Porządek Mszy Świętych

NIEDZIELA I ŚWIĘTA
Godz. 7.30; 9.30; (11.00 w Glebie); 12.00; 17.00


DNI POWSZEDNIE
Od Wielkanocy do ostatniej niedzieli września godz.: 7.00 i 18.00
Od października do Wielkanocy godz.: 7.00 i 17.00.
W czasie kolędy nie ma Mszy wieczornej.


I PIĄTEK MIESIĄCA
Godz. 7.00; 8.30; 17.00 w czasie kolędy


I SOBOTA MIESIĄCA
Godz. 7.00 i 17.00 w czasie kolędy.

 

I NIEDZIELA MIESIĄCA 

Wieczór Uwielbienia i Uzdrowienia, rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 17.00

 

SPOWIEDŹ
Rozpoczyna się pół godz. przed każdą Mszą świętą

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK:
8.00-9.00, 17.00-18.00

SOBOTA:
8.00-12.00

NIEDZIELA I ŚWIĘTA:
kancelaria nieczynna

XXVIII Niedziela Zwykła 2018

14 Października 2018

Ogłoszenia Parafialne

                                     XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.10.2018

  1. Za tydzień niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji Misji. Taca za tydzień na misje święte.
  2. Dziś ofiary zbierane do puszek przed kościołem na Papieski Fundusz Stypendialny jako pomoc dla ubogiej i utalentowanej młodzieży. Bóg zapłać.
  3. Za tydzień w całej Polsce dokonuje się liczenie wiernych, obecnych na Mszy Świętej i przystępujących do Komunii Św.
  4. Dziś spotkanie po Mszy św. o godz. 9.30 Franciszkańskiego Zakonu świeckich.
  5. Zachęcamy do odmawiania różańca na wioskach i w naszych rodzinach.. Różaniec 15 października w poniedziałek w Sulu o godz. 19.00, w Strzałkach 16 października we wtorek o godz. 19.00.
  6. W Watykanie trwa Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów (3-28 października) pod hasłem „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Biskupi polscy apelują i proszą o modlitwę za młodzież i powołania kapłańskie. Szczególnie w czasie nabożeństw różańcowych pamiętajmy o młodym pokoleniu by było odpowiedzialne za losy Kościoła i świata
  7. 18 października w czwartek obchodzimy święto Świętego Łukasza – patrona Pracowników Służby Zdrowia. Różaniec w intencji całej służby zdrowia.
  8. Dzieci z klas 4 – 6 zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych do Domu Parafialnego w środę  o godzinie 18.30
  9. Bóg zapłać za ofiarę na Seminarium Duchowne w Łomży od  mieszkańców Jazgarki 1310 zł od Pana Józefa z Brzozówki 50. Od mieszkańców Podtatarza 250 zł.
  10. W dniu 26 października  w ośrodku Zdrowia ul. Kościuszki w Kadzidle odbędzie się bezpłatne badanie wzroku.
  11. W tym tygodniu w godzinach kancelaryjnych możemy już zamawiać wypominki za naszych zmarłych w kancelarii parafialnej i po Mszy Świętej w zakrystii.
  12. Duszpasterstwo Rodzin naszej diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków  i rodziców do udziału w zajęciach studium życia rodzinnego w Łomży, w tym roku rusza ono na dwóch poziomach. Narzeczonych i małżonków organizatorzy zapraszają na 5 spotkań poświęconych budowaniu szczęśliwego małżeństwa i trwalej rodziny a rodziców na 5 spotkań poświęconych sztuce mądrego i odpowiedzialnego wychowania dzieci. Narzeczeni, którzy ukończą Studium życia rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii. Folderki leżą na stoliku.
  13. Parafia NNMP w Ostrołęce w Farze i Domowy Kościół zapraszają na VIII Wieczór Skupienia dla małżeństw i narzeczonych który będziemy przeżywać w dniu 20 października w sobotę o godz. 19.00 w koście3le farnym  w Ostrołęce pod hasłem Maryja fundamentem małżeństwa, Gośćmi, którzy wygłoszą konferencję i uświetnią uroczystość muzycznie, będzie małżeństwo Dorota i Marek Choszczyk. Są oni od lat zaangażowani w szkołę Nowej Ewangelizacji, oraz w tworzenie muzyki chrześcijańskiej _ zaprezentują nową płytę
  14. Rozpoczęliśmy na dobre sprzątanie na grobach naszych bliskich na naszym cmentarzu grzebalnym. Jest serdeczna prośba, żeby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, ziemi, żywych kwiatów, ale na osobne miejsce. Nie wrzucamy również dużych, plastikowych wieńców. Składamy je obok. Do kontenerów wrzucamy szkło i pojedyncze śmieci.

