II Niedziela Wielkiego Postu 2019

17 Marca 2019

II Niedziela Wielkiego Postu 17. 03. 2019

1. W tym tygodniu we wtorek 19 marca przypada Uroczystość Sw. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Pana Jezusa. Modlić będziemy się w intencjach Kościoła świętego przez Jego przyczynę.
  2. Za tydzień ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na KUL i inne cele edukacyjne diecezji.
  3. W Wielkim Poście módlmy się nabożeństwem Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale do Kościoła, zachęcamy również do modlitwy na wioskach i w naszych rodzinach. 20 marca o godz. 13.00 w Krobi. W Tatarach w piątek 22 marca o godz. 19.00.
  4. Rekolekcje Wielkopostne i renowacja misji świętych w naszej parafii będą w dniach od 3 kwietnia do 7 kwietnia. Prosimy o modlitwę o jak najowocniejsze przeżycie tych rekolekcji.
  5. W dniu 23 marca w sobotę o godz. 10.00 zjazd zelatorów i zelatorek Kółek Różańcowych naszej diecezji w Ostrołęce w parafii św. Franciszka. Bardzo serdecznie proszę o zgłaszanie się członków Żywego Różańca z naszej parafii abyśmy mogli wziąć udział w tym dniu skupienia. Wyjazd o godz. 9.30 do Ostrołęki. Możemy pojechać własnym pojazdem kto może, ale zgłośmy do mnie.
  6. 23 marca jest organizowana wycieczka do Warszawy dla dzieci. Zapraszamy chętne dzieci z oazy, scholii i ministrantów. Koszt wycieczki 35 zł. Zapisy u katechetów.
  7. Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii w Kuczyńskich. 19 marca  zakończy się nawiedzenie i obraz przyjmą mieszkańcy Strzałk. Msza św. o godz. 12.30 w świetlicy. Bardzo serdecznie zachęcam by każda rodzina przygotowała się do spotkania z Jezusem. W dniu nawiedzenia naszej rodziny starajmy się całą rodziną być u spowiedzi by przyjąć Pana Jezusa do swego serca i czystym sercem podjąć Go w naszym domu podczas nawiedzenia. Obecność  Jezusa w naszej rodzinie i w naszym domu niech będzie okazją do szczególnej modlitwy. Jest to wyjątkowa chwila. W życiu każdego z nas a szczególnie nas starszych może się taki moment nigdy  nie powtórzyć. Mamy przecież do powiedzenia Jezusowi Miłosiernemu gdy będzie w naszym domu tak blisko nas wiele spraw i problemów. On naprawdę nas wysłucha i przytuli do swego serca gdy się przed nim otworzymy. Otwórzmy się przed Nim.
  8. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca obchodzić będziemy Dzień świętości Życia. Dzień ten ustanowił św. Jan Paweł II, który niejednokrotnie przypominał, że bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać, to zadanie , które Bóg powierza każdemu człowiekowi. Zachęcamy już dziś do włączenia się do duchowej adopcji dziecka Poczętego. Marsz dla życia i Rodziny będzie 9 czerwca.
  9. Dziękuję za ofiary do grobu Pańskiego  od Róży Kobiet z Jazgarki zel Pani Czesława Marcinowska 120, z Jazgarki zel. Pani Halina Pokora 140, od RK z Golanki Warchoł zel. Pani Władysława Popielarczyk 110, RK z Krobi z pod Golanki zel. Pani Stanisława Konieczek 80, od Roży Kobiet z Piaseczni zel. Pani Bogusława Malon 120, od RK z Piaseczni zel. Pani Zofia Kowalczyk 100, od Róży Kobiet z Piaseczni pod Kadzidle 80, od Róży Mężczyzn z Piaseczni 100, Róży Kobiet z ul. Kurpiowskiej zel. Pani Zofia Świderek 100, Róży Kobiet Pani Halina Karpińska 100, Róży Kobiet z Podgatki zel. Pani Stanisława Prusaczyk, Róży Kobiet z Sula zel. Pani BernadetaŚnietka 130, Róży Kobiet z ul. Piłsudskiego 100.
  10. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Stanisława Zaniewski lat 75 z Brzozówki, śp. Czesław  Golan lat 65 z Piaseczni, Irena Godlewska lat 100 babcia ks. Diakona Michała.