Boże Narodzenie 2018

25 Grudnia 2018

BOŻE NARODZENIE 25.12.2018

1. W Dzień Bożego Narodzenia Msze Św. o godz. 7:30, 9:30, 12:00 i 17:00. W Glebie o 11:00

2. W II dzień Świąt, w środę, Msze Św. o godz. 7:30, 9:30, 12:00 i 17:00. W Glebie o 11:00. Taca na KUL i inne cele edukacyjne.

3. 30 grudnia  niedziela świętej Rodziny.

4. Dziękuję ks. Łukaszowi za przygotowanie żłóbka Panu Jezusowi w naszym kościele, a także panu kościelnemu Jackowi oraz całej jego załodze Panu Mirkowi Mróz, Grzegorzowi Kaczyńskiemu, Piotrowi Dąbkowskiemu, Hubertowi Zawojek, Romanowi Nalewajk, Mirkowi Kita, Gracjanowi Malinowskiemu,  siostrze  Halinie i siostrze Bożenie.

5. Dziękuję za podarowanie choinek do naszej świątyni: Panu Mirosławowi Mróz ze Strzałk, Panu Grzegorzowi Kaczyńskiemu z Kuczyńskich, Panu Mirosławowi Lipka z Todzi, Panu Gracjanowi Malinowskiemu.

6. Dziękuje bardzo serdecznie za składane ofiary na elewacje naszej świątyni .

7. Od 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszych rodzinach, zwaną kolędą.
      27 grudzień 2018 ( czwartek)

8:30 - Jazgarka – 2 księży

28 grudzień 2018 (piątek)

8:30 -  Golanka 3 księży

29 grudzień 2018 (sobota)

8:30 – Grale 2 księży / Strzałki – 1 ks.

Prosimy o pojazd.

8. Przewidywany porządek kolędy po nowym roku od 2 stycznia do 4 stycznia 2019 r.: Wdzięczny będę za złożoną ofiarę. Serdecznie proszę by określić ile z tej ofiary przeznaczamy na kościół a ile na kolędę

2 styczeń 2019(środa)

8:30 Piasecznia – 2 ks. /

15:00 ul. Orzeszkowej i ul. Słowackiego – 1 ks. / ul. Moniuszki,

Sienkiewicza, Konopnickiej – 1 ks. / ul. Świerczewskiego i Bema – 1 ks.

3 styczeń 2019 (czwartek)

8:30 Brzozówka - 2 ks.

15:00 ul. Sportowa i Juranda – 2 ks. / ul. Iwaszkiewicza i Żołnierzy

Września – 1 ks.

5 styczeń 2019 (sobota)

8:30 Kadzidło – Trasa Mazurska (od Piłsudskiego do stacji paliw) i

ul. Handlowa – 1 ks. / Podgatka: Nadłącze, Trasa Mazurska, Słodka – 1

ks  / ul. Piękna, Nowa, Platynowa, Wiejska – 1 ks.

Przekażę życzenia naszego księdza biskupa Janusza Stepnowskiego: ŻYCZENIABISKUPA ŁOMŻYŃSKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2018 ROKU

Umiłowani Bracia i Siostry,

W tę świętą Noc odwieczne Słowo Boga stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. (J 1, 14). Ta wielka tajemnica miłości Boga do człowieka, napełniła radością serca wszystkich, którzy w nowonarodzonym Dziecięciu rozpoznali oczekiwanego Mesjasza i Pana. Także i dziś, ta nieskończona miłość Boga do człowieka, fascynuje i napełnia pokojem serca wszystkich, którzy w Jezusie Chrystusie pokładają swoją nadzieję.

Przeżywając misterium Bożego Narodzenia, życzę Wam – umiłowani Diecezjanie – radości i pokoju. Niech Boża łaska przenika codzienność, umacnia nadzieję i uzdalnia do rozpoznawania obecności Wcielonego Słowa w każdym dniu Nowego Roku.

Wraz z Księżmi Biskupami przyzywam Bożego błogosławieństwa, opieki Najświętszej Maryi Panny i świętego Józefa, dla każdej rodziny i każdego z Was.

+Janusz Stepnowski

Wasz Biskup

9. Życzenia dla naszej parafii nadesłali: Ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, Pan starosta Stanisław Kubeł, Pan wójt gminy – Dariusz Łukaszewski i przewodnicząca rady gminy – Pani Barbara Bączek, Gospodarka Komunalna w Kadzidle  posłowie i senatorowie z naszego rejonu Pan Arkadiusz Czartoryski i Pan Robert Momątow, Pan Krzysztof Tchórzewski – minister energetyki dyrektorzy naszych szkół i wielu innych życzliwych nam ludzi.

10. Jako Wasz proboszcz wraz z księżmi wikariuszami pragnę z całego serca złożyć najdrożsi parafianie i kochani goście serdeczne życzenia, płynące od żłóbka betlejemskiego. Bóg jest miłością i tej prawdy uczymy się w czasie Świąt Bożego Narodzenia spoglądając na maleńką miłość leżącą w żłóbku. Niech ten czas przeżywany z wiarą będzie obfity w łaskę i Bożą miłość, którą obdarzył nas Nowonarodzony. Wstawiennictwo Niepokalanej Maryi oraz opieka św. Józefa niech stale, każdego dnia towarzyszą w Waszym życiu.

11.Można nabyć nasze parafialne kalendarze na 2018 rok po 5 zł. I kalendarze głosu katolickiego po 7 zł.