XVI Niedziela Zwykła

17 lip 2016

XVI Niedziela Zwykła 17.07.2016 r.

1.     Dziś, uprzedzając święto św. Krzysztofa patrona kierowców, poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Przy okazji poświęcenia można złożyć ofiarę na misję święte dla misjonarzy 1 grosz za 1 kilometr.

2.     24 lipca za tydzień ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Zostali bardzo doświadczeni i okażmy im naszą solidarność.

3.     Piesza Pielgrzymka Łomżyńska wyrusza 1 sierpnia – nasz dekanat z Ostrołęki z grupą czerwoną, można się zapisywać.

4.     23 lipca w sobotę w Łomży w ramach 31 Światowych Dni Młodzieży odbędzie się Festiwal Narodów. Będzie to okazja do spotkania się z młodzieżą z 10 krajów, reprezentujących 4 kontynenty w naszej diecezji. Zapraszamy do udziału w tym festiwalu zwłaszcza młodzież. Zapisy u ks. Marka.

5.     Dnia 24 lipca br. o godz. 15 w Wykrocie w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie odbędzie się Światowy Zlot Młodzieży Kurpiowskiej z diecezji i z zagranicy pod hasłem „Rodzina fundamentem Narodu i Kościoła”. W programie min. Msza św., której będzie przewodniczył kard. Gerard Müller z  Watykanu. W ramach spotkania młodzieży będzie bicie rekordu Ginesa w konkurencji największe zgromadzenie osób w stroju kurpiowskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a przede wszystkim młodzież.

6.     Od 20 lipca, od środy do poniedziałku 25 lipca w naszym dekanacie w Lelisie będziemy gościć 27 młodych osób z Litwy, którzy przyjadą ze swoim duszpasterzem, aby przeżywać Światowe Dni Młodzieży w naszym dekanacie. Wolontariuszy, którzy chcieli by pomóc w ich przyjęciu prosimy, aby zgłosili się do ks. Marka. Będzie to okazja do spotkania się z młodzieżą z innego kraju. Otoczmy tą młodzież naszą modlitwą.

7.     24 lipca w niedziele odpust św. Anny w Dąbrówce.

8.     Planujemy pielgrzymkę do Św. Lipki, Stoczka Warmińskiego, Gietrzwałd i Reszla na 10 sierpnia.

9.     Dziękujemy za złożone ofiary na elewacje na naszym kościele z Kadzidła z ul. Mickiewicza, Państwo Bożena i Wiesław Duszak 1 Maja, Pan Tadeusz Dawid ul. Sportowa – 300 zł, Pani Maria Grala z ul. Bema – 100 zł, Państwo Józef i Stanisława Bakuła z Golanki – 400 zł, Pan Stanisław Polak z Golanki – 200 zł, Pan Stanisław Lemański z Gleby – 100 zł, Pan Tadeusz Kisiel z Piaseczni – 200 zł, Pan Marek Prusaczyk z Piaseczni – 200 zł.