Porządek Mszy Świętych

NIEDZIELA I ŚWIĘTA
Godz. 7.30; 9.30; (11.00 w Glebie); 12.00; 17.00


DNI POWSZEDNIE
Od Wielkanocy do ostatniej niedzieli października godz.: 7.00 i 18.00
Od ostatniej niedzieli października do Wielkanocy godz.: 7.00 i 17.00.
W czasie kolędy nie ma Mszy wieczornej.


I PIĄTEK MIESIĄCA
Godz. 7.00; 8.30; 17.00 w czasie kolędy


I SOBOTA MIESIĄCA
Godz. 7.00 i 17.00 w czasie kolędy.

 

SPOWIEDŹ
Rozpoczyna się pół godz. przed każdą Mszą świętą

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK:
8.00-9.00, 17.00-18.00

SOBOTA:
8.00-12.00

NIEDZIELA I ŚWIĘTA:
kancelaria nieczynna

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2018

1 Kwietnia 2018

Ogłoszenia Parafialne

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 01.04.2018

1. Pragnę serdecznie podziękować za przygotowanie bardzo pięknego grobu Panu Jezusowi w naszym Kościele Ks. Wiesławowi i Ks. Łukaszowi, siostrze Halinie, panu kościelnemu Jackowi, Pani Barbarze Mamajek i Pani Annie Deptuła i Konradowi Sucheckiemu. Panu Józefowi Zglejc z Brzozówki za piękne jałowce. Wszystkim którzy się zaangażowali w przygotowanie Grobu i Ciemnicy składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Mieszkańcom wiosek i Kadzidła dziękuje bardzo gorąco i serdecznie za trwanie na adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i w grobie w wyznaczonych dla siebie godzinach. Było to bardzo piękne.

3. Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia jutro w drugi dzień świąt po Mszy św. o godz. 9:30, w następne dni wtorek, środa przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:45.   

4. Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 9.30; 12.00; 17.00 i o 11.00 w Glebie.

5. Bóg zapłać za udział w procesji rezurekcyjnej: chórowi, orkiestrze z Panem Józefem na czele, druhnom i druhom strażakom, harcerzom, ministrantom i tym, którzy przybyli w strojach ludowych, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, harcerzom, całej asyście procesyjnej,  niosącym chorągwie i feretrony . Dziękuję wszystkim.

6. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych – porządek Mszy tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i inne cele edukacyjne naszej diecezji.

7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Naj. Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 18.00.

8. Pierwszy piątek miesiąca 6 kwietnia. Msza św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez rodzinę Franciszkańską do Mszy św. o godz. 8.30. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i spowiedź do Mszy św. o godz. 1800.

9. Pierwsza sobota miesiąca 7 kwietnia. O godz. 6.20 wystawienie Najświętszego Sakramentu Różaniec Fatimski z rozważaniem Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św.

10. W niedzielę 08.04.2018 Niedziela Miłosierdzia Bożego, odpust w kaplicy w Glebie. Msza św. O godz. 11.00

11. W niedziele Miłosierdzia Bożego zbiórka do puszek przed kościołem na Caritas.

12. Grupa Odnowy w Duchu świętym Święta Rodzina gorąco zaprasza wszystkie małżeństwa i osoby zainteresowane do udziału w VI Ostrołęckim Kongresie Małżeństw. Odbędzie się on 14 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Ostrołęce. Temat przewodni Kongresu: Relacje w małżeństwie i ich wpływ na wychowanie dzieci.

13. Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii w Krobi. 3 kwietnia we wtorek o godz. 13.30 zakończy się nawiedzenie w Krobi i obraz przyjmą mieszkańcy Sula. Bardzo serdecznie zachęcam by każda rodzina przygotowała się do spotkania z Jezusem. W dniu nawiedzenia naszej rodziny starajmy się całą rodziną być u spowiedzi by przyjąć Pana Jezusa do swego serca i czystym sercem podjąć Go w naszym domu podczas nawiedzenia. Obecność  Jezusa w naszej rodzinie i w naszym domu niech będzie okazją do szczególnej modlitwy. Jest to wyjątkowa chwila. W życiu każdego z nas a szczególnie nas starszych może się taki moment nigdy  nie powtórzyć. Mamy przecież do powiedzenia Jezusowi Miłosiernemu gdy będzie w naszym domu tak blisko nas wiele spraw i problemów. On naprawdę nas wysłucha i przytuli do swego serca gdy się przed nim otworzymy. Otwórzmy się przed Nim.

