XIX Niedziela Zwykła 2018

12 Sierpnia 2018

XIX Niedziela Zwykła 12.08.2018 r.

1. Codziennie do 15 sierpnia o godz. 21 zapraszamy do groty Matki Bożej na Apel Jasnogórski. Jutro 13 dzień miesiąca nabożeństwo fatimskie połączone będzie z apelem Jasnogórskim. O godz. 20.30 Różaniec przy grocie i zakończenie Apelem.
  2. Dziś po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie rodziny franciszkańskiej.
  3. 15 Sierpnia w środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP w tradycji polskiej nazywana Matki Bożej Zielnej oraz Dzień Wojska Polskiego. Msze święte jak w niedzielę o 7.30, 9.30, 12.00, 17.00. W Glebie o godz. 11.00.  Na każdej Mszy świętej poświęcenie wiązanek ziół, owoców, zbóż i kwiatów. Tego dnia po każdej Mszy świętej również będziemy błogosławić dzieci jako owoc miłości rodziców. Jest to święto nakazane a więc mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. tak jak w każdą niedzielę.
  4. W czwartek 16 sierpnia odpust świętego Rocha. Msze św. o godz. 7.00,  11.00, 18.00.  Uroczysta suma  o godz. 11.00 z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy do czynnego i licznego udziału w czasie sumy w strojach regionalnych, dziewczynki do sypania kwiatków, do niesienia chorągwi i feretronów.  W tym dniu święci się zwierzęta domowe i dobytek. Woda święcona będzie przed kościołem. Zachęcamy do procesji ofiarowania siebie i swoich bliskich za głównym ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej wychodząc przed ołtarzem św. Rocha.
  5. Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii w Gralach. 20 sierpnia w poniedziałek  o godz. 13.00 zakończy się nawiedzenie w Gralach i obraz przyjmą mieszkańcy Tatar. Bardzo serdecznie zachęcam by każda rodzina przygotowała się do spotkania z Jezusem. W dniu nawiedzenia naszej rodziny starajmy się całą rodziną być u spowiedzi by przyjąć Pana Jezusa do swego serca i czystym sercem podjąć Go w naszym domu podczas nawiedzenia. Obecność  Jezusa w naszej rodzinie i w naszym domu niech będzie okazją do szczególnej modlitwy. Jest to wyjątkowa chwila dla naszej rodziny.
  6. 17 i 18 sierpnia w piątek i w sobotę pielgrzymka do Torunia i Lichenia. Przejazd, obiadokolacja i śniadanie, nocleg 150 zł. Można się jeszcze zapisywać. Opłaty można dokonać dziś  w niedzielę. Wyjazd po godz. 7.30.
  7. Dziś w niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary dla Wiktorii Gawrych. Wiktoria jest małą dziewczynką niepełnosprawną ale możemy jej pomóc i jej rodzicom na przeprowadzenie kosztownej operacji.
  8. Ks. Krzysztof Łapiński organizuje pielgrzymkę do Hiszpanii, Francjii Portugalii na 11 dni od 12 do 22 października.  Koszt 3650 zł. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Jarosława.
  9. Kochani jest prośba jeśli chodzi o nasz cmentarz grzebalny. W dużo miejscach wyrastają takie małe drzewka,  samosiejki. Na razie jest to mała chluba, ale z czasem urośnie w wielkie drzewo. Konserwacja w pewnym momencie w ciągnie w mapę cmentarza jako drzewo i wtedy nie ma mowy by je wyciąć. Sami dokładnie wiecie ile utrudnień jest z powodu dużych drzew na cmentarzu. Z jednej strony jest ładnie i pięknie ale z drugiej jest wiele problemów np. korzenie drzewa wysadzają fundamenty pomnika i niszczy się cały pomnik. Wyrwijmy je dopóki jest małe.
  10. Za tydzień ofiary zbierane na tace z racji 3 niedzieli miesiąca będą przeznaczone na nasze cele parafialne szczególnie na elewacje świątyni.
  11. 19 sierpnia przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Kadzidle odbędzie się Wielki Piknik Rodzinno-Profilaktyczny. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.15 a zakończy o godz. 19.00. Wstęp wolny.
  12. Bezpłatne badanie dla kobiet. W dniu 13 sierpnia w poniedziałek przyjeżdża do nas  mammobus firmy LUX MED. Zachęcam wszystkie panie w wieku 50-69 lat do wykonania bezpłatnego badania profilaktycznego. Pamiętajcie Pnie, że tylko regularne badanie co dwa lata, daje możliwość wykrycia najmilejszych zmian i szybkiego, skutecznego wyleczenia. Przy urzędzie Gminy.
  13. Grupa 0dnowy w Duchu Świętym z naszej parafii wraz z ks. Jarosławem zaprasza wszystkich członków i chętnych na adoracje przed Najśw. Sakr. w dniach  17- 25.08 po mszy św. wieczornej.
  14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Ryszard Gałązka lat 55 z ul Nowej.