Porządek Mszy Świętych

NIEDZIELA I ŚWIĘTA
Godz. 7.30; 9.30; (11.00 w Glebie); 12.00; 17.00


DNI POWSZEDNIE
Od Wielkanocy do ostatniej niedzieli października godz.: 7.00 i 18.00
Od ostatniej niedzieli października do Wielkanocy godz.: 7.00 i 17.00.
W czasie kolędy nie ma Mszy wieczornej.


I PIĄTEK MIESIĄCA
Godz. 7.00; 8.30; 17.00 w czasie kolędy


I SOBOTA MIESIĄCA
Godz. 7.00 i 17.00 w czasie kolędy.

 

SPOWIEDŹ
Rozpoczyna się pół godz. przed każdą Mszą świętą

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK:
8.00-9.00, 17.00-18.00

SOBOTA:
8.00-12.00

NIEDZIELA I ŚWIĘTA:
kancelaria nieczynna

III Niedziela Zmartwychwstania 2018

15 Kwietnia 2018

Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Zmartwychwstania 15.04.2018 r.

1. Za tydzień w IV Niedzielę Wielkanocną Niedziela Dobrego Pasterza. Modlić będziemy się o liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego, szczególnie spośród dziewcząt i chłopców naszej parafii.

2. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną. Jest to zarazem Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Niedziela Biblijna jest pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte ” z listu świętego Pawła Apostoła. Patronat honorowy objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – Ks. abp Stanisław Gądecki.

3. Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii w Sulu. 16 kwietnia w poniedziałek zakończy się nawiedzenie i obraz przyjmą mieszkańcy Golanki. Bardzo serdecznie zachęcam by każda rodzina przygotowała się do spotkania z Jezusem. W dniu nawiedzenia naszej rodziny starajmy się całą rodziną być u spowiedzi by przyjąć Pana Jezusa do swego serca i czystym sercem podjąć Go w naszym domu podczas nawiedzenia. Obecność  Jezusa w naszej rodzinie i w naszym domu niech będzie okazją do szczególnej modlitwy. Jest to wyjątkowa chwila.

4. 12 kwietnia w czwartek w Kadzidle miała miejsce  niecodzienna uroczystość nadanie Zespołowi Szkół Powiatowych imienia Strzelców Kurpiowskich. Mszę świętą celebrował Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski Pasterz naszej diecezji i wygłosił okolicznościowe kazanie. Gratulujemy Pani Dyrektor Ewie Duszak, całemu gronu pedagogicznemu a szczególnie  młodzieży za bardzo poruszającą i niosącą przesłanie część artystyczną. Dziękujemy za złożoną ofiarę na elewację naszego kościoła.

5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wraz ze swym opiekunem ks. Jarosławem zaprasza wszystkich chętnych parafian do modlitwy za Ojczyznę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości do udziału w Koronce do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o godzinie 15.00. Zbiórka koło pomnika Jana Pawła II. Modlitwy te trwać będą od Wielkanocy do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. 

6. Prosimy o odnowienie figur i krzyży przydrożnych.

7. Starajmy się zachować porządek na naszym cmentarzu grzebalnym. Cmentarz i kościół jest własnością całej parafii i wszyscy starajmy się dbać o czystość i  piękno tych miejsc. Jest serdeczna prośba, żeby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, plastikowych wieńców oraz gruzu. Składamy je obok. Do kontenerów wrzucamy szkło i pojedyncze śmieci.

8. Bóg zapłać Domowemu Kościołowi za złożoną ofiarę na elewację na naszej świątyni 400 zł.