XXII Niedziela Zwykła 2019

1 WSrześnia 2019

XXII niedziela zwykła 01. 09. 2019 r.

1. Dziś 1 września pierwsza niedziela miesiąca, dożynki parafialno – gminne tzw. Niedziela Kadzidlańska. Uroczysta Msza święta z poświęceniem wieńców o godzinie 9.30. W czasie składania darów do ołtarza zostaną przyniesione wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za jego dary i prośba o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii i naszych rodzin.  Z racji I niedzieli miesiąca 2 września wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 9.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. uroczysty korowód dożynkowy do Zagrody Kurpiowskiej poprowadzi orkiestra strażacka z Kadzidła. Ks. Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski poleca aby dnia 1 września o godzinie 14.00 rozbrzmiały dzwony kościelne we wszystkich parafiach Diecezji Łomżyńskiej. Stanowić to będzie wyjątkową formę wspomnienia o ofiarach najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.
  2. W poniedziałek 2 września rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Msza Święta dla naszych dzieci i młodzieży na rozpoczęcie w Kadzidle o godz. 8.00 – po Mszy Świętej wspominając 80 rocznica wybuchu II wojny światowej pójdziemy na cmentarz grzebalny, by przy Mauzoleum pomodlić się za tych którzy zginęli w obronie Ojczyzny. Msza Święta  w Jazgarce o 12.00.
  3. Zachęcamy w tym tygodniu do skorzystania ze spowiedzi codziennie na pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Rozpocznijmy nowy rok szkolny z czystym sercem, radością i nowym zapałem, które daje tylko Bóg. Warto zerwać z wakacyjnym lenistwem i zacząć wszystko na nowo.
  4. Dziś ofiary zbierane do puszek przed kościołem są przeznaczone  na KUL i inne cele edukacyjne.
  5. W niedzielę 08 września o godz. 13.00 w Dąbrówce będzie odpust ku czci Matki Bożej. Z naszej parafii wyruszy pielgrzymka piesza. Zapraszamy. Wyjście o godz. 8.00, sprzed kościoła. . Nie zamawiać autokaru
  6. W poniedziałek 9 września Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej, przeniesione z racji niedzieli. Jest to święto kościelne. Msze św. w tym dniu o godzinie 7.00, 9.30 i o 18.00. Podczas każdej Mszy będzie poświęcenie ziarna do siewu.
  7. W czwartek 5 września I czwartek miesiąca. O godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godzinie 18.00.
  8. 6 września przypada Pierwszy Piątek Miesiąca, Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 18. o godz. 15 Msza Święta w kaplicy w Glebie. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja do Mszy św. o godz. 8.30. Najświętszy Sakrament adoruje Rodzina Franciszkańska. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja do Mszy św. o godz. 18.
  9. 7 września pierwsza sobota miesiąca. O godz. 6.20 różaniec z tymi, którzy modlą się codziennie, potem Msza św. Po Mszy św. wznowienie adoracji, 15 minutowe rozważanie, tajemnice Po Mszy św. wznowienie adoracji, litania do Matki Bożej błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i zakończenie nabożeństwa. Tajemnica III bolesna Ukoronowanie cierniem.  Zapraszamy do spowiedzi dorosłych, dzieci i młodzież.
  10. Diecezja Łomżyńska włącza  się w akcję modlitwy Polska pod Krzyżem, która odbędzie się 14 września w święto podwyższenia Krzyża, która odbędzie się na lotnisku Włocławek-Kruszyn. Pojedziemy i my autokarem. Można się zapisywać.
  11. Od 4 września Mszą św. o godz. 18.00 wznawia swoje spotkania po wakacyjnej przerwie Odnowa w Duchu św. Zapraszamy. Po Mszy św. spotkanie odpowiedzialnych w domu parafialnym. Zapraszamy na rekolekcje, które rozpoczynają się 18 września o godz. 18.00. Zaproszenia na rekolekcję są wyłożone na stolikach w kościele.
  12. Poszczególni kapłani będą odpowiedzialni za wspólnoty i grupy: Ks. Proboszcz – Rodzina Franciszkańska, Róże Żywego Różańca, Domowy Kościół. Ks. Adam – Odnowa w Duchu Świętym, Bierzmowani wraz z s. Elżbietą, KSM, Schola starsza z siostrą Elżbietą . Ks. Wiesław – schola dziecięca wraz z siostrą Wiesławą,  Caritas, przygotowanie klas 3 wraz z siostrą Wiesławą do I Komunii Św. i  ministranci. Ks. Wiesław z panią Martą przygotowują klasy 4 do komunii rocznicowej. Siostra Wiesława i Pani Marta oaza dzieci Bożych.
  13. Pierwsza Komunia św. będzie w dwóch grupach 10 i 17 maja. Bierzmowanie w czerwcu 2020 roku.
  14. Siostra Wiesława i Pani Marta zapraszają  bardzo serdecznie dzieci na spotkanie Oazy Dzieci Bożych, które odbywać się będzie w każdą środę o godz. 19 w domu parafialnym. Zapraszamy dzieci od klasy III, IV V VI na wspólną modlitwę i zabawę.
  15. Ks. Adam zaprasza bardzo serdecznie młodzież na spotkanie KSMu, które odbywać się będzie w każdy piątek o godz. 19 w Domu Parafialnym.
  16. Zachęcamy chłopców z różnych klas do zapisywania się na ministranta.
  17. Zachęcam do Wąsewa na dożynki diecezjalne 8 września. Wyjazd o godz. 9.00.
  18. 10 września we wtorek o godzinie 10.00 uroczysta Msza św. w intencji jubilatów obchodzących 50 – lecie małżeństwa. Ten dzień urządza Urząd Gminy wraz z parafią. Zapraszamy wszystkich małżonków obchodzących jubileusz.
  19. W ostatnim tygodniu do wieczności z nasze rodziny parafialnej odszedł śp. Stanisław Brzozowy  77 z Todzi .