II Niedziela Adwentu 2018

9 Grudnia 2018

II  NIEDZIELA ADWENTU, 09.12.2018

1. Dziś przy Kościele zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Sytuacja Kościoła na wschodzie jest bardzo trudna. Bóg zapłać za wsparcie modlitwą i ofiarą.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 9:30 spotkanie Rodziny Franciszkańskiej w kościele.
  3. Na Mszę Św. Roratnią z lampionami zapraszamy dzieci i młodzież we wtorek i w czwartek na godz. 17:00. Roraty codziennie o godz. 7:00. Zapraszamy jak najliczniej dorosłych, dzieci i młodzież na roraty. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Czas otwierania swego serca na przyjście Pana Jezusa.
  4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii  w dniach 14, 15 i 16  grudnia (piątek – sobota – niedziela). Msza św. w godz. 7:00 roraty, 9:30, 12:00 i 17:00. W piątek 14 grudnia na Mszy  Św. o godz. 17:00 szczególne spotkanie dzieci i młodzieży, a w sobotę 15 grudnia o godz. 9:30. W sobotę o godz. 12:00 zapraszamy na Mszę Świętą z sakramentem Namaszczenia Chorych osoby starsze, chore, których można przywieźć do kościoła. Prosimy kogoś z rodziny aby pomóc dotrzeć do świątyni. W niedzielę porządek niedzielny. W tych dniach rekolekcyjnych zapraszamy wszystkich do spowiedzi. Rekolekcje poprowadzi ks. Profesor Jan Krupka.  Prosimy o modlitwę w intencji uproszenia łask na czas rekolekcji dla nas samych, a także dla misjonarza i spowiedników. Ofiary tradycyjnie w niedzielę na zakończenie rekolekcji będą przeznaczone dla misjonarza jako dowód naszej wdzięczności. W Glebie Msza św. i spowiedź rekolekcyjna w sobotę o godz. 15.
  5. Chorych, których nie można dowieść do kościoła odwiedzimy 20 grudnia w środę. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
  6. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – świece Caritasu na stół wigilijny są do nabycia  przy Kościele od wolontariuszy Caritas. Cena świecy dużej 15 zł.   Dziś  można nabyć nasze parafialne kalendarze na 2019 rok po 5 zł.
  7. Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii w Brzozówce.  Bardzo serdecznie zachęcam by każda rodzina przygotowała się do spotkania z Jezusem. W dniu nawiedzenia naszej rodziny starajmy się całą rodziną być u spowiedzi by przyjąć Pana Jezusa do swego serca i czystym sercem podjąć Go w naszym domu podczas nawiedzenia. Obecność  Jezusa w naszej rodzinie i w naszym domu niech będzie okazją do szczególnej modlitwy. Mamy przecież do powiedzenia Jezusowi Miłosiernemu gdy będzie w naszym domu tak blisko nas wiele spraw i problemów. On naprawdę nas wysłucha i przytuli do swego serca gdy się przed nim otworzymy.
  8. W imieniu Pani Doroty Łępickiej,  dziękuje wszystkim naszym parafianom za okazane serce, życzliwość i wspaniałą postawę w czasie zbiórki pieniężnej na rzecz leczenia i rehabilitacji Pani Doroty.
  9. Kto chciałby ofiarować choinki do kościoła ze swego ogrodu bo mu przeszkadzają to bardzo proszę o zgłoszenie do księdza proboszcza.
  10. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Ryszard Szulc lat 66 z Dylewa, Andrzej Brzeziak lat 46 z Sula sołtys.