XXV Niedziela Zwykła 2018

23 września 2018

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, 23.09.2018

1. Decyzją Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego – Pasterza naszej Łomżyńskiej Diecezji został przeniesiony nasz ksiądz wikariusz Jarosław Gołaszewski, z dniem 22.09.2018r. do parafii Wąsosz. Dziękujemy księdzu Jarosławowi za jego piękna posługę kapłańską w naszej parafii i życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na nowej placówce.
  2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.30, na plebani spotkanie pań i panów sołtysów. Serdecznie zapraszam.
  3. 28 września w piątek w dniu wyniesienia na ołtarze błogosławionego ks. Michała Sopoćko o godz. 15.00 przy kościele (fontannie) Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.
  4. Ksiądz Rektor naszego Seminarium zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w postaci płodów rolnych. Prosimy Panie i Panów Sołtysów z poszczególnych wiosek o dokonanie zbiorki płodów rolnych. Można już je zwozić na plebanię. Komu będzie trudno ofiarować płody ziemi można złożyć ofiarę pieniężną.
  5. W każdą środę podczas Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W sobotę 6 października pielgrzymka do Matki Bożej w Osuchowej. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00.
  7. Pielgrzymka do Gietrzwałdu, Stoczka Warmińskiego, Świętej Lipki i Reszla w czwartek 27 września. Koszt pielgrzymki około 100 zł. Wyjazd godz. 6.00. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce.
  8. Dziękuje delegacji z Podgatki, którzy z wieńcem dożynkowym reprezentowali naszą parafię w Dąbrówce podczas Diecezjalnych Dożynek.
  9. Pan Dyrektor Michał Bogdański w imieniu Społeczności Publicznego Gimnazjum w Kadzidle serdecznie zaprasza Absolwentów, Rodziców, Nauczycieli Emerytów, wszystkich przyjaciół Gimnazjum na uroczystość z okazji 18 rocznicy nadania szkole imienia Gen. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka” 28 września w piątek. Rozpoczęcie o godzinie 9.00 Mszą Świętą. Młodzież zapraszamy do spowiedzi św. przed Mszą św.
  10. Bardzo serdecznie zachęcam rodziców do modlitwy za swoje dzieci modlitwą różańcową. Zakładajmy pomiędzy sobą rodzicami koła różańcowe modląc się codziennie jedną dziesiątką różańca. Już takie koła różańcowe w naszej parafii są. Kochani rodzice trzeba nam się bardzo gorąco modlić za nasze dzieci.
  11. Gorąco proszę rodziców o zmobilizowanie swoich synów do służby przy ołtarzu jako ministrantów. Czyż nie pięknie wygląda prezbiterium wypełnione sporą gromadką chłopców. Na pewno nic złego się nie nauczą przy ołtarzu, a wręcz przeciwnie Pan Jezus, którego tak blisko są pomoże im jak najpiękniej przeżywać ich młodość. Najbliższe spotkanie w sobotę 1 października o godz. 10.00
  12. Bardzo serdecznie prosimy aby na ślubach nie wystrzeliwać konfetti, tym bardziej nie sypiemy ryżem, ponieważ w niektórych krajach ryż jest chlebem, a po chlebie się nie depcze.