III Niedziela Zmartwychwstania 2018

15 Kwietnia 2018

III Niedziela Zmartwychwstania 15.04.2018 r.

1. Za tydzień w IV Niedzielę Wielkanocną Niedziela Dobrego Pasterza. Modlić będziemy się o liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego, szczególnie spośród dziewcząt i chłopców naszej parafii.

2. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną. Jest to zarazem Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Niedziela Biblijna jest pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte ” z listu świętego Pawła Apostoła. Patronat honorowy objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – Ks. abp Stanisław Gądecki.

3. Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii w Sulu. 16 kwietnia w poniedziałek zakończy się nawiedzenie i obraz przyjmą mieszkańcy Golanki. Bardzo serdecznie zachęcam by każda rodzina przygotowała się do spotkania z Jezusem. W dniu nawiedzenia naszej rodziny starajmy się całą rodziną być u spowiedzi by przyjąć Pana Jezusa do swego serca i czystym sercem podjąć Go w naszym domu podczas nawiedzenia. Obecność  Jezusa w naszej rodzinie i w naszym domu niech będzie okazją do szczególnej modlitwy. Jest to wyjątkowa chwila.

4. 12 kwietnia w czwartek w Kadzidle miała miejsce  niecodzienna uroczystość nadanie Zespołowi Szkół Powiatowych imienia Strzelców Kurpiowskich. Mszę świętą celebrował Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski Pasterz naszej diecezji i wygłosił okolicznościowe kazanie. Gratulujemy Pani Dyrektor Ewie Duszak, całemu gronu pedagogicznemu a szczególnie  młodzieży za bardzo poruszającą i niosącą przesłanie część artystyczną. Dziękujemy za złożoną ofiarę na elewację naszego kościoła.

5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wraz ze swym opiekunem ks. Jarosławem zaprasza wszystkich chętnych parafian do modlitwy za Ojczyznę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości do udziału w Koronce do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o godzinie 15.00. Zbiórka koło pomnika Jana Pawła II. Modlitwy te trwać będą od Wielkanocy do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

6. Prosimy o odnowienie figur i krzyży przydrożnych.

7. Starajmy się zachować porządek na naszym cmentarzu grzebalnym. Cmentarz i kościół jest własnością całej parafii i wszyscy starajmy się dbać o czystość i  piękno tych miejsc. Jest serdeczna prośba, żeby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, plastikowych wieńców oraz gruzu. Składamy je obok. Do kontenerów wrzucamy szkło i pojedyncze śmieci.

8. Bóg zapłać Domowemu Kościołowi za złożoną ofiarę na elewację na naszej świątyni 400 zł.