II Niedziela Zwykła 2019

20 Stycznia 2019

II NIEDZIELA ZWYKŁA 20.01.2019

1. W dniach od 22 do 27 stycznia w stolicy Panamy odbędą się 34 Światowe Dni Młodzieży pod przewodnictwem papieża Franciszka, zachęcamy do modlitwy intencji młodzieży z całego świata i do oglądania relacji telewizyjnych z tych uroczystości, szczególnie naszą młodzież.
  2. Za tydzień ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na pokrycie kosztów na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego.
  3. Koncert kolęd Chóru Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ostrołęce pod batutą pani Bożeny Harasimowicz-Pęza odbędzie się w naszym kościele za tydzień 27 stycznia o godzinie 11.45. Serdecznie zapraszam do wysłuchania tego koncertu.
  4. Spotkanie rodziców dzieci biorących udział w półkoloniach w czasie ferii zimowych organizowanych przez naszą parafię odbędzie się we wtorek 22 stycznia o godzinie 17.00 w Domu Parafialnym.
  5. Parafialny Zespół Caritas informuje, że dary żywnościowe dla osób, które złożyły zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kadzidle będą wydawane w sobotę 26 stycznia w godzinach od 8 do 14.
  6. Bezpłatne badanie wzroku odbędzie się w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle przy ulicy Kościuszki 6, w środę 23 stycznia w godzinach od 9 do 12.
  7. Na stoliku gdzie jest prasa katolicka są wyłożone przekazy na które możemy przesłać dowolną ofiarę na Misje Święte wspomagając potrzebujące dzieci. Na misjach pracują siostry zakonne ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek świętej Rodziny.
  8. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce mieszczące się przy ulicy Parkowej 6 zaprasza osoby, które skończyły szkołę średnią (matura nie jest wymagana) i chciałyby zdobyć zawód lub dodatkowe kwalifikacje do zapisywania się do bezpłatnej szkoły policealnej w systemie dziennym, wieczorowym lub zaocznym. Nie ma ograniczeń wiekowych kandydatów. Szczególnie polecana jest nauka w zawodach: opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy, technik usług kosmetycznych czy technik masażysta. Więcej informacji w ulotkach, które znajdują się na końcu kościoła i na plakatach na tablicach ogłoszeń.
  9. Ks. Wiesław wraz z siostrą Wiesławą zapraszają chętne dzieci, które lubią śpiewać lub grać na instrumentach do scholii dziecięcej. Warto rozwijać swoje muzyczne zdolności i ofiarować je Temu, od którego się je otrzymało – Panu Bogu. Próby scholi są w każdy czwartek o godz. 18.
  10. Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu tak jak ich koledzy do ministrantów. Szczególnie tych chłopców, którzy wyrażali chęć służenia w czasie rozmów kolędowych. Szczegóły u ks. Wiesława.
  11. Zapraszamy na Rekolekcje Powołaniowe do Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży młodzież z naszej parafii (pomaturalnej, szkół średnich i trzecich klas gimnazjalnych), w dniach od 1 lutego ( piątek)  do 3 lutego ( niedziela). Zgłaszamy się do naszych kapłanów.
  12. Jutro i pojutrze będziemy przeżywali Dzień Babci i Dziadka, z tej okazji pragniemy złożyć w imieniu wszystkich wnucząt najserdeczniejsze życzenia żyjącym, a zmarłych ogarniamy modlitwą prosząc dla nich o radość wieczną.
  13. Drodzy Parafianie!
    Zgodnie z obowiązującym  prawem podatnicy mogą przekazać 1 % swojego podatku dochodowego za rak 2018 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego< Na terenie Diecezji Łomżyńskiej kościelna organizacja pożytku publicznego jest Caritas Bliźnim wspierająca działalność statutowa Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Zwracam się z prośbą do Państwa o ofiarność, która  kosztuje tak niewiele. Proszę o przekazanie 1 % podatku dochodowego na Caritas Bliźnim ze wskazaniem dla DPS w Tykocinie Dom Pomocy Społecznej w Tykocinie) a otrzymane środki przeznaczymy na potrzeby tej placówki. Jeśli nie wpiszemy wskazania, to środki będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia: dożywianie ubogich, leczenie chorych, wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży oraz opiekę nad bezdomnymi.Informacje o nr KRS Caritas Bliźnim znajduje się na plakatach i obrazkach kolędowych. Bez tej corocznej ofiary serc nie bylibyśmy w stanie dopomóc tak dużej liczbie potrzebujących. Za okazana pomoc składam serdeczne Bóg zapłać z pamięcią w modlitwie Ks. Andrzej Mikucki Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej.Można też wesprzeć Radio Maryja i Telewizję Trwam. Korzystamy i z Caritasu i na pewno bardzo potrzebne jest katolickie radio i telewizja.
  14. Wieczór skupienia dla małżeństw i narzeczonych w Ostrołęce w Farze 26 stycznia o godz. 19.00
    Wieczysta Adoracja w parafii w Ostrołęce w Farze. Folderki z informacjami na stoliku.

Porządek kolędy na ten tydzień:

21 styczeń 2019 (poniedziałek)

godz. 8.30 - Rososz 1 ks.

godz.15:00 - ul. Psarskiego i Myśliwska – 1 ks.
                           ul. Kurpiowska – 2 ks.
         22 styczeń 2019 (wtorek)

godz.8:30 - Todzia - 1 ks.

- Podtatarze - 1 ks.
          godz. 16:00 - ul. Partyzantów – 1 ks.
                          ul. Dębowa i Zacisze – 1 ks.
         Prosimy o pojazd.
         Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana po kolędzie, np. z racji pracy instytucje, które chciałyby zaprosić kapłana na kolędę mogą zgłosić się do ks. Proboszcza w tym tygodniu.