Porządek Mszy Świętych

NIEDZIELA I ŚWIĘTA
Godz. 7.30; 9.30; (11.00 w Glebie); 12.00; 17.00


DNI POWSZEDNIE
Od Wielkanocy do ostatniej niedzieli października godz.: 7.00 i 18.00
Od ostatniej niedzieli października do Wielkanocy godz.: 7.00 i 17.00.
W czasie kolędy nie ma Mszy wieczornej.


I PIĄTEK MIESIĄCA
Godz. 7.00; 8.30; 17.00 w czasie kolędy


I SOBOTA MIESIĄCA
Godz. 7.00 i 17.00 w czasie kolędy.

 

SPOWIEDŹ
Rozpoczyna się pół godz. przed każdą Mszą świętą

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK:
8.00-9.00, 17.00-18.00

SOBOTA:
8.00-12.00

NIEDZIELA I ŚWIĘTA:
kancelaria nieczynna

Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny 2016/2017

01 wrz 2016

Aktualności

            1 września o godz. 8:00 uroczystą Mszą św. sprawowaną pod przewodnictwem księdza dziekana i proboszcza Ryszarda Kłosińskiego w naszej świątyni parafialnej w Kadzidle rozpoczęliśmy nowy Rok Katechetyczno – Szkolny 2016/2017. W tej uroczystości modlili się przedstawiciele Władz Powiatu Ostrołęckiego jak i naszej Gminy Kadzidło na czele z Panem Starostą Stanisławem Kubłem i Panem Wójtem Dariuszem Łukaszewskim. Byli obecni też dyrektorzy naszych szkół: Pani Ewa Dobkowska – Duszak, Pani Beata Piasta, Pan Michał Bogdański, Pani Halina Prusaczyk, Pani Ania Mikulska, Pani Lucyna Bakuła, Grono Pedagogiczne, katecheci, pracownicy szkół, rodzice oraz dzieci i młodzież naszej parafii  

            W homilii ks. proboszcz nawiązał do słów papieża Franciszka wypowiedzianych do młodzieży w Krakowie w lipcu podczas Światowych Dni Młodzieży. Papież zwracał się z prośbą do młodych ludzi aby wstali z wygodnych kanap w swoim życiu, aby szli przez życie z pełną werwą, z zapałem, aby nigdy nie zapominali o Panu Bogu i zauważali drugiego człowieka obok siebie. Nawiązując do Ewangelii ks. proboszcz przypomniał dzieciom i młodzieży zgromadzonej w naszej świątyni o tym aby zarzucali sieci i wypłynęli na głębie i szukali najważniejszych wartości w modlitwie i nauce. Aby przez życie szli z Chrystusem, ucząc się nowych treści w szkole z pełnym zapałem po wakacyjnym odpoczynku. Żeby budowali mosty między sobą, między ludźmi i zostawiali ślad po sobie w swojej dobroci, życzliwości, serdeczności. Zachęcił do uczestnictwa w każdą niedzielę do uczestnictwa we Mszy św., a także do codziennego pacierza rano i wieczorem. Na końcu ks. dziekan złożył uczniom, dyrektorom i nauczycielom życzenia dobrego i owocnego roku katechetyczno – szkolnego oraz udzielił uroczystego Bożego Błogosławieństwa wszystkim zebranym, zawierzając wszystkich opiece Matki Bożej.

            W kościele były obecne też sztandary różnych instytucji z naszej parafii, które przypominały zebranym o jakże ważnej dla naszej Ojczyzny 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po Mszy św. przeszliśmy do Mauzoleum, aby złożyć kwiaty i oddać hołd bohaterom, którzy zginęli za wolność naszej Ojczyzny – Polski. Po odśpiewaniu Hymnu Polski w modlitwie Anioł Pański modliliśmy się o chwałę Nieba dla męczenników II wojny światowej z terenu naszej parafii.

 

            Niech ten Nowy Rok Katechetyczno – Szkolny będzie czasem owocnej pracy zarówno dla dyrektorów i nauczycieli w wychowaniu młodego pokolenia oraz w nauce i poznawaniu świata dla uczniów.