II Niedziela Adwentu

4 gru 2016

II  NIEDZIELA ADWENTU, 04.12.2016

1.    Dziś przy Kościele zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Sytuacja Kościoła na wschodzie jest bardzo trudna. Bóg zapłać za wsparcie modlitwą i ofiarą.

2.    8 grudnia w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to Święto Kościelne. Uroczysta Msza św. o godz. 7.30, 9.30 i 17.  O godz. 9.00 odśpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Pannie.

3.    Na Mszę Św. Roratnią z lampionami zapraszamy dzieci i młodzież w środę i w sobotę na godz. 17:00. Roraty codziennie o godz. 7:00. Zapraszamy jak najliczniej dorosłych, dzieci i młodzież na roraty. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Czas otwierania swego serca na przyjście Pana Jezusa.

4.    Rekolekcje adwentowe w naszej parafii  w dniach 09, 10, 11 grudnia (piątek – sobota – niedziela). Msza św. w godz. 7:00 roraty, 9:30, 12:00 i 17:00. W piątek 9 grudnia na Mszy  Św. o godz. 17:00 szczególne spotkanie dzieci i młodzieży, a w sobotę 10 grudnia o godz. 9:30. W sobotę o godz. 12 zapraszamy na Mszę z sakramentem Namaszczenia Chorych osoby starsze, chore, których można przywieźć do kościoła. Prosimy kogoś z rodziny aby pomóc dotrzeć do świątyni. W niedzielę porządek niedzielny. W tych dniach rekolekcyjnych zapraszamy wszystkich do spowiedzi. Rekolekcje poprowadzi ks. prob. Henryk Marczak.  Prosimy o modlitwę w intencji uproszenia łask na czas rekolekcji dla nas samych, a także dla misjonarza i spowiedników. Ofiary tradycyjnie w niedzielę na zakończenie rekolekcji będą przeznaczone dla misjonarza jako dowód naszej wdzięczności. W Glebie Msza św. i spowiedź rekolekcyjna w sobotę o godz. 15.

5.    Za tydzień 11 grudnia odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem na Bożonarodzeniowy Dar Serca Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Warto pomagać i pamiętać w tym szczególnym czasie Adwentu o najbardziej potrzebujących i chorych dzieciach, patronat honorowy nad zbiórką objął nasz ks. bp Janusz.

6.    Wczoraj Radio Maryja obchodziło srebrny jubileusz 25 lecie istnienia. Dziękujemy Bogu za Radio i telewizję Trwam.

7.    Chorych, których nie można dowieść do kościoła odwiedzimy 21 grudnia w środę. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

8.    Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – świece Caritasu na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii i przy Kościele od wolontariuszy Caritas. Cena świecy dużej 15 zł, a małej – 5 zł. Za tydzień będzie można nabyć nasze parafialne kalendarze.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY

ZBIERANIA PODPISÓW POD EUROPEJSKĄ INICJATYWĄ OBYWATELSKĄ „MAMA, TATA I DZIECI.”

W związku z Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci” Kuria Diecezjalna zwraca się z prośbą o podanie wiernym w ogłoszeniach, informacji dotyczącej zbierania podpisów, pod akcją dążącą do zdefiniowania w europejskim prawie małżeństwa jako związku jednej kobiety z jednym mężczyzną.

Akcja „Mama, Tata i Dzieci” ma na celu zastopowanie działań lewicy i liberałów dążących do zakwestionowania naturalnej tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Jej autorzy chcą przedstawić Komisji Europejskiej do akceptacji projekt aktu prawnego, który na potrzeby całego prawa europejskiego definiuje małżeństwo jako związek jednej kobiety i jednego mężczyzny oraz potwierdza suwerenne kompetencje państw członkowskich w zakresie prawa rodzinnego, zakazując instytucjom unijnym ingerowania w tym zakresie.

Przeprowadzenie tej inicjatywy wymaga zebrania miliona podpisów obywateli, w siedmiu krajach Unii Europejskiej do 10 grudnia br. Można to zrobić na stronie internetowej www.mamatataidzieci.pl bądź wydrukować zawarty na niej formularz papierowy.

9.    Dziękuje za złożoną ofiarę na elewację naszej świątyni: z Kadzidła z ul. Ogrodowej, Handlowej, z ul. Piłsudskiego, z ul. Kurpiowskiej, Państwo Bogusława i Tadeusz Sęk z ul . Iwaszkiewicza – 200 zł, Państwo Katarzyna i Dariusz Myszkowscy z ul. Nowej – 200 zł, Państwo Zera z ul. Sportowej – 100 zł, Państwo Danuta i Marian Giers z Piaseczni – 200 zł, Pani Małgorzata Dawid z Jeglijowca – 100 zł, Państwo Niedźwiedzcy z Jeglijowca – 200 zł, Państwo Marianna i Tadeusz Grzyb z Kierzka – 100 zł, Państwo Teresa i Zdzisław Tomczak z Gleby – 200 zł, Państwo Joanna i Tadeusz Dawid z Jeglijowca – 100 zł, Pan Tadeusz Cichy z Jazgarki – 100 zł, Państwo Krystyna i Tadeusz Kupis z Gleby – 100 zł. Dziękuje bardzo serdecznie.