IV Niedziela Adwentu

18 gru 2016

IV  NIEDZIELA ADWENTU, 18.12.2016

1.     W sobotę 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. W Wigilię tradycyjnie zachowujemy post i nasze chrześcijańskie obyczaje. Nie podajemy alkoholu do wieczerzy. Na Wigilię zaprośmy osoby samotne. Wieczerza Wigilijna niech będzie swoistym nabożeństwem przeżytym w rodzinie. Zacznijmy wieczerzę wspólną modlitwą. Odczytajmy fragment Ewangelii wg. Św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa. Podzielmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Zostawmy puste miejsce przy stole. Na stole niech zapłonie przed odczytaniem Ewangelii świeca wigilijna. Chociaż odrobinę sianka włóżmy pod obrus. Obdarujmy się drobnymi, skromnymi prezentami. Pamiętajmy o śpiewaniu kolęd, razem z całą rodziną.

2.     Msza św. w Wigilie o godz. 7.00 rano Roraty i o 7.30. Od 6.30 spowiedź.

3.     Pasterka o godz. 24.00. O godz. 23.30 będziemy śpiewać kolędy. Msza św. w dzień Bożego Narodzenia w niedzielę o godz. 7.30; 9.30; 12.00 i 17.00. W kaplicy w Glebie Msza św. o godz. 11.00

4.     W II dzień świąt Bożego Narodzenia w poniedziałek Msza św. o godz. 7.30; 9.30; 12.00 i 17.00. W kaplicy w Glebie Msza św. o godz. 11.00. Tego dnia taca na KUL i inne cele edukacyjne naszej diecezji.

5.     Przed pasterką o godz. 23.00 wspólny opłatek dla członków chóru i orkiestry parafialnej w Domu Parafialnym.

6.     Nasz Pan Organista dziękuje wszystkim za miłe i życzliwe przyjęcie w każdym domu. Kto by nie miał opłatków niech się zgłosi na plebanię.

7.     Próba orkiestry parafialnej w piątek 23 grudnia o godz. 18.00.

8.     Chorych odwiedzimy 21 grudnia w środę od godz. 9.00.

9.     W pierwszym tygodniu ferii zimowych od 13 do 17 lutego 2017 (poniedziałek-piątek) roku są organizowane parafialne półkolonie zimowe dla dzieci z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Ptakach k. Nowogrodu. Koszt 100 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Marka i u katechetów.

10.                       Dziś po Mszy św. wieczornej będzie Wieczór Uwielbienia Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na tą modlitwę wszystkich parafian a szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

11.                       Od Wigilii odwołujemy Msze Święte wieczorne w dni powszednie.

12.                       Tradycyjnie po świętach Bożego Narodzenia rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane kolędą. W Roku 100 rocznicy objawień Fatimskich pragniemy zanieść do waszych domów Boże błogosławieństwo i zawierzenie rodzin naszej parafii Matce Bożej. Chcemy dzielić się radością spotkania, rozmawiać o radościach i smutkach. Ubogacać się sobą nawzajem. Jak zwykle przy kolędzie składane są ofiary. Zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa ofiary składane przy tej okazji należy dzielić „na kolędę i na kościół”.  Dlatego bardzo prosimy by konkretnie zaznaczać  ile z danej ofiary  będzie przeznaczone „na kolędę” a ile „na kościół”. Jak wszyscy widzimy – trwa remont elewacji zewnętrznej kościoła, dlatego też te ofiary będą w całości przeznaczone na prace remontowe. Składane były przez nas wnioski o dotację na te ogromne prace przy naszej świątyni. Jeden wniosek największy został odrzucony na drugi czekamy na odpowiedź. Już po świętach ponowimy złożenie wniosku bo tak można to zrobić. Trudno jednak do końca liczyć, czy zostaną pozytywnie rozpatrzone. Koszty związane z elewacją świątyni są duże. Została uiszczona opłata za część północną – 580 tyś zł i dodatkowo 6 tyś. zł, część strony zachodniej, która już została wykonana na koszt 580 tyś zł jeszcze jest niezapłacona. Dziękuję już teraz za życzliwość, zrozumienie, jak również za te wszystkie ofiary które dotychczas na remont elewacji wpłynęły.

13.                       Od 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszych rodzinach, zwaną kolędą.
27 grudzień 2016 (wtorek)

8:30: Jazgarka – 2 księży

28 grudzień 2016 (środę)

8:30 Grale – 2 ks.

29 grudzień 2016 (czwartek)

8:30 Golanka - 3 ks. / Strzałki – 1 ks.

30 grudzień 2016 (piątek)

8.30 Piasecznia – 2 księży, Brzozówka – 2 księży

Prosimy o pojazd.

14.                       Dziękuje serdecznie za złożone ofiary na elewacje naszej świątyni Państwo Ryszard i Regina Gleba z Kadzidła z ul. 1 Maja – 150 zł, Państwo Katarzyna i Jacek Niedźwiedzcy z ul. Zawadzkiego – 100 zł, Państwo Kazimierz i Apolonia Dawid z Kuczyńskich – 300 zł, Państwo Grażyna i Józef Kaczyńscy z Kierzka – 300 zł, ofiara zbiorowa od Rodziny Franciszkańskiej – 350 zł, Państwo Lidia i Tomasz Golan z Piaseczni - 200 zł, Państwo Stanisław i Zofia Dawid z Jeglijowca – 200 zł, Państwo Agnieszka i Stanisław Madrak z Golanki – 200 zł.

15.                       Można  nabyć nasze parafialne kalendarze na 2017 rok po 5 zł. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – świece Caritasu na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii i przy kościele. Niech ta świeca zapłonie w każdej naszej rodzinie jako znak solidarności z potrzebującymi. Zanieśmy to światełko na grób naszych bliskich szczególnie tych, których zabraknie po raz pierwszy na wigilii. Cena świecy 15 zł.

16.                       Dziękujemy Panom Adamowi i Mirosławowi Ciężar za przywiezienie darów z Caritasu z Łomży. Dziękuje Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za ich bezinteresowną posługę.

17.  W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszła Śp. Maria Antośkiewicz lat 66 z ul. Kopernika.