XX Niedziela zwykła

14.sie 2016

XX Niedziela Zwykła, 14 sierpnia 2016 r.

1.Dziś i jutro zapraszamy jeszcze na Apel Jasnogórski do groty na godzinę 21.00

2.Dziś po mszy św. o godz 9.30 spotkanie rodziny franciszkańskiej.

3. Jutro 15 Sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP w tradycji polskiej nazywana Matki Bożej Zielnej oraz Dzień Wojska Polskiego. Msze święte jak w niedzielę o 7.30, 9.30, 12.00, 17.00. W Glebie o godz. 11.00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie wiązanek ziół, owoców, zbóż i kwiatów. Tego dnia po każdej Mszy świętej również będziemy błogosławić dzieci jako owoc miłości rodziców. Jest to święto nakazane a więc mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

4. We wtorek odpust świętego Rocha. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 12.00, 18.00.  uroczysta suma  o godz. 12.00 z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy do czynnego udziału w czasie sumy w strojach regionalnych, dziewczynki do sypania kwiatków, do niesienia chorągwi i feretronów.  W tym dniu święci się zwierzęta domowe i dobytek. Woda święcona będzie przed kościołem. Zachęcamy do procesji ofiarowania siebie i swoich bliskich za głównym ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej wychodząc przed ołtarzem św. Rocha.

5. Dnia 22.08.2016 organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Sokółki, Św. Wody i MB Różanostockiej. Opłata 55 zł. Prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się gdyż czas do wyjazdu jest krótki.

6. 12 i 13 (środa i czwartek) Października planujemy pielgrzymkę autokarową do Wilna i Kowna. Koszt ok. 300 zł. W koszt pielgrzymki wliczone są: nocleg, 2 obiady, przewodnicy i przejazd autokarem.

7. Za tydzień taca przeznaczone jest na uzyskanie środków których Stolica Apostolska potrzebuje do pełnienia należytej służby wobec całego Kościoła.

8. Zapraszamy na próbę orkiestry jutro tj. Poniedziałek na godz. 19 do domu parafialnego.

9. Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na wystawę pt. „Zwykli niezwykli”, poświęconej kultowi świętych w Diecezji Łomżyńskiej. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia wystawy, gdyż można zobaczyć tam także eksponaty z naszej parafii.

10. Informuję, że trwają prace przy elewacji kościoła. W tym roku wykonujemy wymianę tynków i malowanie od strony zachodniej, gdzie stan elewacji był najgorszy. Roboty wykonuje firma Mirosławy i Andrzeja Borkowskich z Ostrołęki, mająca wieloletnie doświadczenie przy obiektach sakralnych. Elewacja od strony frontowej kościoła jest w najlepszym stanie i będzie wykonywana na końcu. Odpadanie tynków całymi płatami było już widoczne ok. 10 lat temu. Można to zaobserwować na ścianie od strony plebani. Przyczyną odpadania tynków jest ich długoletni wiek oraz najprawdopodobniej wykonana przecierka cementowa podczas malowania elewacji ok. 30 lat temu. Obecnie do robót renowacyjnych używamy materiałów rekomendowanych przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Kosztorysy na roboty były porównywane z cenami innych firm i w ostateczności jeszcze negocjowane. Na roboty jest udzielona długoletnia gwarancja wraz z tynkami są wykonywane inne potrzebne roboty jak naprawa obróbek blacharskich, likwidacja pęknięć, naprawy cokołu i okien. Jestem przekonany, że po wykonaniu tych robót będziemy mieli na 100 lat spokój z elewacją, a kościół będzie najpiękniejszy w okolicy. Prace są kosztowne. Cały czas staramy się o pozyskanie środków zewnętrznych. Są złożone odpowiednie wnioski. Ale aby prace mogły trwać i tak potrzebna jest duża ofiarność parafian. Dla tego proszę o zrozumienie mnie kiedy proszę o pomoc na remont elewacji. To przecież nasz wspólny kościół, nasz kościół w Kadzidle. Z góry dziękuję za zrozumienie i pomoc.

11. Dziękujemy za złożoną ofiarę na elewację na naszej świątyni z Kadzidła
z ul. Ogrodowej,

Todzi 10

Państwu Zofii i Józefowi Dawid z Brzozówki 200 zł

Józefowi i Helenie Tomczak z Gleby 100 zł

Pani Krystynie Szabłowskiej z ul. Wiśniowej 100 zł

Panu Michałowi Sadłowskiemu z ul. Witosa 100 zł

Państwu Irenie i Czesławowi Pokora z Jazgarki 300 zł

Pani Jolancie i Andrzejowi Boruch z Kadzidła 7b 200 zł

Państwu Annie i Tadeuszowi Kaczyńskim z Kuczyńskich 300 zł

Państwu Dariuszowi i Monice Bożomańskim z ul. 11 listopada 100 zł

Państwu Januszowi i Wiesławie Zera ul. Ks. Mieszki 300 zł.

Państwu Iwonie i Jarosławowi Lenkiewicz z ul. Kościuszki 100 zł.

Państwu Apoloni i Henrykowi Ciak z ul. Wiejskiej 100 zł.

Pani Eugenii Lisiewskiej z ul. Kurpiowskiej 100 zł.

Nowożeńcom Sylwii i Cezaremu Malinowskim z ul. Kurpiowskiej 50 zł.

12. Bardzo proszę chętnego Pana, który by wykosił łąkę przy domu parafialnym i zabrał trawę.

13. Parafialny zespół Caritas informuje, że od września będą wydawane dary żywnościowe. Osoby, które chcą skorzystać z pomocy Caritas muszą uzyskać zaświadczenie z opieki społecznej w urzędzie gminy Kadzidło. Pomoc Caritas przeznaczona jest dla osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Podania należy składać w dn. 23 i 24 sierpnia od 8-12 w domu parafialnym w Kadzidle.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszła: śp. Stanisława Kaliszewska lat 87 z Brzozówki, Józef Suchecki lat 74 z Brzozówki