Ferie zimowe w parafii

24 lut 2016

W dniach 08 – 12.02.2016 roku w Domu Parafialnym im. Św. Jana Pawła II w Kadzidle odbyły się półkolonie dla uczniów szkół podstawowych z parafii Kadzidło. Organizatorami wypoczynku dzieci byli: ks. proboszcz kan. Ryszard Kłosiński, ks. Marek Ulatowski i ks. Krzysztof Łapiński.

W zajęciach wzięło udział  55 uczniów z kl. I –VI Szkoły Podstawowej w Kadzidle oraz 10 animatorów: s. Mirosława Szaniawska, p. Justyna Kisiel, Ewa Duszak, Aleksandra Polak, Ewa Mamajek, Adrianna Giers, Wioleta Suchecka, Jakub Krystian, Oliwia Wiśnicka i Izabela Samsel.

Spotkania rozpoczynały się codziennie o godz. 9.30 i trwały do 13.00. Podczas pobytu na zimowisku dzieci miały zapewniony posiłek, przygotowany przez animatorów jak również udział w różnorodnych grach, zabawach i konkursach.

Program wypoczynku dzieci urozmaicały każdego dnia inne atrakcje: gry i zabawy integracyjne. 14 lutego w dzień św. Walentego odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez Panią Annę Deptułę  i Panią Barbarę Ciak oraz dyskoteka Walentynowa. Dzieci też mogły poznać z bliska zawód strażaka poprzez spotkanie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kadzidle i obejrzeć dokładnie wóz strażacki. Dzięki pomocy Pana Wiesława Duszaka dzieci odwiedziły  Muzeum Kurpiowskie w Ostrołęce, gdzie mogły dokładnie poznać wszystkie zwyczaje kurpiowskie. Oczywiście  nie mogło też zabraknąć  na koloniach wyjazdu na basen do Ostrołęki. Zwieńczeniem kolonii była uroczysta Msza św. sprawowana przez ks. proboszcza Ryszarda Kłosińskiego w naszej pięknej świątyni i rozdanie dyplomów na zakończenie półkolonii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby czas ferii zimowych naszych dzieci upłynął radośnie, beztrosko i bezpiecznie.

Słowa wdzięczności kierujemy również do naszych sponsorów: Panu Marcinowi Białobrzewskiemu za pyszne pieczywo oraz firmie JBB w Łysych za wędliny na kanapki.