XXIII Niedziela Zwykła 2018

9 września 2018

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 09.09.2018 r.

1. Dziś ofiary zbierane do puszek przed kościołem   na KUL- w tym roku stulecie powstania tej katolickiej uczelni wraz z 100 rocz. odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę Polskie i inne cele edukacyjne.
  2. Za tydzień w niedziele 16 września ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na potrzeby parafialne na elewację.
  3. Za tydzień 16.09.2017 zbiórka do puszek na Radio Nadzieja i Radio Maryja.
  4. W czwartek 13 września dzień fatimski.  Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18 z procesją fatimską do Groty Matki Najświętszej.
  5. 13 września w czwartek o godz. 6.00 wyruszy sprzed kościoła autokarowa pielgrzymka do Augustowa, statkiem do Studzienicznej, Sejny i Wigry.  Można dokonać opłaty – 100zł.
  6. 14 września w piątek  w całym Kościele obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy o wartości i znaczeniu Krzyża Chrystusa w naszym życiu.
  7. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Rodziny Franciszkańskiej.
  8. Od niedzieli 16 września rozpoczynamy Triduum ku czci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. W tym roku przypada 450 – lecie śmierci św. Stanisława. Zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii na Msze święte wieczorne przez całe Triduum, podczas których będziemy modlić się za wychowawców, katechetów, kapłanów, siostry zakonne i nauczycieli. Będzie to również dobra okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi dla tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. A we wtorek główna uroczystość 18 września Uroczystość św. Stanisława Kostki i zakończenie Triduum.
  9. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie dzieci i młodzieży 15 września do Rostkowa– miejsca urodzenia św. Stanisława. Organizowany jest autokar, rano dla dzieci i popołudniu dla młodzieży. Zapisy u katechetów.
  10. 6 października w sobotę pielgrzymka do Matki Bożej w Osuchowej. W tym dniu jest spotkanie wszystkich członków Kółek Różańcowych z całej diecezji. Zapraszamy z naszej parafii członków Róż Różańcowych męskich i żeńskich. Można się zapisywać.
  11. Ks. Krzysztof Łapiński w październiku organizuje 11 dniową pielgrzymkę do Portugalii, Hiszpanii i Francji – Lourdes i Fatima  Koszt 3650 zł. Informacje i zapisy u ks. Jarosława.
  12. Po przerwie wakacyjnej wznawia spotkania chór parafialny. Spotkania  w czwartek o godz. 19.00 i orkiestra parafialna – w piątek o godz. 19.00. Zaprasza KS. Proboszcz i Pan organista.
  13. Zbiórka ministrantów w soboty o godz. 10.00. Prosimy rodziców, aby przypomnieli o spotkaniu. Służba ministranta przy ołtarzu jest wielkim zaszczytem.
  14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej chociażby Głosu katolickiego. Jest tyle ciekawych artykułów.
  15. Dziękuję państwu Kubłom Mariannie i Henrykowi za przygotowywanie cotygodniowej dekoracji w naszej kaplicy. Pani Wandzie Murach z małżonkiem, Basi Olkowskiej za cotygodniowe wsparcie w dekoracji kaplicy. Wszystkim mieszkańcom Gleby, którzy ofiarują kwiaty do kaplicy i tym, którzy co tydzień sprzątają kaplicę i teren wokół kaplicy.
  16. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Krzysztof Kamiński l. 58 z ul. Kościuszki.