VI Niedziela Zmartwychwstania

01 maj 2016

VI Niedziela Zmartwychwstania 01.05.2016 r.

1.      W tym tygodniu do niedzieli 8 maja dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać Biały Tydzień.

2.      Ogłoszenia dla dzieci na Biały Tydzień:

Środa – poświęcenie medalików

Czwartek – poświęcenie pamiątek

Piątek – poświęcenie i rozdanie obrazków

3.      21 maja odbędzie się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Świętej Lipki i Stoczka Klasztornego.

4.      6 maja Pierwszy Piątek miesiąca. Dziś rozpoczynamy najpiękniejszy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele i święta o 9.30, a także w poszczególnych wioskach w świetlicach czy przydrożnych kapliczkach. Prosimy serdecznie też o odnowienie wszystkich krzyży i kapliczek przydrożnych.

5.      5 maja I Czwartek Miesiąca. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, która zakończy się nabożeństwem majowym, a potem Msza Święta. Serdecznie zachęcamy do adoracji wszystkich, w sposób szczególny grupy modlitewne z naszej parafii.

6.      6 maja I Piątek Miesiąca. Msza św. o godz. 7 potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do Mszy św. o godz. 8:30. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, która zakończy się nabożeństwem majowym, a potem Msza Święta. Serdecznie zachęcamy do adoracji wszystkich, w sposób szczególny grupy modlitewne z naszej parafii. Spowiedź kandydatów do bierzmowania w czasie adoracji wieczornej. W Glebie Msza św. o godz. 15.00.

7.      6 maja w piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Św. Kandydaci do sakramentu bierzmowania zobowiązani są do uczestnictwa w niej. Także w tym dniu po Mszy św. wieczornej będzie pierwsza próba do bierzmowania.

8.      7 maja Pierwsza Sobota miesiąca. Z racji ślubu o godz. 17 nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18.

9.      10 maja o godz. 17.00 od kandydatów do bierzmowania będzie odebranie świadectwa wiary przez delegata ks. biskupa – ks. dr Zbigniewa Pyskło – dyrektora Wydziału Katechetycznego.

10.3 maja we wtorek Uroczystość Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę, o godz. 9:20 uczniowie Szkoły Podstawowej wprowadzą nas przed Mszą św. w atmosferę patriotyczno-narodową akademią. Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o godz. 12.00. W Glebie Msza św. o godz. 11.

11.18 lat temu odbyły się w naszej parafii Misje Parafialne. W Roku Jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski i Roku Miłosierdzia od 8 do 15 maja będzie miało miejsce wielkie wydarzenie w naszej parafii. Księża Redemptoryści poprowadzą Misje Parafialne. Zapraszamy na Misje Święte i prosimy o modlitwę w intencji Misji.

12.Ponieważ Misje parafialne są wydarzeniem wyjątkowym w parafii dlatego na pamiątkę zostały przygotowane obrazy z Trójcą Świętą z naszego kościoła z głównego ołtarza. Taki obraz można już nabyć w zakrystii czy też przed kościołem w cenie 30 zł.

13.Dopełnieniem przeżycia Misji na pewno będzie spowiedź misyjna. Na pamiątkę przeżycia spowiedzi misyjnej będziemy mogli wziąć pamiątkowy obrazek.

14.Z racji Roku Miłosierdzia jak już ogłaszaliśmy będzie pielgrzymka do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia w dniach 20, 21 i 22 czerwca. Można się już zapisywać jak najszybciej, ponieważ są zarezerwowane noclegi i jedzenie, autokar, przewodnicy. Gdyby nie było chętnych pielgrzymkę odwołamy. Koszt około 270 zł.

15.W październiku planujemy pielgrzymkę do Wilna i Kowna.

16.Prosimy przełożonych wspólnot parafialnych żeby zgłosili się do zakrystii po Mszy św. aby odebrać listy poparcia ustawy stop aborcji. Osoby, którym ochrona życia leży na sercu zachęcamy do złożenia podpisu.

17.Biuro Powiatowe w Ostrołęce informuje, że do 16 maja przyjmuje wnioski o przyznanie płatności bezpośredniej na rok 2016. Od 15 marca do 2 maja w godz. 7:30-15:30, od 4 maja do 12 maja w godz. 6:30-20:00, 13 maja i 16 maja w godz. 6:30-22:00, w sobotę 14 maja w godz. 7:30-14:00. Przed złożeniem wniosku należy dla swoich potrzeb wykonać jego ksero wraz z załącznikami graficznymi. Jednocześnie informujemy, że Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie wykonuje kserokopii na żądanie rolnika.

18.Dziękuje za ofiarę na kościół z Kadzidła z ul. Trasy Mazurskiej i z Gleby.

19.W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła Janina Liszewska lat 60 z Podgatki.