XXI Niedziela Zwykła 2019

25 Sierpnia 2019

XXI niedziela zwykła 25. 08. 2019 r.

1. Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski Pasterz Diecezji Łomżyńskiej z dniem 25 sierpnia skierował do naszej Parafii nowego księdza wikariusza – księdza Adama Tomaszewskiego. Witamy Go bardzo serdecznie  i ciepło oraz życzymy miłej, radosnej i ofiarnej pracy w Kadzidle.
  2. Decyzją  przełożonych zgromadzenia  sióstr Służek, sióstr, które pracują w naszej parafii z dniem 25 sierpnia Siostra Halina Giemza odchodzi do parafii Węgrowa i Siostra Bożena Gałecka odchodzi do parafii do Sokołowa Podlaskiego. Do nas przychodzą nowe Siostry Siostra Małgorzata Szyszka z Łomży i Siostra Elżbieta Drążdzewicz z Węgrowa. Serdecznie witamy nowe siostry. Bożych łask życzymy i opieki Matki Bożej a odchodzącym Siostrom dziękujemy.
  3. Jutro w poniedziałek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Msze Święte o godzinie 7.00, 9.30 i o 18.00.
  4. W niedziele 1. 09. - 80 rocznica wybuchu II wojny światowej – pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny i prosimy za Polaków by umieli cieszyć się wolnością. Za tydzień 1 września pierwsza niedziela miesiąca, dożynki parafialno – gminne tzw. Niedziela Kadzidlańska. Uroczysta Msza święta z poświęceniem wieńców o godzinie 9.30. Na samym początku Mszy świętej zostaną wniesione wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za jego dary i prośba o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii i naszych rodzin. Msza święta w intencji rolników i wszystkich mieszkańców naszej parafii i gminy. Po Mszy św. uroczysty korowód dożynkowy przejdzie do Zagrody Kurpiowskiej poprowadzi orkiestra strażacka z Kadzidła.
  5. Z racji I niedzieli miesiąca 1 września wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 9.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Z racji 80 rocznicy II wojny światowej po koronce w kościele zaśpiewamy Anioł Pański i Boże coś Polskę.
  6. Zachęcamy w tych dniach do skorzystania ze spowiedzi codziennie na pół godziny przed Mszą św. wieczorną, szczególnie już od soboty. Rozpocznijmy nowy rok szkolny z czystym sercem, radością i nowym zapałem, które daje tylko Bóg. Warto zerwać z wakacyjnym lenistwem i zacząć wszystko na nowo.
  7. Diecezja Łomżyńska włącza  się w akcję modlitwy Polska pod Krzyżem, która odbędzie się 14 września w święto podwyższenia Krzyża, która odbędzie się na lotnisku Włocławek-Kruszyn. Pojedziemy i my autokarem. Można się zapisywać.
  8. Wójt Gminy Kadzidło informuje, że od dnia 26 sierpnia 2019 roku do dnia 30 sierpnia producenci rolni mogą składać wnioski, których uprawy zostały dotknięte  suszą w urzędzie Gminy w Kadzidle.
  9. Zapraszamy na spotkanie z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem Kadzidło 28 sierpień 2019 roku w środę o godz. 19.00w Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Mieczysława Mieszki, ul Kościuszki 6. Tematy spotkania: Programy środowiskowe skierowane do mieszkańców polskiej wsi m. in. Mój Prąd, AgroEnergia, Czyste powietrze oraz inne ważne sprawy dla mieszkańców gminy Kadzidło.
  10. W  piątek 30 sierpnia po Mszy św. wieczornej spotkanie katechetów na plebani.
  11. W niedzielę 08 września w Dąbrówce będzie odpust ku czci Matki Bożej. Z naszej parafii wyruszy pielgrzymka piesza. Zapraszamy.
  12. 8 września w niedziele dożynki diecezjalne w Wąsewie Przygotujmy wieńce dożynkowe.
  13. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli sp. Zofia Mróz lat 80 z ul. Trasa Mazurska pogrzeb jutro o godz. 13.00, Sławomir Golan lat 50 z Golanki pogrzeb we wtorek o godz. 10.00.