XI Niedziela Zwykła

12 czer 2016

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 12.06.2016 r.

1. Za tydzień ofiary do puszek przed kościołem zbierane są na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i inne cele edukacyjne diecezji.

2.  Ofiary zbierane na tace za tydzień będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

3. Jutro 13 czerwca nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej procesja do groty Matki Bożej.

4 W tym tygodniu 17 czerwca w piątek będzie miała miejsce w naszej parafii niecodzienna uroczystość. Mszą Świętą o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. bp Tadeusza Bronakowskiego rozpoczniemy uroczystość poświęcenia pomnika ku czci wielkiego Polaka i patrioty  rotmistrza Witolda Pileckiego. Po Mszy św. około godz. 11 będzie przemarsz z kościoła na skwer rotmistrza Witolda Pileckiego koło dworca. Będziemy mieli zaszczyt gościć córkę rotmistrza Panią Zofie Pilecką- Obtułowicz. Zapraszamy jak najserdeczniej wszystkich parafian na tą uroczystość.

5. Za tydzień w niedzielę 19 czerwca wesele kurpiowskie. Uroczysta Msza św. z obrzędem pożegnania z panieństwem na końcu Mszy św. z obejściem feretronu Matki Bożej o godz. 12.

6.  Organizujemy wyjazd na Festiwal Młodych do Płonki Kościelnej na 18 czerwca. Koszt 40 zł Zapisy u ks. Marka i siostry Bożeny.

7.     Organizujemy letnie kolonie z Panem Bogiem dla dzieci klas 4 – 6 w Ptakach    k. Nowogrodu. Termin kolonii od 25 czerwca do 1 lipca. Koszt uczestnictwa 320 zł. Więcej informacji i zapisy u katechetów i ks. Marka.

8. Są do nabycia obrazy z Trójcą Świętą z głównego ołtarza naszego kościoła jako pamiątka Misji Świętych. Zachęcamy, by każda rodzina posiadała taki obraz w domu.

9. W dniu 24 i 25 czerwca Franciszkanie organizują pielgrzymkę na czuwanie nocne do Częstochowy. Koszt 70 zł. Wyjazd o 10. Zapisy u siostry Wiesławy Sobiech oraz siostry Haliny Karpińskiej. Zapisy do spotkania 12 czerwca. Siostra Krystyna Nurczyk.

10. 11 czerwca za tydzień w sobotę w Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęce odbędzie się 3 Diecezjalna Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości. O godz. 11.30 Droga Krzyżowa. O godz. 12 Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Tadeusza Bronakowskiego.

11. Parafia NMP w Ostrołęce (Fara) i Ruch Domowy Kościół zapraszają na III Wieczór Skupienia dla małżeństw i narzeczonych „Uczciwość Małżeńska”, który będziemy przeżywać dnia 18 czerwca w sobotę o godz. 19:40 w kościele Farnym w Ostrołęce. Zaproszenia można wziąć ze stolika.

12. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce oferuje dla osób, które skończyły szkołę średnią (matura nie jest wymagana) i chciałyby zdobyć zawód, kształcenie w systemie dziennym,  wieczorowym lub zaocznym. Proponowane kierunki: opiekun medyczny, technik masażysta, terapeuta zajęciowy, opiekun w DPS, opiekun osoby starszej, opiekunka środowiskowa, technik usług kosmetycznych i technik BHP. Więcej inf. pod nr. tel. 29 764 66 37 i na ulotkach.

13.  Dziękujemy za złożone ofiary na elewację kościoła z Kadzidła z ul. Kościuszki i Jaśminowej, Państwo Żebrowscy Ryszard i Halina z ul. Moniuszki 200 zł, Maria Ciak z rodziną z Brzozówki 1000 zł, za ofiary od całej wioski Piasecznia – 140 zł, Klimki – 150 zł, Grale – 230 zł, Golanka – 100 zł, Gleba – 275 zł.

14. Nabożeństwo Poświecenia Pól: 13 czerwca w poniedziałek Tatary godz. 19, 14 czerwca we wtorek Podtatarze godz. 19, 15 czerwca w środę Todzia godz. 15 i Jazgarka godz. 19.

15. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli Śp. Stanisław Świdwa lat 78 z Długiego Kątu i Marianna Duszak lat 86 z Kierzka.