Pielgrzymka autokarowa 2019

20 Sierpnia 2019

Ks. Dziekan Ryszard Kłosiński zorganizował we wtorek 20 sierpnia 2019 r. autokarową pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych na Warmi i Mazurach. Pierwszym miejscem nawiedzenia przez naszą pielgrzymkę była Święta Lipka. Po przybyciu na miejsce, weszliśmy do kościoła i oddaliśmy pokłon Matce Najświętszej, wysłuchaliśmy opowieści o Sanktuarium, wysłuchaliśmy także gry organowej a następnie zwiedziliśmy Muzeum. Stoczek Klasztorny - Sanktuarium Matki Pokoju, którym opiekują się Księża Marianie. Kustosz Sanktuarium przybliżył nam historię tej świątyni i opowiadał o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, którego celę zwiedziliśmy. Głotowo to kolejne Sanktuarium Najświętszego Sakramentu i Męki Pańskiej. Wstępując do Świątymi pomodliliśmy się, wysłuchaliśmy historii tegoż Sanktuarium i wyruszyliśmy w dalszą drogę do ostatniego miejsca naszego pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w Gietrzwałdzie. Tu uczestniczyliśmy we Mszy Świętej sprawowenej przez kilku Kapłanów a jednym z Nich był na Ks. Proboszcz Parafii Kadzidło Ryszard Kłosiński. Przyjęliśmy Komunię Świętą pod dwoma postaciami. Po błogosławieństwie jak zawsze ,wszyscy zasiedliśmy do wspólnego posiłku. Była kiełbaska pieczona, chleb, placek i napoje Końcowym etapem było żródełko, z którego każdy wziął ze sobą do domu wody. Wsiedliśmy do autokaru w drogę powrotną do Kadzidła. Ta pielgrzymka jak zawsze była bardzo udana. Rozmodlenie, śpiewy, dobry humor i radośc. Dziękujemy Ks. Dziekanowi i czekamy na kolejne wspólne i tak wspaniałe pielgrzymowanie. Przede wszystkim pogoda nam dopisywała.