XXIII Niedziela Zwykła

4 wrz 2016

XXIII niedziela zwykła 04. 09. 2016 r.

1.      Dziś Niedziela Kadzidlańska. Obchodzimy dożynki Parafialno – Gminne. Rozpoczną się one uroczystą Mszą  św. o 12.00, po zakończeniu  której uroczystym korowodem przejdziemy do Zagrody Kurpiowskiej. Tam kontynuować będziemy nasze wspólne świętowanie.

2.      W czwartek 8 września Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. Msze św. w tym dniu o godzinie 7.30, 9.30 i o 18.00. Podczas każdej Mszy będzie poświęcenie ziarna do siewu.

3.      Od 5 września Mszą św. o godz. 18.00 wznawia swoje spotkania po wakacyjnej przerwie Odnowa w Duchu św. Po Mszy św. spotkanie odpowiedzialnych w domu parafialnym.

4.      6 września we wtorek o godzinie 10.00 uroczysta Msza św. w intencji jubilatów obchodzących 50 – lecie małżeństwa. Ten dzień przygotował Urząd Gminy wraz z parafią.

5.      We wtorek 13 września dzień fatimski.  Nabożeństwo fatimskie bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00 w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej do Groty.

6.      Za tydzień w niedzielę 11 września Odpust ku czci Matki Najświętszej w Dąbrówce. Piesza pielgrzymka z naszej parafii wyruszy o godzinie 8.00 sprzed kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych.

7.      11 września w niedzielę dożynki diecezjalne w Kobylinie. Serdecznie dziękuje  delegacji z Kadzidła, że z  wieńcem dożynkowym pojadą do Kobylina. Dziękuje Panu Wiesławowi i Pawłowi Jaksina że samochodem zawiozą delegację. Msza św. dożynkowa o godz. 12.

8.      Poszczególni kapłani będą odpowiedzialni za wspólnoty i grupy: Ks. Proboszcz – Rodzina Franciszkańska, Róże Żywego Różańca, Domowy Kościół. Ks. Krzysztof – Odnowa w Duchu Świętym, Koła Caritas, Bierzmowani wraz z s. Bożeną. Ks. Marek – Schola młodzieżowa wraz z siostrą Bożeną, schola dziecięca wraz z siostrą Mirosławą, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, czyli KSM, Oaza Dzieci Bożych, przygotowanie klasy 3 wraz z siostrą Mirosławą do I Komunii Św. Ks. Andrzej – ministranci.

9.      Pierwsza Komunia św. będzie 14 i 21 maja 2017 r. o godz. 10. I Komunia święta w dwóch grupach.

10.Bierzmowanie 5 czerwca 2017 r.

11.Ks. Marek zaprasza bardzo serdecznie dzieci na spotkanie Oazy Dzieci Bożych, które odbywać się będzie w każdy czwartek o godz. 19 w domu parafialnym. Zapraszamy dzieci od klasy III za na wspólną modlitwę i zabawę. Pierwsze spotkanie po wakacjach integracyjne – przejażdżka rowerowa.

12.Ks. Marek zaprasza bardzo serdecznie młodzież na spotkanie KSMu, które odbywać się będzie w każdy piątek o godz. 19 w Domu Parafialnym.

13.Próba scholi młodzieżowej we wtorek 6 września o godz. 19.00.

14.Tradycyjnie 17 września organizowana jest pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa. Chętne dzieci i młodzież serdecznie zapraszamy. Zapisy u katechetów.

15.Pielgrzymka do Wilna i Kowna w dniach 12 i 13 października. Koszt około 300 złotych. Można się zapisywać są jeszcze wolne miejsca.

16.8 września w czwartek pielgrzymka do Wąsewa. Wyjazd o godz. 9.00. Są jeszcze wolne miejsca.

17.Bóg zapłać za ofiary na elewację kościoła: Anna i Zbigniew Mielniccy z ul. Wspólnej 200 zł, Krystyna i Stanisław Raczkowscy ul. Wspólnej 100 zł. Czesława Pliszka ul. Kościuszki 50 zł, Teresa Sienkiewicz ul. Prusa 100, Barbara i Józef Pliszka ul. Sportowa 100, Kazimierz Samsel z Kieszka 150 zł, Konstanty Bakuła Tatary 110 zł, Stanisława i Czesław Nalewajk Golanka 200 zł, Sabina i Marian Młynarczyk z Krobi 200 zł, Agnieszka Stańczak Golanka 50 zł, Teresa i Tadeusz Kosińscy  z Golanki 200 zł, Wiesława i Henryk Rydel z Piaseczni 200 zł, Barbara i Zdzisław Pokora z Gleby 200 zł, nowożeńcy Ewa i Piotr Krukowscy Lenda Siarcza Łąka 100zł i z ul. Piłsudskiego.

18.Szybko posuwają się prace przy elewacji naszej świątyni.

19.Ofiary dziś składane na tace przeznaczone są na potrzeby diecezji. A przed kościołem ofiary do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.

20.W każdą trzecią niedziele miesiąca ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na potrzeby parafialne.

21.Na Misje Święte zostały przygotowane kopie obrazu Trójcy Świętej z naszego głównego ołtarza. Obrazy wystawione w pudełku są na stoliku na końcu ławek. Można je wziąć. Za przygotowanie ich dokonano opłaty. Gdyby ktoś chciał uczestniczyć w pokryciu tych kosztów niech złoży dobrowolną ofiarę do skarbony za gazety. Każda rodzina powinna taką pamiątkę Misji posiadać w domu.

22.W Kościele od Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego jest przepiękna formacja serc ludzi wierzących przez tzw. Ruch Oazowy począwszy od dzieci, młodzież i przechodząca formacja dla ludzi dorosłych także małżonków. Zachęcamy, aby rodzice zapisywali swoje dzieci do tego ruchu oazowego, a także jako rodzice i małżonkowie tworzyli kręgi Domowego Kościoła. Taki krąg trwa w ciągłej formacji.

23.Pielgrzymka małżeństw na Jasną Górę 24 i 25 września.

24.Diecezja łomżyńska z racji Roku Jubileuszu Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach 18-25 października. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do kapłanów.  jczap@interia.pl.

25. Dziękuje Paniom z asysty procesyjnej z Krobii za odnowiony i wyczyszczony feretron procesyjny.

26. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli Śp. Marianna Florek lat 73 z Ostrołęki (Jazgarka), Waldemar Pierzchanowski lat 82 z ul. Ogrodowej, Marek Olkowski lat 48 z Gleby. Pogrzeb w poniedziałek 5 września o godz. 10.00.