V Niedziela Zmartwychwstania 2019

19 Maja 2019

V Niedziela Zmartwychwstania 19.05.2019r.

1. W najbliższą sobotę 25 maja w katedrze Łomżyńskiej Ks. Biskup  Janusz Stepnowski Pasterz Diecezji udzieli święceń kapłańskich 10 diakonom Wśród nich  Diakonowi Michałowi Konopka, który był do nas skierowany na praktyki diakońskie. W niedzielę 26 maja Ksiądz Michał odprawi Mszę świętą prymicyjną w swoje rodzinnej parafiiw Małym Płocku. U nas w parafii praktyk odprawi Mszę świętą prymicyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa 2 czerwca w niedzielę.
  2. W tym tygodniu do niedzieli 26 maja dzieci pierwszokomunijne będą przeżywały Biały Tydzień.
    Porządek w Białym Tygodniu:
    Poniedziałek – zdjęcia grupowe – dziękczynienie za rodziców
    Wtorek – dziękczynienie za nauczycieli
    Środa – poświęcenie medalików – modlitwa za misje
    Czwartek – poświęcenie pamiątek – modlitwa za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.
    Piątek – poświęcenie i rozdanie obrazków
    Sobota – oddanie się Matce Bożej
    Niedziela – zakończenie Białego Tygodnia o godz. 12.00. Kto nie może bo będzie miał uroczystość rodzinną może uczestniczyć we Mszy św. o innej godzinie.
  3. Serdecznie dziękuję za współorganizację i dofinansowanie wyjazdu dzieci z naszej  parafii do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanego, Częstochowy i Gidel Panu Posłowi na Sejm RP Arkadiuszowi Czartoryskiemu, Panu Staroście Powiatu Ostrołęckiego Stanisławowi Kubłowi, Panu Wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu, Przewodniczącej Rady Gminy Pani Barbarze Bączek, Prezesowi Firmy Ostrada Panu Jarosławowi Nowakowi, Panu Amanowi Singh z Warszawy oraz  wychowawcom: Pani Anecie Sztejnie, Pani Ani Marcinowskiej, Pani Ani Sobiech, Pani Iwonie Gałązka, Pani Magdalenie Singh oraz Pani Marcie Szymańskiej - Lenda.
  4. Składamy serdeczne Bóg zapłać panom Adamowi i Mirosławowi Ciężar, panu Sylwestrowi Kamińskiemu z Ostrołęki oraz państwu Magdalenie i Krzysztofowi Trzcińskim z Piaseczni za przywiezienie darów z Caritasu z Łomży.
  5.  Parafialny Zespół Caritas informuje, że dary żywnościowe dla osób, które złożyły zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kadzidle  będą wydawane w sobotę 25 maja 2019 r. w godz. 8.00-14.00 w Domu Parafialnym.
  6. W tym tygodniu nabożeństwo poświęcenia pól, modlitwy o uproszenie błogosławieństwa w pracy naszych rolników. Zapraszamy na nabożeństwo wszystkich z wioski, dorosłych i dzieci. 22 maja w środę w Rososzy, 23 maja w czwartek w Gralach.
  7. 26 maja w niedzielę za dwa tygodnie wybory do Parlamentu Europejskiego. Pamiętajmy w modlitwach codziennych o Europie i o naszej Ojczyźnie Polsce naszej Matce, która zawsze była w Europie i na pewno chcemy dalej być w niej. Pójdźmy do wyborów. Prośmy Ducha św. o mądrość a  Matkę i Królową  naszą o  opiekę. Wybierajmy mądrze i rozsądnie.
  8. 27 maja diecezjalna pielgrzymka przyjaciół Rodzina Radia Maryja w Ostrołęce „Młodzi, trzeźwi i wolni”. Spotkanie w kościele Zbawiciela Świata w Ostrołęce o godz. 18.00. Msza św. o godz. 18.30.Zapraszamy i zachęcamy.