II Niedziela Zwykła 2918

14 stycznia 2018

II NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.01.2018

1.  Za tydzień ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na potrzeby parafii, na elewację świątyni.

2.  Dziś spotkanie opłatkowe w domu parafialnym Rodziny Franciszkańskiej po Mszy  o godz. 9.30.

3.  Dziś spotkanie w domu parafialnym o godz. 14.00 wspólnoty Odnowy w Duchu św. i Domowego Kościoła. Zapraszamy.

4.  Stowarzyszenie pomoc Kościołowi w potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jako pomoc dla malutkich dzieci na inkubatory do Afryki. Można zwozić te rzeczy i składać przy plebani na podwórku do 22 stycznia.

5.  Drodzy Parafianie. Zgodnie z obowiązującym prawem płatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2017 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Na terenie Diecezji Łomżyńskiej kościelna organizacją pożytku publicznego jest CARITAS BLIŹNIM wspierająca działalność statutową Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Zwracam się z prośbą do Państwa o ofiarność, która kosztuje tak niewiele. Proszę o przekazanie 1% podatku dochodowego na CARITAS BLIŹNIM ze wskazaniem dla Hospicjum w Wyszkowie, a otrzymane środki przeznaczymy na potrzeby tej placówki. Jeśli nie wpiszemy wskazania to środki będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia: dożywianie ubogich, leczenie chorych, wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży oraz na opiekę nad bezdomnymi.

Informacja o nr KRS CARITAS BLIŹNIM znajduje się na plakatach, obrazkach kolędowych i w Głosie Katolickim.

Bez tej corocznej ofiary serc nie bylibyśmy w stanie pomóc tak dużej liczbie potrzebujących. Za okazaną pomoc składam serdeczne Bóg zapłać. Z pamięcią w modlitwie. Ks. Andrzej Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Kochani możemy też przeznaczyć 1% na Radio Maryja i Telewizję Trwam.

6.  Zapraszamy na Rekolekcje Powołaniowe do Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży młodzież z naszej parafii (pomaturalnej, szkół średnich i trzecich klas gimnazjalnych), w dniach od 26 stycznia w piątek do godz. 18.00 zjazd do 28 stycznia niedziela zakończenie godz. 17.00.

7.  Za tydzień 22 stycznia po Mszy św. wieczornej odbędzie się wieczór uwielbienia. Zapraszamy jak najliczniej na ten wieczór uwielbienia szczególnie młodzież i kandydatów do bierzmowania oraz czcicieli Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

8.  Osoby, które skończyły szkołę średnią (matura nie jest wymagana) i chciałyby zdobyć zawód lub dodatkowe kwalifikacje mogą zapisać się do bezpłatnej szkoły policealnej, to jest Centrum Kształcenia  Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce przy ul. Parkowej 6. Szkoła oferuje kształcenie w systemie dziennym, wieczorowym, bądź zaocznym. Nie ma ograniczeń wiekowych kandydatów. Szczególnie polecana jest nauka w zawodach: opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy czy technik masażysta.

9.  W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska w naszych rodzinach, zwana kolędą. Porządek kolędy na ten tydzień.

15 styczeń (poniedziałek)

8.30 Krobia 3 księży i Podtatarze 1 ks.

15.00 ul. Warszawska, Źródlana, Bursztynowa, Diamentowa, Spokojna, Pogodna, Tęczowa –2 ks./ ul. Kościuszki i Aleja Zwycięstwa – 2 ks.

17 styczeń (środa)

15:00 ul. Wiśniowa, Śliwowa, Czereśniowa – 2 ks. / ul. Kopernika i Regionalna – 1 ks., ul. Dębowa i Zacisze – 1 ks. Od 17.00 ul Partyzantów.

20 styczeń (sobota)

8.30 Kadzidło _ Wąglewo 1 ks. Kadzidło _ Szwed, ul. Jagodowa, Wrzosowa, Poziomkowa – 1 ks. ul. Lokalna, Morelowa – 1 ks. ul. 11 Listopada, Polna i Żytnia - 1 ks.

Prosimy o pojazd. Dziękujemy za złożoną ofiarę podczas kolędy. Prosimy o zaznaczenie ile z tej ofiary pragniemy ofiarować na kościół na elewacje na świątyni a ile na kolędę.

10.  Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana po kolędzie, np. z racji pracy oraz instytucje, które chciałyby zaprosić kapłana na kolędę mogą zgłosić się do ks. Proboszcza w tym tygodniu.

11.  W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszła śp. Stanisława Dawid lat 80 z Jeglijowca, Stanisław Antoni Świder lat 70 z Tatar