Pielgrzymka autokarowa: Augustów, Studzieniczna, Sejny i Wigry 2018 r.

13 września 2018

13 września wyjechaliśmy dużym autokarem sprzed Kościoła w Kadzidle o godz. 6:00 rano na kolejną w tym roku pielgrzymkę, zorganizowaną przez Ks. Dziekana Ryszarda Kłosińskiego – Proboszcza parafii pw. Św. Ducha W Kadzidle i pod Jego czujnym okiem i troskliwą opieką. Była to pielgrzymka jednodniowa. Pierwszym miejscem jakie odwiedziliśmy była Bazylika Mniejsza Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie. Trwała Msza św. i tylko każdy cichutko pokłonił się Jezusowi i udaliśmy się w dalszą drogę. Pan kierowca dowiózł nas do przystani skąd statkiem popłynęliśmy do Studzienicznej. Pierwszym miejscem nawiedzenia przez naszą pielgrzymkę po przypłynięciu do Studzienicznej był drewniany Kościół Matki Bożej Szkaplerznej, w którym przywitaliśmy Matkę Bożą wspólną modlitwą z Ks. Proboszczem – przewodnikiem naszej grupy i grupowym zdjęciem przed kościołem. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej – Matki Kościoła z Obrazem słynącym łaskami - Kaplicy na Wyspie. Oddaliśmy należny pokłon Matce Bożej z modlitwą i śpiewem na ustach. Odmówiliśmy cząstkę różańca świętego. O godz. 12 gorliwie uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez Ks. Proboszcza Sanktuarium Ks. Arkadiusza Pietuszewskiego, Naszego Wspaniałego Ks. Proboszcza Ryszarda Kłosińskiego i Ks. Piotra. Po Mszy św. Studzieniczański Ks. Proboszcz krótko opowiedział historię tegoż Sanktuarium. Uwieńczyliśmy pobyt w Studzienicznej zdjęciem naszej grupy pielgrzymiej z Ks. Proboszczem Sanktuarium. Na zakończenie pobytu rozkoszowaliśmy się, jak zwykle przygotowanymi przez Ks. Proboszcza kiełbaskami pieczonymi na ognisku, chlebem i napojami. Po takiej uczcie wyruszyliśmy w dalszą drogę. Kolejnym miejscem Maryjnym była Bazylika pw. NMP w Sejnach – wspólna modlitwa. Siostra Franciszkanka Rodziny Maryi opowiedziała nam o cudach za wstawiennictwem MB. Zrobiliśmy grupowe zdjęcie przed kościołem. Następnym i ostatnim Kościołem, w którym pokłoniliśmy się Matce Najświętszej był Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w  Wigrach, skąd po modlitwie wyruszyliśmy w powrotną drogę do Kadzidła. W autokarze przez całą pielgrzymkę rozbrzmiewały wspaniałe śpiewy, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, Modlitwa Różańcowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Pacierz. Radośni, pełni wrażeń, z dobrymi humorami i uśmiechem na ustach dotarliśmy szczęśliwie i bezpiecznie do Kadzidła. Z głębi naszych ser dziękujemy Ks. Dziekanowi Ryszardowi Kłosińskiemu za tak wspaniałe pielgrzymowanie. Bóg zapłać Księdzu za dobre serce, super organizację i miłe słowa oraz przewodniczenie tej pielgrzymce. Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie nagradza dobrym zdrowiem, radością, anielską cierpliwością i ludzką wdzięcznością i życzliwością. Szczęść Boże Księdzu !!! Czekamy na kolejne przepiękne pielgrzymowanie :)