V Niedziela Wielkanocna

24 kwi 2016

V Niedziela Zmartwychwstania 24.04.2016 r.

1.      Dziś z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka ofiary zbierane do puszek na całym świecie przed kościołem będą przeznaczone na potrzeby najbardziej pokrzywdzonych przez wojnę na Ukrainie.

2.      W niedzielę, która jest zarazem Pierwszą Niedzielą miesiąca rozpoczynamy najpiękniejszy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele i święta o 9.30. Jak i w poszczególnych wioskach w świetlicach czy przydrożnych kapliczkach. Prosimy serdecznie też o odnowienie wszystkich krzyży i kapliczek przydrożnych.

3.      27 kwietnia druga rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. Po Mszy wieczornej odśpiewamy dziękczynne Te Deum.

4.      1 maja o godz. 10:00 dzieci klas III przystąpią do I Komunii św. W tym dniu będzie zmiana godz. w odprawianiu Mszy św. Msza św. O 7:30, wypominki już o 6:45. Potem Msza św. o godz. 9.00. O 10.00 uroczysta Msza św. dzieci do I Komunii św. O 12, o 17 i w Glebie o 11. Prosimy o zwrócenie uwagi na zmianę godz. Tej jednej Mszy św. o godz. 9.00.

5.      Sprzątanie kościoła przed I Komunią św. będzie we wtorek 26 kwietnia  po Mszy wieczornej.

6.      Spowiedź dzieci do I Komunii św. i ich rodziców w piątek 29 kwietnia o godz. 16.00.

7.      Egzamin z drugiej części materiału dla kandydatów do bierzmowania uczących się poza Kadzidłem odbędzie się 30 kwietnia w sobotę o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.

8.      18 lat temu odbyły się w naszej parafii Misje Parafialne. W Roku Jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski i Roku Miłosierdzia od 8 do 15 maja będzie miało miejsce wielkie wydarzenie w naszej parafii. Księża Redemptoryści odprawią Misje Parafialne. W tym tygodniu w imieniu księdza proboszcza i księży wikariuszy delegacje dostarczyli czy też dostarczą do każdej rodziny imienne zaproszenie do udziału w misjach. W zaproszeniu jest słowo ks. proboszcza, modlitwa w intencji Misji i program Misji. Przyjmijmy to zaproszenie z jak największą miłością i wiarą, pokarzmy wszystkim członkom naszej rodziny i postawmy to zaproszenie na poczesnym miejscu w naszym domu.

9.      Ponieważ Misje parafialne są wydarzeniem wyjątkowym w parafii dlatego na pamiątkę zostały przygotowane obrazy z Trójcą Świętą z naszego kościoła z głównego ołtarza. Taki obraz można już nabyć w zakrystii czy też przed kościołem w cenie 30 zł.

10.  Dopełnieniem przeżycia Misji na pewno będzie spowiedź misyjna. Na pamiątkę przeżycia spowiedzi misyjnej będziemy mogli wziąć pamiątkowy obrazek.

11.  Z racji Roku Miłosierdzia jak już ogłaszaliśmy będzie pielgrzymka do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia w dniach 20, 21 i 22 czerwca. Można się już zapisywać jak najszybciej, ponieważ są zarezerwowane noclegi i jedzenie, autokar, przewodnicy. Gdyby nie było chętnych pielgrzymkę odwołamy. Koszt około 270 zł.

12.  W październiku planujemy pielgrzymkę do Wilna i Kowna.

13.  Są zdjęcia z procesji rezurekcyjnej. Można zgłosić się do zakrystii i je wybrać i zamówić.

14.  Dziękuje za ofiarę na elewację świątyni z Kadzidła z ul. Szkolnej, z Jazgarki, z Kierzka i Pan Władysław Bednarczyk z Szafarni.

15.  W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Jadwiga Wiechowska lat 93 z Ostrołęki, wcześniej mieszkała w Kadzidle, Czesława Kołodziejczyk lat 78 z Piaseczni, Krzysztof Śnietka lat 50 z Ostrołęki i Czesława Mróz lat 70 z Golanki – pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00.