XXXIII Niedziela Zwykła

13 lis 2016

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 13.11.2016

1.    Dziś ofiary składane do puszek przed kościołem są przeznaczone na Kościół w potrzebie w ramach dnia solidarności z Kościołem prześladowanym. Lączymy się z cierpiącym Irakiem. Ofiary za tydzień zbierane na tace przeznaczone będą na potrzeby parafii - elewację świątyni.

2.    22 listopada we wtorek w drugim tygodniu z racji wspomnienia św. Cecylii patronki muzyki sakralnej, o godz. 17:00 Msza Św. w intencji chórzystów i orkiestry parafialnej. Zapraszamy  serdecznie wszystkich chórzystów i członków orkiestry parafialnej na spotkanie.

3.    Próba chóru w czwartek 17 listopada o godz. 18.00, próba orkiestry w piątek 18 listopada o godz. 18.00.

4.    Dziś w niedziele 13 listopada po mszy św. o godz. 9.30 zapraszam Panie i Panów sołtysów na spotkanie na plebanii.

5.    18 listopada w sobotę o godz. 18:00 Msza Św. w intencji trzeźwości naszej Ojczyzny i parafii w 21 rocznicę powstania Grupy AA  u ks. Jana.

6.    Można do końca listopada zamawiać wypominki za naszych zmarłych. Nowe wypominki na rok 2017 rozpoczniemy w 1 niedzielę adwentu 27 listopada. Będą odmawiane do Niedzieli Chrystusa Króla przyszłego roku.

7.    Za tydzień 20 listopada Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Od 10 listopada trwa Nowenna przygotowująca nas do tego Aktu Oddania. Po Mszy św. wieczornej wieczór uwielbienia Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy jak najliczniej na ten wieczór uwielbienia szczególnie młodzież i kandydatów do bierzmowania.

8.    Gdy  zmarzną kwiaty wtedy proszę się nie zdziwić, że na grobach nie będzie chryzantem, ponieważ wspólnymi siłami w jednym dniu je posegregujemy – osobno donice, a osobno kwiaty. Wyrzucamy do kontenerów piękne duże znicze, czy nie warto je wziąć umyć i wykorzystać następny raz? Szkoda wyrzucać tak ładne znicze na śmieci. Zywych kwiatów nie wrzucamy do kontenerów.

9.    Bardzo prosimy o dużo wcześniejsze zgłaszanie i zamawianie na konkretny termin Mszy Świętych z cyklu gregoriańskich, które odprawia się kolejno przez 30 dni za naszych zmarłych.

10.   Są jeszcze do nabycia książkowe kalendarze rolników po 27 złotych. Można je nabyć
w zakrystii.

11.W dniu 21 listopada w poniedziałek od godz. 14.00 w przychodni lekarskiej „Doktor Ewa” przy ul. Kościuszki 15 w Kadzidle odbędą się badania USG doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

12.   Dziękujemy za złożoną ofiarę na elewację  kościoła z Kadzidła ul. Akacjowa, Prusa, z Piaseczni, z Jazgarki, Państwo Dorota i Kazimierz Skwort z ul. Zawadzkiego – 100 zł, Państwo Elżbieta i Franciszek Trzcińscy z Wąglewa – 100 zł, Pani Stanisława Niedźwiedzka ze Szwedu – 100 zł, Pani Teresa Madrak z ul. Źródlanej – 150 zł, Pan Kazimierz Zera z Kierzka 100 zł, Pani Marianna Mróz z Golanki – 100 zł, Pani Marianna i Henryk Kubeł z Gleby – 200 zł, Pan Henryk i Antonina Malon z Siarczej Łąki – 500 zł, Państwo Agata i Dariusz Florek z Brzozówki – 200 zł, Państwo Stanisława i Stanisław Niedźwiedzcy – 200 zł, Państwo Urszula i Dariusz Tańscy z Jazgarki – 100 zł, Pani Czesława Kowalczyk z Krobii – 100 zł, Państwo Agnieszka i Paweł Trzcińscy z Siarczej Łąki – 150 zł.

13.   Dziękuję za złożone ofiary na Seminarium Duchowne w Łomży: od Róży Kobiet z Kierzka od kanału – 140 zł.

14.   W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszła: śp. Teresa Madrak lat 54 z ul. Źródlanej. Pogrzeb jutro o godz. 11.00