III Niedziela Zmartwychwstania

10 kwi 2016

III Niedziela Zmartwychwstania 10.04.2016 r.

1. Za tydzień słowo wygłoszą siostry zakonne pracujące na misjach ze zgromadzenia naszych sióstr. Ofiary zbierane przed kościołem będą przeznaczone na Misje Święte. Ofiary zbierane na tacę w 3 niedzielę miesiąca tradycyjnie przeznaczone są na potrzeby naszej parafii, szczególnie na elewacje na naszej świątyni.

2. Dziś spotkanie po Mszy św. o godz. 9:30 dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Bierzmowanie 16 maja o godzinie 18.00.

3. Dziś spotkanie Rodziny Franciszkańskiej po Mszy św. o godz. 9.30 w Domu parafialnym.

4. Komunikat dotyczący inicjatywy modlitewnej „Koronka na ulicach miast” w 1050. rocznicę Chrztu Polski:

Twórcy Inicjatywy modlitewnej „Koronka na ulicach miast”, która na stałe wrosła w krajobraz duchowy Polski, zapraszają wszystkich Polaków do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego, w dniu obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. Modlitwa odbędzie się w piątek 15 kwietnia 2016 roku o godz. 15.00 na ulicach, skrzyżowaniach, skwerach i placach całej Polski. Dokona się to w łączności z Konferencją Episkopatu Polski, która tego dnia wraz ze Zgromadzeniem Narodowym będzie obradować w Gnieźnie i Poznaniu. W tym wydarzeniu chodzi o to, aby małe grupy wiernych spotkały się w miejscach publicznych i odmówiły Koronkę w intencji naszej Ojczyzny. Zachęcamy, aby w czasie Koronki biły dzwony naszych parafialnych kościołów. Wydarzenie ma charakter unikalny i jednorazowy. Ma ono podkreślić ten szczególny jubileusz 1050. lecia Chrztu Polski.

5. W dniach 15-17 kwietnia 2016 roku Wyższe Seminarium Duchowne im. Papieża Jana Pawła II w Łomży zaprasza młodzież męską, której nieobojętny jest temat kapłaństwa, do przeżycia we wspólnocie kleryków dwóch dni. Możliwość spędzenia tego czasu w naszym Seminarium jest sposobnością do osobistego uczestniczenia w życiu alumnów, rozeznających swoje powołanie i przygotowujących się do kapłaństwa. Program spotkania będzie zgodny ze zwykłym harmonogramem zajęć obowiązującym kleryków, od piątkowego wieczoru do niedzielnego obiadu. Obejmuje on między innymi wspólną modlitwę, uczestnictwo w wykładach, spotkania z klerykami i moderatorami Seminarium, oraz możliwość odbycia osobistej rozmowy z ojcem duchownym. Weekend jest bezpłatny.

Zapraszamy i oczekujemy!

6. Z inicjatywy Wolontariuszy Caritas Diecezji Łomżyńskiej włączyła się w kampanię „KILOMETRY DOBRA”. Głównym celem kampanii jest ogólnopolska akcja bicia rekordu Guinnessa w układaniu „kilometrów złotówek” na czynienie dobra, którym dla nas jest zakończenie prac remontowych kuchni i stołówki dla dzieci w ośrodku „Caritas Bliźnim” w Ptakach k/Nowogrodu. Przebudowa Ośrodka, w którym wypoczywa około 3000 dzieci w każdym sezonie wakacyjnym. Wykonanie kuchni i stołówki dla dzieci jest w tym roku sprawą konieczną ze względu na standardy higieny i bezpieczeństwa, dlatego dzisiaj jest zbiórka do puszek na ten cel.

7. 26 kwietnia we wtorek odbędzie w przychodni lekarskiej „Medikal” komputerowe badanie wzroku. Badanie jest bezpłatne.

8. Możemy jeszcze rozliczać się z Urzędem Skarbowym do końca kwietnia. Jest prośba wielu osób starszych o pomoc w rozliczeniu, szczególnie o wypełnienie Pitu i przekazanie podatku na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i na Caritas. Jeśli ktoś umie wypełniać te wnioski i chciałby pomóc gratisowo prosimy o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.

9. Dziękuje za złożone ofiary na elewacje na naszej świątyni: Strażacy z Kadzidła - 300 zł, Konstanty i Marianna Pabich Klimki 15 - 500 zł, rodzina Myszkowskich i Zaniewskich z ul. Sportowej 36 - 500 zł z ul. Piłsudskiego i 11 Listopada.

10. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Czesław Śniadach lat 82 z ul. Targowej i Konstanty Duda lat 88 z Gral.