Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2017

16 kwi 2017

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 16.04.2016

1.                 Pragnę serdecznie podziękować za przygotowanie bardzo pięknego grobu Panu Jezusowi w naszym Kościele ks. Krzysztofowi, siostrze Halinie, pani Teresie Kaczyńskiej, panu kościelnemu Jackowi, Pani Barbarze Ciak, Pani Annie Deptuła, Panu Sławomirowi Deptuła za materiały. Wszystkim którzy się zaangażowali w przygotowanie Grobu i Ciemnicy składam serdeczne Bóg zapłać.

2.                 Mieszkańcom wiosek i Kadzidła dziękuje bardzo gorąco i serdecznie za trwanie na adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i w grobie w wyznaczonych dla siebie godzinach. Było to bardzo piękne.

3.                 Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia jutro w drugi dzień świąt po Mszy św. o godz. 9:30, w następne dni wtorek, środa przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:45.

4.                 Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 9.30; 12.00; 17.00 i o 11.00 w Glebie.

5.                 Bóg zapłać za udział w procesji rezurekcyjnej: chórowi, orkiestrze z Panem Józefem na czele, druhnom i druhom strażakom, harcerzom, ministrantom i tym, którzy przybyli w strojach ludowych, dziewczynkom sypiącym kwiaty. Dziękuje wszystkim.

6.                 Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych – porządek Mszy tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i inne cele edukacyjne naszej diecezji.

7.                 W niedzielę 23.04.2017 Niedziela Miłosierdzia Bożego, odpust w kaplicy w Glebie. Msza św. O godz. 11.00.

8.                 Najserdeczniejsze życzenia nadesłali dla nas także Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, Wójt Gminy i przewodniczący rady gminy Kadzidło, Starosta, Posłowie i senatorowie na Sejm, przełożona prowincji naszych sióstr, dyrektorzy naszych Szkół – Zespołu Szkół Powiatowych, Gimnazjum, Szkoły Podstawowej z Kadzidła, z Jazgarki, z Gleby, z Siarczej Łąki, Dyrektor Biblioteki, Dyrektor Domu Kultury i wiele osób, których nie sposób tu wymienić.

9.                 Życzenia ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego:

Umiłowani Bracia i Siostry,

Nasz Pan Jezus Chrystus w Świętą Noc Zmartwychwstania skruszył więzy śmierci i jako Zwycięzca wyszedł z otchłani. Dopiero teraz, gdy znamy doświadczenie Jego męki, śmierci i zmartwychwstania, lepiej słyszymy słowa, które wypowiadał, jaśniej rozumiemy znaki, których dokonywał oraz pełniej odkrywamy znaczenie Chleba, który nam zostawił. Umocnieni Jego obecnością patrzymy z ufnością w przyszłość i odczytujemy naszą powinność wspierania i budowania porozumienia między narodami, które zapewni wszystkim kontynentom sprawiedliwość i chleb, wolność i pokój (por. Modlitwa za Europę).

Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam - Umiłowani Diecezjanie - abyście w swoim sercu doświadczyli spotkania ze Zmartwychwstałym, bowiem tylko w ten sposób Święta Wielkanocne staną się dla każdego z nas radosnym czasem oraz dodadzą nam siły i odwagi, by w pełni żyć i świadczyć o wielkiej miłości Boga względem nas.

+ Janusz Stepnowski

Wasz Biskup

10.        Z okazji radosnych Świąt Wielkanocnych jako proboszcz wraz z księżmi wikariuszami składam najserdeczniejsze życzenia.  Wszystkim Najdroższym Parafianom: chorym, starszym, władzom gminy, nauczycielom i wychowawcom, katechetom i rodzicom, dzieciom i młodzieży (ministrantom). Wszystkim Najmilszym Gościom, którzy są razem z nami ślemy najserdeczniejsze życzenia, by Chrystus Zmartwychwstały umocnił nas w wierze, nadziei i miłości. Idźmy i głośmy z radością, że Chrystus zmartwychwstał i że doświadczyliśmy spotkania z Nim w Eucharystii i we wspólnocie Kościoła. Życzymy by w tym Roku 100 – lecia objawień Pani Fatimskiej Zmartwychwstały Jezus opromieniał nasze życie łaską i ojcowską miłością.