 Drodzy parafianie

Kończymy remont elewacji kościoła.

             Jak u każdego gospodarza, tak  i u nas, zatroskanie o stan świątyni i otoczenia się nie kończy. Przed nami nowe wyzwanie - konieczne.

Konieczny jest remont ogrodzenia.  Z bliska widać jak ono już  się sypie. Zachęcam by osobiście się o tym przekonać,  po Mszy św. oglądając  ogrodzenie.

Dlaczego tak się dzieje?

Przyczyn jest kilka: rosnące przy ogrodzeniu wiekowe, prawie stuletnie drzewa, oraz czas ,który robi swoje.

Trzeba wykonać przy nim następujące prace:

1. Najpierw musimy dokończyć to, co rozpoczął kilka lat temu mój poprzednik ks. prałat Marian Niemyjski. Trzeba usunąć stare, wiekowe kasztany i lipy, które rosnąc obok parkanu, wrastają w ogrodzenie i go niszczą, a nawet wywracają. Można to zobaczyć od strony północnej. Korzenie tych drzew wysadzają też chodnik dookoła kościoła. Drzewa te, ze względu na wiek już są spróchniałe. Zagrażają też okolicznym budynkom, samochodom a nawet ludziom.

Usunięte drzewa trzeba będzie  zastąpić młodymi, najlepiej lipami, tak jak zrobiono przy ulicy Kościuszki w Kadzidle. Ale posadzić trzeba je dalej od parkanu.

2. Trzeba dokonać wzmocnienia części słupków poprzez ich pod betonowanie. Wykonaliśmy odkrywki. Okazuje się, że fundament słupków ma spód ponad poziomem chodnika albo ulicy. Zachęcam, do obejrzenia odkrywek. Jak to się stało?

Obok parkanu wytyczono kiedyś ulice. Podczas wykonywania dróg obniżono ich poziom. I tym sposobem, fundamenty słupków są powyżej poziomu drogi. Kiedy doszedł większy ruch samochodów i związane z tym drgania, słupki niektóre zaczynają pękać.

3. Trzeba wykonać remont, a na części wymianę całkowitą cokołu ogrodzenia od strony zewnętrznej, od strony ulicy. Na dużej części jest popękany i wprost się sypie. Można to zobaczyć, gdy będziecie obchodzić parkan dookoła.

4. Słupki przy bramie wjazdowej oraz wejścia od strony plebanii trzeba upodobnić do pozostałych. Taką decyzję podjął  Konserwator Zabytków podczas kontroli robót. On to opiniuje nasze wnioski  o dofinansowanie.  Wykonanie przeróbek przyczyni się do ujednolicenia i upiększenia ogrodzenia.

5. Trzeba wreszcie naprawić, odnowić to, co z daleka widać, czyli same słupki, podmurówkę, przęsła, furtki i bramy. Trzeba wymienić nakrywy blaszane słupków, naprawić bądź wymienić tynki słupków, naprawić i odnowić elementy metalowe ogrodzenia.

Wykonanie tych prac jest konieczne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim technicznych. Odkładanie tych robót spowoduje, że ogrodzenie będzie coraz to w gorszym stanie, a remont go będzie droższy.

Mówię to, abyśmy czuli się wszyscy współgospodarzami tego kościoła. To przecież nasz wspólny  kościół. Prace te są kosztowne, ale nieuniknione. Będziemy starać się o dofinansowanie ze strony instytucji państwowych i samorządowych.

15. W ubiegłym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności Wiesław Koziatek lat 58 z Ostrołęki pochowany na naszym cmentarzu, Henryk Zadrożny lat 60 z Kierzka pogrzeb jutro o godz. 10.00