14. Prosimy rodziców o różaniec choćby jedną dziesiątkę różańca za swoje dzieci. Niech powstają koła różańcowe  w naszej parafii rodziców, którzy modlą się za swoje .

15. Bóg zapłać za ofiary na elewację naszej świątyni: Państwo Alina i Tadeusz Ścibek Gleba 150, Państwo Daniel i Sylwia Gers Piasecznia 200, Pani Cecylia Mysiorska Jazgarka na komunikanty 100

16. 9 kwietnia uroczystość Zwiastowania NMP. Zachęcamy do włączenia się do duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stoliku leżą deklarację duchowej adopcji. Włączmy się do tego pięknego dzieła na rzecz życia.

17. Najserdeczniejsze życzenia nadesłali dla nas także Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, Wójt Gminy i przewodniczący rady gminy Kadzidło, Starosta, Posłowie i senatorowie na Sejm, przełożona prowincji naszych sióstr, dyrektorzy naszych Szkół – Zespołu Szkół Powiatowych, Gimnazjum, Szkoły Podstawowej z Kadzidła, z Jazgarki, z Gleby, z Siarczej Łąki, Dyrektor Kształcenia zawodowego i  ustawicznego w Ostrołęce,  Dyrektor Biblioteki, Dyrektor Domu Kultury, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej , pielgrzymi z Giżycka i wiele osób, których nie sposób tu wymienić.

18. Życzenia ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego:

Umiłowani Bracia i Siostry,

          W naszych kościołach brzmi już radosne Alleluja! Nasz Pan Jezus Chrystus skruszył więzy śmierci, podeptał szatana i jako zwycięzca wyszedł z otchłani. Celebrując tę najważniejszą prawdę naszej wiary, składam Wam wraz z Księżmi Biskupami, serdeczne życzenia. Niech Zmartwychwstały Pan umacnia w Was wiarę i ufność w miłość Boga; niech wypełnia codzienność dobrem a serca pokojem; niech daje siłę do odważnego bycia Jego świadkiem w naszej Ojczyźnie i poza Jej granicami.

Wam - Umiłowani Diecezjanie - oraz wszystkim, którzy razem z Wami zasiądą dziś do świątecznego stołu z serca błogosławię.

Wasz Biskup Janusz Stepnowski

19. Z okazji radosnych Świąt Wielkanocnych jako proboszcz wraz z księżmi wikariuszami składam najserdeczniejsze życzenia.  Wszystkim Najdroższym Parafianom: chorym, starszym, władzom gminy, nauczycielom i wychowawcom, pracującym w domu kultury i bibliotece, pracującym w sklepach służąc innym, w gospodarce komunalnej, wszystkim wspólnotom działającym w naszej parafii, druhnom i druhom strażakom, harcerzom, siostrom zakonnym, katechetom i rodzicom, dzieciom i młodzieży (ministrantom). Wszystkim Najmilszym Gościom, którzy są razem z nami ślemy najserdeczniejsze życzenia, by Chrystus Zmartwychwstały umocnił nas w wierze, nadziei i miłości. Idźmy i głośmy z radością, że Chrystus zmartwychwstał i że doświadczyliśmy spotkania z Nim w Eucharystii i we wspólnocie Kościoła. Życzymy by w tym Roku 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę niech Zmartwychwstały Jezus opromienia naszą Matkę Polskie, która zmartwychwstała 100 lat temu, nasze życie osobiste, łaską i ojcowską miłością a Maryja najgorliwsza apostołka zmartwychwstałego Syna by  otaczała płaszczem swej Matczynej opieki Ojczyznę, nasze rodziny i nas samych.

20. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszły Bożena  Suchecka lat 58 ul. Sportowa pogrzeb, Barbara Gut lat41 z Ostrołęki pochodziła z Piaseczni pogrzeb we wtorek 3 kwietnia o godz. 14.00. Różaniec jutro w Piaseczni o godz. 14.00, Stefania Augustowska lat 89 z Krobi pogrzeb we wtorek 3.04 o godz. 10.00 Marianna Mróz lat 82 z Golanki pogrzeb we wtorek 3 kwietnia o godz. 12.00.