XXIV Niedziela Zwykła

11 wrz 2016

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 11. 09. 2016 r.

1.      W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na Radio Nadzieja i Radio Maryja.

2.      We wtorek 13 września dzień fatimski.  Nabożeństwo ku czci Matki Bożej bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18 z procesją fatimską do Groty Matki Najświętszej.

3.      14 września w środę w całym Kościele obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy o wartości i znaczeniu Krzyża Chrystusa w naszym życiu.

4.      Za tydzień w niedziele ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na potrzeby parafialne na elewację.

5.      Od czwartku rozpoczynamy Triduum ku czci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii na Msze święte wieczorne przez całe Triduum, podczas których będziemy modlić się za wychowawców, katechetów, kapłanów, siostry zakonne i nauczycieli. Będzie to również dobra okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi dla tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. A w niedzielę 18 września Uroczystość św. Stanisława Kostki.

6.      Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9:30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz dla ich rodziców.

7.      Za tydzień 18 września po Mszy Św. o godz. 12 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i I Komunii Świętej oraz dla ich rodziców.

8.      17 września organizowana jest pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa. Chętne dzieci i młodzież serdecznie zapraszamy. Zapisy u katechetów.

9.      1 października pielgrzymka do Matki Bożej w Osuchowej. W tym dniu jest spotkanie wszystkich członków Kółek Różańcowych z całej diecezji. Zapraszamy z naszej parafii członków Róż Różańcowych męskich i żeńskich. Można się zapisywać.

10.Pielgrzymka do Wilna i Kowna w dniach 12 i 13 października. Koszt około 300 złotych. Można się zapisywać, są jeszcze wolne miejsca.

11.Wznawiamy po wakacjach próby chóru w czwartki o godz. 19.00 i orkiestry w piątki o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

12.Zbiórka ministrantów w piątki o godz. 16.30. Prosimy rodziców, aby przypomnieli o spotkaniu. Służba ministranta przy ołtarzu jest wielkim zaszczytem.

13.Jest nowy kalendarz intencji Mszy Św. na 2017 r. Jeśli ktoś pragnie zamówić Mszę Św. gregoriańską prosimy o zgłaszanie się jak najwcześniej. Można też zamawiać intencję na w Nowym Roku.

14.Bóg zapłać za ofiary na elewację kościoła z Kadzidła Państwo Monika i Jakub Zera z ul. Ks. Mieszki – 450 zł, Marianna Grzegorczyk z ul. Piłsudskiego – 100 zł, Lucyna i Włodzimierz Grzegorczyk z ul. Armii Krajowej – 100 zł, Janusz i Marzena Sucheccy z ul. Sportowej – 100 zł, Dorota i Leszek Kulas z ul. Mickiewicza – 200 zł, Marianna Bobik z ul. Prusa – 250 zł, , Wiesława Grzyb z Piaseczni – 200 zł, Barbara Olkowska z Gleby – 200 zł, Władysława Popielarczyk z Golanki – 200 zł, Stanisław i Cecylia Madrak z Golanki – 300 zł, Czesław Kubeł z Golanki – 200 zł,  Róża Kobiet z Kadzidła Podgatki (zelatorka Stanisława Prusaczyk) – 200 zł, nowożeńcy Adrian i Sylwia Wołejszo – Lelujka z ul. Kurpiowskiej – 50 zł, Stanisław i Justyna Duszak z Kierzka – 200 zł.

15.Na Misje Święte zostały przygotowane kopie obrazu Trójcy Świętej z naszego głównego ołtarza. Obrazy wystawione w pudełku są na stoliku na końcu ławek. Można je wziąć. Za przygotowanie ich dokonano opłaty. Gdyby ktoś chciał uczestniczyć w pokryciu tych kosztów niech złoży dobrowolną ofiarę do skarbony za gazety. Każda rodzina powinna taką pamiątkę Misji posiadać w domu.

16.9 września w nocy odszedł do Domu Ojca ks. Henryk Józef Korża, długoletni zasłużony kapłan i profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.