Autokarowa Pielgrzymka do Świętej Lipki, Reszla, Stoczka Klasztornego i Gietrzwałdu 2018

27 Września 2018

Kolejna Pielgrzymka autokarowa -  jak zwykle bardzo udana. Wszyscy zadowoleni, humory dopisywały, atmosfera Rodzinna, pogoda też dopisywała, jednym słowem Super Pielgrzymka. Program tej Pielgrzymki był bardzo napięty. Czas gonił a w każdym z odwiedzanych miejsc spędzaliśmy wiele czasu. Na pielgrzymi szlak wyruszyliśmy autokarem sprzed Kościoła w Kadzidle o godzinie 6 rano. Cały czas w autokarze rozbrzmiewały wspólne modlitwy i śpiewy. Na początku Pacierz poranny, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, Różaniec Święty, śpiewy pieśni maryjnych i nie tylko. Pierwszy przystanek mieliśmy w Świętej Lipce. Weszliśmy do Sanktuarium Maryjnego - Parafia pw. Nawiedzienia NMP - pokłonić się Matce Najświętszej, wspólnie zaśpiewaliśmy na powitanie i pomodliliśmy się. Zrobiliśmy przed ołtarzem zdjecie grupowe, przeszliśmy na zwiedzanie Muzeum Sanktuaryjnego, kto miał takie życzenie kupił pamiątkę z pobytu, wysłuchał gry na organach z ruszającymi się figurkami. Następnie przejechaliśmy do kolejnego miejsca - do Reszla. Po pobycie i zwiedzeniu Zamku i średniowiecznych narzędzi tortur, grupowym zdjęciu przy murach Zamku przeszliśmy do Gotyckiego Kościoła Świętych Apostołów Piotra i PAwła. Tu Siostra zakonna opowiedziała krótko historię kościoła i wyruszyliśmy w dalszą drogę do Stoczka Klasztornego - tu także pomodliliśmy się w Sanktuarium Matki Pokoju. Ks. z tamtejszego Kościoła opowiedział pokrótce historię tego miejsca, o Obrazie Matki Pokoju i o uwięzieniu Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego celę zwiedziliśmy i pamiątki Po Nim obejrzeliśmy. Każdy otrzymał Obraz MB Pokoju. Pomodliliśmy się Wspólnie z Kapłanem Sanktuarium i otrzymaliśmy również szczególne błogosławieństwo aby na nas i nasze Rodziny spłynęły łaski Matki Pokoju. Ostatnim celem naszego pielgrzymowania był Gietrzwałd. Tu gorliwie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, w Kaplicy, celebrowanej przez Naszego wspaniałego Ks. Proboszcza par. pw. Świętego Ducha w Kadzidle - Ks. Ryszarda Kłosińskiego - jednocześnie organizatora Pielgrzymki i Jego Duchowej Opieki nad Grupą Pielgrzymów. Nabraliśmy w buteleczki wody ze żródełka dla siebie i swoich bliskich. To był wspaniały (sobotni) Wspólnie spędzony czas, który - zwyczajem pielgrzymkowym - zakończył się grilowaniem, czyli Wspólnym biesiadowaniem Pielgrzymów. Dziękujemy Ks. Dziekanowi Ryszardowi Kłosińskiemu za te kilka Pielgrzymek w tym roku i mamy nadzieję na kolejne tak wspaniałe i udane. Szczęśliwie i bezpiecznie dojechaliśmy do celu i powróciliśmy do naszych domów. Bóg zapłać Ks. i niech Dobry Bóg szczodrze Ks. nagradza, wspiera i umacnia, dodaje sił, zdrowia i wdzięczności oraz życzliwości ludzkiej.

" Niech Cię Pan błogosławi i strzeże, i obdarza Bożym Pokojem..."