I Niedziela Wielkiego Postu 2019

10 Marca 2019

I Niedziela Wielkiego Postu, 10. 03. 2019

1. Zachęcamy w Wielkim Poście do podejmowania uczynków w duchu pokuty i umartwienia jak dobrowolne powstrzymanie się od picia alkoholu i palenia papierosów. Ściszamy muzykę. Pomyślmy o tych, którzy nadużywają alkoholu, w sposób szczególny pomyślmy o sytuacji polskiej młodzieży, która coraz częściej sięga po alkohol. Trzeba Apostołów trzeźwości! Możemy wpisać swoje przyrzeczenie do Złotej Księgi Trzeźwości.
  2. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz. 9:30 Gorzkie Żale.
  3. W Wielkim Poście módlmy się nabożeństwem Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową do Kościoła na 16:30, ale zachęcamy również do modlitwy na wioskach, w naszych rodzinach.  W środę 13 marca w Golance o godz. 14, a  czwartek  14 marca o godz. 19:00 Droga Krzyżowa w Klimkach.
  4. Dziękuję bardzo serdecznie siostrze Halinie za przygotowanie pięknej dekoracji z przesłaniem na Wielki Post przy głównym ołtarzu.
  5. Juro spotkanie katechetów o godz. 18 na plebani.
  6. W dniu 23 marca w sobotę o godz. 10.00 zjazd zelatorów i zelatorek Kółek Różańcowych naszej diecezji w Ostrołęce w parafii św. Franciszka. Bardzo serdecznie proszę o zgłaszanie się członków Żywego Różańca z nasze parafii abyśmy mogli wziąć udział w tym dniu skupienia.
  7. 23 marca jest organizowana wycieczka do Warszawy dla dzieci. Zapraszamy chętne dzieci z oazy, scholi i ministrantów. Koszt wycieczki 35 zł. Zapisy u katechetów.
  8. Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii w Kuczyńskich. 19 marca  zakończy się nawiedzenie i obraz przyjmą mieszkańcy Strzałk. Bardzo serdecznie zachęcam by każda rodzina przygotowała się do spotkania z Jezusem. W dniu nawiedzenia naszej rodziny starajmy się całą rodziną być u spowiedzi by przyjąć Pana Jezusa do swego serca i czystym sercem podjąć Go w naszym domu podczas nawiedzenia. Obecność  Jezusa w naszej rodzinie i w naszym domu niech będzie okazją do szczególnej modlitwy. Jest to wyjątkowa chwila. W życiu każdego z nas a szczególnie nas starszych może się taki moment nigdy  nie powtórzyć. Mamy przecież do powiedzenia Jezusowi Miłosiernemu gdy będzie w naszym domu tak blisko nas wiele spraw i problemów. On naprawdę nas wysłucha i przytuli do swego serca gdy się przed nim otworzymy. Otwórzmy się przed Nim.
  9. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca obchodzić będziemy Dzień świętości Życia. Dzień ten ustanowił św. Jan Paweł II, który niejednokrotnie przypominał, że bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać, to zadanie , które Bóg powierza każdemu człowiekowi. Zachęcamy już dziś do włączenia się do duchowej adopcji dziecka Poczętego. Marsz dla życia i Rodziny będzie 9 czerwca.
  10. Można już rozliczać się z podatku dochodowego za rok 2018. Zachęcamy by 1 % tego podatku ofiarować na Caritas Diecezjalne lub na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Warto poprzeć swoją ofiarą te instytucje pożytku publicznego, które służą nam ludziom wierzącym. Jeśli nie odpiszemy tego procentu na te przez nas wybrane instytucje procent ten i tak zostanie zabrany.
  11. Dziękuje za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego Róża Kobiet z Golanki Stara Wieś zel. Pani Władysława Madrak 120 zł, Róża Kobiet z Piaseczni zel. Pani Stanisława Giers 110 zł, Róża Kobiet z Brzozówki zel. P. Władysława Serowik 130 zł.
  12. Starajmy się zachować porządek na naszym cmentarzu grzebalnym. Cmentarz i kościół jest miejscem świętym i własnością całej parafii.  Wszyscy starajmy się dbać o czystość i  piękno tych miejsc. Jest serdeczna prośba, żeby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, plastikowych wieńców. Składamy je obok. Do kontenerów wrzucamy szkło i pojedyncze śmieci.  Na murze wiaty przy wejściu na cmentarz jest tablica.
  13. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedł  Zbigniew Frąckiewicz lat 45 z ul. Piłsudskiego