XX Niedziela Zwykła 2019

18 Sierpnia 2019

XX Niedziela Zwykła, 18.08.2019r.

1. Decyzją księdza biskupa Ordynariusza Janusza Stepnowskiego z dniem 25 sierpnia br. ks. Łukasz Ladyżyński kończy posługę w naszej parafii jako wikariusz i zostaje przeniesiony do parafii Rutki. W dniu dzisiejszym pragniemy podziękować mu za jego  posługę w naszej parafii i życzymy mu wielu Bożych łask w nowej parafii, opieki Matki Najświętszej zdrowia i radości w sercu.
  2. We wtorek 20 sierpnia  o godz. 6.00 wyrusza pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu, św. Lipki, Stoczka Warmińskiego i Głotowa - 100 zł. Można opłacić dziś czy w autobusie. Gdyby ktoś rezygnował proszę powiadomić.
    - 27 sierpnia planowana jest pielgrzymka do Augustowa, Studzienicznej, Sejn i Wigier. Przepłynięcie statkiem. Oplata 120 zł.
  3. Osoby, które skończyły szkołę średnią(matura nie jest wymagana) i chciałby zdobyć zawód lub dodatkowe kwalifikacje, mogą zapisać się do bezpłatnej szkoły policealnej, tj. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce mieszczącego się przy ul. Parkowej 6. Szkoła oferuje kształcenie w systemie dziennym,  wieczorowym lub zaocznym. Nie ma ograniczeń wiekowych kandydatów.  Istnieje też możliwość uczestniczenia w płatnych stażach. Szczególnie polecana jest nauka w zawodach: opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy, kosmetyczka, masażysta. Na stoliku leżą ulotki. Więcej informacji w ulotce i na plakacie.
  4. W niedziele 25 sierpnia ofiary składane na tacę przeznaczone są na uzyskanie środków, których Stolica Apostolska potrzebuje do pełnienia należytej służby wobec całego Kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę 25 sierpnia Siostra Aniela Miłońska misjonarka podzieli się z nami doświadczeniami swojej misyjnej pracy. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć misjonarzy.
  6. 22 sierpnia w czwartek w Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Mieczysława Mieszki badanie Układu Krążenia dla osób po 40 roku życia pod kątem Układu krążenia – ciśnienie, elastyczność naczyń krwionośnych, zapotrzebowanie serca na krew. Funkcji przewodu pokarmowego, wątroby i pęcherzyka żółciowego. Chorób reumatycznych, kości i stopnia ostereopozy Alergenów, toksyn i metali ciężkich.
    Rejestracja         525848984             690805031         od 8 – 16.00.
  7. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli
    Sp. Edward Gwara lat 59 z ul. Ogrodowej pogrzeb jutro o godz. 10.00.