I Niedziela Wielkiego Postu 2018

18 Lutego 2018

I Niedziela Wielkiego Postu, 18. 02. 2018

1.  Dziś ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na nasze cele parafialne na elewację na  naszej świątyni.

2.  Ofiary zbierane do puszek przed kościołem dziś są przeznaczone na misje święte i cele misyjne.

3.  Zachęcamy w Wielkim Poście do podejmowania uczynków w duchu pokuty
i umartwienia jak dobrowolne powstrzymanie się od picia alkoholu i palenia papierosów. Ściszamy muzykę.  Pomyślmy o tych, którzy nadużywają alkoholu, w sposób szczególny pomyślmy o sytuacji polskiej młodzieży, która coraz częściej sięga po alkohol. Trzeba Apostołów trzeźwości! Możemy wpisać swoje przyrzeczenie do Złotej Księgi Trzeźwości.

4.  W niedziele Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz. 9:30 Gorzkie Żale.

5.  W Wielkim Poście módlmy się nabożeństwem Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową do Kościoła na 16:30, ale zachęcamy również do modlitwy na wioskach, w naszych rodzinach.  W środę  21 lutego o godz. 19:00 Droga Krzyżowa w Klimkach.

6.  Dziękuję bardzo serdecznie siostrze Halinie za przygotowanie pięknej dekoracji na Wielki Post przy głównym ołtarzu.

7.  Zapraszamy serdecznie na wieczór uwielbienia dziś po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy dorosłych, młodzież i młodzież do bierzmowania. Starajmy się polubić modlitwę przed najświętszym sakramentem.

8.  Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii w Jazgarce. 19 lutego a więc jutro zakończy się nawiedzenie i obraz przyjmą mieszkańcy Krobi. Bardzo serdecznie zachęcam by każda rodzina przygotowała się do spotkania z Jezusem. W dniu nawiedzenia naszej rodziny starajmy się całą rodziną być u spowiedzi by przyjąć Pana Jezusa do swego serca i czystym sercem podjąć Go w naszym domu podczas nawiedzenia. Obecność  Jezusa w naszej rodzinie i w naszym domu niech będzie okazją do szczególnej modlitwy. Jest to wyjątkowa chwila. W życiu każdego z nas a szczególnie nas starszych może się taki moment nigdy  nie powtórzyć. Mamy przecież do powiedzenia Jezusowi Miłosiernemu gdy będzie w naszym domu tak blisko nas wiele spraw i problemów. On naprawdę nas wysłucha i przytuli do swego serca gdy się przed nim otworzymy. Otwórzmy się przed Nim.

9.  Można już rozliczać się z podatku dochodowego za rok 2017. Zachęcamy by 1 % tego podatku ofiarować na Caritas Diecezjalne lub na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Warto poprzeć swoją ofiarą te instytucje pożytku publicznego, które służą nam ludziom wierzącym. Jeśli nie odpiszemy tego procentu na te przez nas wybrane instytucje procent ten i tak zostanie zabrany.

10.  Dziękuję za złożoną ofiarę na elewację Świątyni z Kadzidła od Róży Kobiet z ul Prusa gdzie zelatorką jest Pani Teresa Sienkiewicz 200,  z ul. Sienkiewicza 100, Państwo Dariusz i Ewelina Dmoch z ul. Batalionów Chłopskich 100, Państwo Katarzyna i Daniel Skiba z Krobi 100.

11.  W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszła  śp. Zofia Lipka lat 81 z Ostrołęki mieszkała wcześniej w Łodziskach.