XXIII Niedziela Zwykła 2019

8 Września 2019

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.09.2019 r.

1. Wójt Gminy Kadzidło, Przewodniczący Rady Gminy i Ks. Proboszcz Parafii Kadzidło mają zaszczyt zaprosić Dostojnych Jubilatów na uroczyste świętowanie Złotych Godów w dniu 10 wrzesnia na Mszę św. na godz. 10.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie w kościele Rodziny Franciszkańskiej.
  3. Za tydzień w niedziele 15 września ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na potrzeby parafialne.
  4. Za tydzień 15.09.2017 zbiórka do puszek na Radio Nadzieja i Radio Maryja.
  5. W piątek 13 września dzień fatimski.  Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18 z procesją fatimską do Groty Matki Najświętszej.
  6. 14 września w sobotę  w całym Kościele obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczysta Msza święta o godz. 18.00 o Krzyżu świętym. Na zakończenie Mszy św. Adoracja Krzyża a potem oddamy cześć Krzyżowi przez ucałowanie.  Pamiętajmy o wartości i znaczeniu Krzyża Chrystusa w naszym życiu.
  7. Spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę 15 września po Mszy Świętej o godzinie 12.00
  8. Spotkanie organizacyjne rodziców i młodzieży, która w przyszłym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 15 września po Mszy Świętej o godzinie 17.00
  9.  Zapraszamy na rekolekcje wspólnoty Odnowy w Duch świętym, które rozpoczynają się 18 września o godz. 18.00. Zaproszenia na rekolekcję są wyłożone na stolikach w kościele a także będą rozdawane przy wyjściu z kościoła przez osoby ze wspólnoty. Włączajmy się w różne wspólnoty, które działają w naszej parafii. Myślę, że każdy może znaleźć coś dla siebie.
  10. Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii w Glebie. Msza św. na zakończenie nawiedzenia będzie odprawiona  w intencji rodzin Gleby i mieszkańców w środę 11 września o godz. 13.00  i obraz przyjmą mieszkańcy Kierzka. Bardzo serdecznie zachęcam by każda rodzina przygotowała się do spotkania z Jezusem. W dniu nawiedzenia naszej rodziny starajmy się całą rodziną być u spowiedzi by przyjąć Pana Jezusa do swego serca i czystym sercem podjąć Go w naszym domu podczas nawiedzenia. Obecność  Jezusa w naszej rodzinie i w naszym domu niech będzie okazją do szczególnej modlitwy. Jest to wyjątkowa chwila. W życiu każdego z nas a szczególnie nas starszych może się taki moment nigdy  nie powtórzyć. Mamy przecież do powiedzenia Jezusowi Miłosiernemu gdy będzie w naszym domu tak blisko nas wiele spraw i problemów. On naprawdę nas wysłucha i przytuli do swego serca gdy się przed nim otworzymy. Otwierajmy się przed Nim.
  11. Od poniedziałku 16 września rozpoczynamy Triduum ku czci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. W tym roku przypada 451 – lecie śmierci św. Stanisława. Zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii na Msze święte wieczorne przez całe Triduum, podczas których będziemy modlić się za wychowawców, katechetów, kapłanów, siostry zakonne i nauczycieli. Będzie to również dobra okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi dla tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. Rodziców prosimy o zachętę i dopilnowanie by ich dziecko było u spowiedzi. A w środę główna uroczystość 18 września Uroczystość św. Stanisława Kostki i zakończenie Triduum.
  12. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie dzieci i młodzieży 14 września do Rostkowa– miejsca urodzenia św. Stanisława. Organizowany jest autokar, rano dla dzieci i popołudniu dla młodzieży. Zapisy u katechetów.
  13. Pielgrzymka małżeństw na Jasną Górę 21 i 22 wrzesień. Oczywiście na własny sposób.
  14. 5 października w sobotę pielgrzymka do Matki Bożej w Osuchowej. W tym dniu jest spotkanie wszystkich członków Kółek Różańcowych z całej diecezji. Zapraszamy z naszej parafii członków Róż Różańcowych męskich i żeńskich. Można się zapisywać. Prosimy rodziców o modlitwę za swoje dzieci różańcem. Doceńmy moc modlitwy różańcowej. Na nasze dzieci czyha tyle pokus.
  15. Po przerwie wakacyjnej wznawia spotkania chór parafialny. Spotkania  w czwartek o godz. 19.00 i orkiestra parafialna – w piątek o godz. 19.00. Zaprasza Ks. Proboszcz i Pan organista.
  16. Zbiórka ministrantów w soboty o godz. 10.00. Prosimy rodziców, aby przypomnieli o spotkaniu. Służba ministranta przy ołtarzu jest wielkim zaszczytem.  Zapraszamy nowych chłopców do służby przy ołtarzu.
  17. Zostały zakończone prace przy ułożeniu schodów przy domu parafialnym. Myślę, że dobrze zostały wykonane. Dostojne jest wejście do domu.
  18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej chociażby Głosu katolickiego. Jest tyle ciekawych artykułów.
  19. Dziękuję państwu Kubłom Mariannie i Henrykowi za przygotowywanie cotygodniowej dekoracji w naszej kaplicy. Pani Wandzie Murach z małżonkiem, Basi Olkowskiej za cotygodniowe wsparcie w dekoracji kaplicy. Dziękuje też serdecznie Panu Adamowi Tabaka sołtysowi i Jego żonie Pani Ewelinie za serdeczne zaangażowanie. Wszystkim mieszkańcom Gleby, którzy ofiarują kwiaty do kaplicy i tym, którzy co tydzień sprzątają kaplicę i teren wokół kaplicy.
  20. W  ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej  odeszła śp. Czesława Pragacz lat 83 z Jeglijowca.