V Niedziela Zwykła 2019

10 Luty 2019

V NIEDZIELA ZWYKŁA 10.02.2019

1. W  poniedziałek jutro  11 lutego, Światowy Dzień Chorego. W tym dniu Msza Święta o godz. 7.00 , 9.30 i 17.00. Na Mszę Świętą o godz. 9:30 zapraszamy wszystkich chorych, starszych, których można dowieźć do Kościoła. Będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Po Mszy Świętej zapraszamy do Domu Parafialnego na kawę, herbatę i smaczne ciasto.
  2. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem po każdej Mszy św. na Misje Święte.
  3. 19 lutego w Przychodni Lekarskiej Medykal w Kadzidle przy ul. Handlowej 5  w godzinach od 11.00 do 13.00 odbędą się  komputerowe badania wzroku. Oraz pomiar Ciśnienia śródgałkowego dla mieszkańców gminy. Zapisy telefonicznie 29 7618024. Koszt badania komputerowego 5 zł. Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego 10 zł.
  4. Za tydzień w niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele parafialne.
  5. Po Mszy św. o godz. 9.30 dzisiaj spotkanie Rodziny Franciszkańskiej.
  6. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny w rodzinach naszej parafii tzw. kolędę. Z ogromną wdzięcznością i z wielką radością w imieniu swoim jako proboszcz wraz z  księżmi wikariuszami wyrażam podziękowanie wszystkim parafianom za serdeczne i gościnne przyjęcie nas do swoich domów podczas kolędy, podejmowanie posiłkiem, często kawą lub herbatą i smacznym ciastem. Dziękuję za wspólną modlitwę rodzinną, za rozmowę, za radość bycia razem. Dziękuję za złożone ofiary. Zakończyliśmy pracę przy elewacji naszej świątyni. Prace trwały przez cztery lata. Wykonane zostały bardzo dobrze. Świątynia nasza prezentuje się bardzo pięknie. Koszt całości wyniósł prawie 2500000 (dwa i pół miliona złotych). To ogromny wydatek. Zabiegaliśmy o pomoc z różnych instytucji. Trochę otrzymaliśmy, ale reszta to nasze własne ofiary życzliwych i kochających swój kościół parafian. Jesteśmy na długu ponad 200 tys. złotych. Teraz w styczniu zimą dokonaliśmy jeszcze docieplenia stropu na strychu kościoła. Tego nie widać. Ale docieplone zostały łuki na sklepieniu. Zostały porobione specjalne kładki z barierką do przytrzymania się po których można chodzić nie depcząc po wacie. Wata na łuku została przymocowana, żeby się nie zsuwała. W tym roku planujemy z wiosną rozpocząć pracę przy ogrodzeniu kościoła. Mamy już pozwolenia, projekty. Nie będą wycięcie drzewa tylko oczyszczone.   Proszę kto mógłby wesprzeć swoją ofiarą nasze prace w tym roku poza kolędą będę wdzięczny za każdą ofiarę. Jest to nasza świątynia. Dziękuję za życzliwe zorganizowanie pojazdów, by kapłanów podwieźć w Kadzidle na poszczególne ulice, paniom i panom sołtysom za możliwość dowiezienia do każdego domu na wioskach.Odwiedzając rodziny budowaliśmy się pięknymi postawami w naszych rodzinach ale też widzieliśmy bolączki, słabości w niektórych rodzinach. Pragniemy zachęcić wszystkie rodziny naszej parafii do pielęgnowania wspólnoty rodzinnej przez   przebywanie ze sobą, rodzinne posiłki, odwiedziny rodzinne, a zwłaszcza przez wspólną modlitwę wraz z dziećmi, najlepiej każdego wieczoru. Codzienna domowa modlitwa i wspólne uczestniczenie w Mszy Świętej niedzielnej najbardziej utrwalają więzi rodzinne, zespalają i cementuję rodzinę jako najpiękniejszą wspólnotę miłości. Dziękujemy serdecznie i życzymy, by Boże błogosławieństwo, które nieśliśmy szczerze i radośnie jako kapłani, ogarnęło każdą rodzinę i niech wciąż towarzyszy każdego dnia w rozpoczętym nowym roku 2019. Niech łaską swego Miłosierdzia obdarza nas Jezus Miłosierny nawiedzający nasze rodziny w swoim obrazie Jezu Ufam Tobie. Matka Najświętsza z naszego ołtarza niech płaszczem swojej opieki i miłości otacza każdą rodzinę i każdego z nas.
  7. Można już rozliczać się z podatku dochodowego za rok 2018. Zachęcamy by 1 % tego podatku ofiarować na Caritas Diecezjalne lub na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Warto poprzeć swoją ofiarą te instytucje pożytku publicznego, które służą nam ludziom wierzącym. Jeśli nie odpiszemy tego procentu na te przez nas wybrane instytucje procent ten i tak zostanie zabrany.
  8. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli: Stanisław Krysiak l. 83 z ul. Piłsudskiego i Jadwiga Dawid l. 83. z Kadzidła Kolonii Szwed.