XXX Niedziela Zwykła– Uroczystość konsekracji własnego kościoła 2018

28 Października 2018

1. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
  2. Zbliżają się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Porządkujemy groby naszych bliskich zmarłych. Przynosząc kwiaty i znicze nie przesadzajmy w ich nadmiernej ilości. Zmarli oczekują przede wszystkim naszej modlitewnej pamięci a nie tylko kwiatków i lampek. Tradycja chrześcijańska wypracowała sprawdzone formy modlitewnej troski o zmarłych – intencje mszalne, wypominki roczne, jednorazowe i podzwonne. Nie zapominajmy o naszej osobistej modlitwie za nich. Tego przede wszystkim uczmy nasze dzieci. Nasze zachowanie na cmentarzu, miejscu świętym, powinna cechować powaga, skupienie i wyciszenie. Nie cmentarzu nie wolno palić papierosów i wprowadzać psów. Szanujmy to tak ważne miejsce, gdzie spoczywają nasi kochani bliscy i przyjaciele.
  3. Wypominki będą przyjmowane dziś, w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w Sali Księdza Mieszki.  W dni powszednie możemy zamawiać wypominki za naszych zmarłych w kancelarii parafialnej w godzinach kancelaryjnych.
  4. Dziś zbiórka do puszek przed kościołem na rzecz cierpiących i prześladowanych w Pakistanie. Dziękuje za dobre serce.
  5. 1 listopada, w czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, uroczysta suma o godz. 11.00 i po Mszy Św. uroczysta wspólna razem procesja na cmentarz. Po zajściu do kaplicy różaniec, kazanie i żałobna procesja do 5 stacji na cmentarzu grzebalnym. W czasie różańca będą zbierane ofiary na cmentarzu na Msze Św. za zmarłych. Po południu Msza św. o godz. 17.00.
  6. 2 listopada w piątek  Dzień Zaduszny. Msza Św. o godzinie 7:30, 9:30, 12:00 i 17:00. Procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych po Mszy Św. z godziny 12:00.  O godz. 11.30 w kościele różaniec za zmarłych. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Do Komunii pierwszo piątkowej można przystąpić na którejkolwiek Mszy św.
  7. 3 listopada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 6.20 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec z tymi osobami którzy codziennie odmawiają, 15 minutowe rozważanie, Msza św. wznowienie adoracji litania do Matki Bożej i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. O godzinie 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź i różaniec za zmarłych o godzinie 16:30 i Msza Święta.
  8. 4 listopada I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.
  9. 2 listopada w piątek w dzień zaduszny post nie obowiązuje. Jest dyspensa.
  10. W zakrystii można nabyć książkowe kalendarze rolników po 30 zł.
  11. Jest prośba policji, aby stosować się  do sygnałów policji, która będzie czuwała przy organizacji ruchu przy cmentarzu. Pieszych prosi się o noszenie elementów odblaskowych. Pamiętajmy też, że na drogach możemy spotkać tzw. „niedzielnych kierowców”, nie zabierajmy na cmentarz dużych kwot pieniędzy. Trzymajmy je w miarę możliwości w wewnętrznej kieszeni ubrania. Zapalając znicz na grobie naszych bliskich, wspominając ich w modlitwie nie zapominajmy też o naszym bezpieczeństwie.
  12. Dziękuje za ofiarę na seminarium Duchowne w Łomży  od rodziny Państwa Prusaczyków z Podgatki, od Róży Kobiet z Kierzka od Kanału 240, od Róży Kobiet  ze środka Kierzka zel Pani Anna Sakowska 110 od mieszkańców Długiego Kątu 240 zł.
  13. Próba orkiestry w środę 31 października o godz. 19.00.
  14. Starajmy się zachować porządek na naszym cmentarzu grzebalnym. Cmentarz i kościół jest miejscem świętym i własnością całej parafii.  Wszyscy starajmy się dbać o czystość i  piękno tych miejsc. Jest serdeczna prośba, żeby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, plastikowych wieńców. Składamy je obok. Do kontenerów wrzucamy szkło i pojedyncze śmieci. Zostało przygotowane dodatkowe miejsce na parking na łące za nowym parkingiem. Można swobodnie tam wjeżdżać samochodami.
  15. Urząd Gminy w Kadzidle informuje, że w dniu 1 listopada 2018 roku w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Sportowej w obrębie cmentarza w Kadzidle. Jednocześnie Pan Wójt zaprasza na parkingi przy stadionie i przy Alei Zwycięstwa w miejscu dawnej kolejki.
  16. Różaniec przez oktawę z wypominkami. Wypiszmy imię i nazwisko naszych zmarłych na  kartce papieru, złóżmy ją przy ołtarzu i w oktawie będziemy się modlić za zmarłych. Można złożyć  dobrowolną ofiarę.
  17. Wypominki roczne nowe rozpoczniemy odmawiać i modlić się od pierwszej niedzieli Adwentu tzn. od 2 grudnia.
  18. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Wiesława Dawid lat 55 z Jeglijowca, Czesław Madrak lat 83 z ul. Źródlanej, Czesław Dymerski lat 66 z ul Zawadzkiego,  Henryk Kubeł lat 63 z Golanki  pogrzeb jutro o godz. 11.00