IV Niedziela Wielkiego Postu 2019

31Marca 2019

IV Niedziela Wielkiego Postu 31. 03. 2019

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Laetare. W tym dniu kapłan może ubrać ornat koloru różowego. Kolor różowy to fiolet zmieszany z bielą, który oznacza radość pośród pokuty, chwilę wytchnienia podczas utrapienia.
  2. Dziś wieczór uwielbienia (celebracja – adoracja Krzyża) po Mszy św. o godz. 17.00. Kandydaci do bierzmowania – obecność obowiązkowa.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie sołtysów Pań i Panów na plebanii
  4. Spotkanie rodziców i dzieci od Komunii Rocznicowej w przyszłą niedzielę 7 kwietnia po Mszy Świętej o godzinie 12.00
  5. W Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle przed świętami Wielkiejnocy odbędzie się Wielkanocny Kiermasz Kurpiowskiej Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego, który będzie trwał od 2 do 11 kwietnia oprócz niedziel w godz. 08.00-18.00 na Sali widowiskowej w CKK. Na kiermaszu można nabyć tradycyjne kurpiowskie palmy, pisanki, koszyczki wiklinowe oraz świąteczne dekoracje.
  6. W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje  wielkopostne i renowacja misji świętych w naszej parafii ( 03 kwiecień – 07 kwiecień). Misje święte i rekolekcje poprowadzi Ojciec Zbigniew Podlecki ze zgromadzenia Redemptorystów. Program rekolekcji przedstawia się następująco:
    • 2 kwietnia we wtorek Droga Krzyżowa o godz. 10.00 – Siarcza Łąka, Gleba w środę 3 kwietnia o godz. 9.00
    • 3 kwietnia – środa – Droga Krzyżowa dla szkół godzina 9.00 – Zespół Szkół Powiatowych oraz Szkoły Podstawowej z Kadzidła. Początek od Kaplicy Dylewskiej, ul. Leśna, Parkowa, Ks. Mieszki i Sportowa. Zakończenie przy pomniku bł. Jana Pawła II. Droga Krzyżowa w terenie: godz. 10:30 – Jazgarka.
    • 4 kwietnia – czwartek – Msze Święte rekolekcyjne według następującego porządku:
      7.00 – dla starszych
    9.30 – dla dzieci z terenu całej parafii oraz młodzieży z Zespołu Szkół     Powiatowych
    12.00 – dla wszystkich
    17.00 – dla wszystkich
    • 5 kwietnia – piątek – Msze Święte rekolekcyjne według następującego porządku:
     7.00 – dla starszych
    9.30 – dla dzieci z terenu całej parafii i młodzieży z Zespołu Szkół Powiatowych
    12.00 – dla wszystkich
    17.00 dla wszystkich
    18.00 – Droga Krzyżowa ulicami Kadzidła
    • 6 kwietnia– sobota – Msze Święte rekolekcyjne według następującego porządku:
    7.00 – dla wszystkich
    9.30 - dla dzieci z terenu całej parafii i młodzieży z Zespołu Szkół Powiatowych
    12.00 – dla wszystkich a szczególnie dla osób chorych i starszych, których można przywieźć do Kościoła. Udzielony zostanie sakrament Namaszczenia chorych
    17.00 – dla wszystkich
    W Glebie Msza Św. o godz. 15:00.
            Zakończenie rekolekcji w Niedzielę 07 kwiecień. Przychodzimy całymi rodzinami i przyjmujemy Komunię Świętą generalną. Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 12.00. Rekolekcje i misje poprowadzi Ojciec Zbigniew Podlecki ze zgromadzenia Redemptorystów. Ofiary w tym dniu tradycyjnie przeznaczone są dla o. Rekolekcjonisty. Drodzy parafianie zapraszamy do jak najowocniejszego przeżycia naszych wielkopostnych rekolekcji oraz do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania w czwartek, w piątek i w sobotę. Skorzystajmy tego wielkiego daru miłosierdzia, jaki pozostawił nam Chrystus w sakramencie pokuty. Życzę, byśmy wszyscy poczuli w swoim sercu radość i pokój, które daje Zbawiciel.
  7. Chorych będziemy odwiedzać 10 kwietnia w  środę od godz. 9:00 i 12 kwiecień w piątek. Prosimy zgłaszać chore osoby.
  8. W Wielkim Poście módlmy się nabożeństwem Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale do Kościoła, zachęcamy również do modlitwy na wioskach i w naszych rodzinach. Droga Krzyżowa w Kierzku 9 kwietnia o godz. 19.00.
  9. Za tydzień spotkanie Rodziny Franciszkańskiej po Mszy św. o godz. 9.30 .
  10. Z całego serca pragniemy zaprosić młodzież naszej parafii na przeżycie Światowych Dni Młodzieży do Ostrowi Mazowieckiej. Parafia Ducha Św. w Kadzidle organizuje autobus na sobotę i niedzielę  - 13 i 14 kwietnia. Szczegóły u ks. Łukasza , katechetów.
  11. 23 marca odbędzie się ekstremalna nocna Droga Krzyżowa z Myszyńca do Ostrołęki. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej: www.edk.org.pl.
  12. Starajmy się zachować porządek na naszym cmentarzu grzebalnym. Cmentarz i kościół jest własnością całej parafii i wszyscy starajmy się dbać o czystość i  piękno tych miejsc. Jest serdeczna prośba, żeby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, plastikowych wieńców oraz gruzu. Składamy je obok. Do kontenerów wrzucamy szkło i pojedyncze śmieci.
  13. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Od Róży mężczyzn z Tatar zel. Pan Jerzy Gleba 150 zł, od Róży Kobiet z Tatar zel. Pani Halina Puławska 100, od Róży Kobiet z Klimk zel. Pani Czesława Parzych 150, od Róży Kobiet z Klimk zel. Pani Elżbieta Tomczak-Sobotka 100, Od Róży Kobiet z Kierzka od kanału 170, Od środkowej Róży Kobiet z Kierzka 130, od Róży Kobiet z Kierzka zel. Pani Zofia Duszak 150, od Róży Kobiet z Todzi zel. Pani Genowefa Mróz 80, od mieszkańców Gleby w tym nad kanałem i Góry Glebowskie 500, od Róży kobiet ze Strzałk zel. Pani Apolonia Giers 100