodów rolnych. Prosimy Panie i Panów Sołtysów z poszczególnych wiosek o dokonanie zbiorki. Dziękuje za złożoną ofiarę pieniężną mieszkańcom Jeglijowca 445 zł. Bóg zapłać..
  4. W każdą środę podczas Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W sobotę 5 października pielgrzymka do Matki Bożej w Osuchowej. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00. Są jeszcze wolne miejsca. Serdecznie zapraszam.
  6. Dziękuje delegacji z Podgatki, którzy z wieńcem dożynkowym reprezentowali naszą parafię w Wąsewie podczas Diecezjalnych Dożynek.  Podziękowania śle na ręce Pani Apoloni Ciak i Pana Pawła Jaksiny.
  7. 26 września  w czwartek o godz. 12.00 zostanie odprawiona w kościele Msza św. w intencji generała Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka” patrona kadzidlańskiego Gimnazjum wraz z akademią i wystąpieniem wnuczki generała Pani Magdaleny Krzyżanowskiej – Mierzejewskiej. Zapraszamy rodziców i Absolwentów. Zaprasza dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle, Wójt Gminy Kadzidło i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kadzidle. Wieczorem o godz. 18.00 w Bibliotece Gminnej spotkanie autorskie poświęcone promocji książki „Olga  - córka Wilka”.
  8. Bardzo serdecznie zachęcam rodziców do modlitwy za swoje dzieci modlitwą różańcową. Zakładajmy pomiędzy sobą rodzicami koła różańcowe modląc się codziennie jedną dziesiątką różańca. Już takie koła różańcowe w naszej parafii są. Kochani rodzice trzeba nam się bardzo gorąco modlić za nasze dzieci.
  9. Gorąco proszę rodziców o zmobilizowanie swoich synów do służby przy ołtarzu jako ministrantów. Czyż nie pięknie wygląda prezbiterium wypełnione sporą gromadką chłopców. Na pewno nic złego się nie nauczą przy ołtarzu, a wręcz przeciwnie. Pan Jezus, którego tak blisko są pomoże im jak najpiękniej przeżywać ich młodość.
  10. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu Jesiennej Ogólno –Polskiej zbiórki żywności Caritas sklepom: Biedronka, Lewiatan,  Prym, Super Sam i Szafirek oraz wszystkim wolontariuszom Caritas, a przede wszystkim darczyńcom. Bóg zapłać.
  11. Został poddany renowacji feretron procesyjny z Gleby. Można podziwiać jak pięknie został wykonany. Mamy dobrego wykonawcę. Można pomyśleć o innych feretronach.