XIX Niedziela Zwykła

9 sierpnia 2015

XIX Niedziela Zwykła, 09 sierpień 2015 r.

1.                Dziś w kościele Św. Krzyża w Łomży, Mszę Św. prymicyjną jako biskup odprawi

Ks. Witold Mroziewski. Ks. biskup po święceniach kapłańskich pracował tylko 1 rok w diecezji łomżyńskiej jako wikariusz i to w naszej parafii. W imieniu nas wszystkich weźmie udział delegacja z naszej parafii we Mszy Św. w Łomży.

2.                W tym tygodniu w czwartek 13 sierpnia przypada Dzień Fatimski. Początek o 20.15 w kościele, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do groty, Różaniec, Apel i procesja powrotna do kościoła. Weźmy ze sobą świece.

3.                Codziennie do 15 sierpnia o godz. 21 zapraszamy na Apel.

4.                15 sierpnia w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP w tradycji polskiej nazywana Matki Bożej Zielnej oraz Dzień Wojska Polskiego. Msze święte jak w niedzielę. Na każdej Mszy świętej poświęcenie wiązanek ziół, owoców, zbóż i kwiatów. Tego dnia po każdej Mszy świętej również będziemy błogosławić dzieci jako owoc miłości rodziców

5.                Za tydzień w niedziele 16 sierpnia Odpust świętego Rocha. Msze święte: 7.30, 9.30, suma odpustowa o 12.00 i 17.00. Zapraszamy do czynnego udziału w czasie sumy w strojach regionalnych, dziewczynki do sypania kwiatków, osoby do niesienia chorągwi i feretronów. Św. Roch jest patronem od różnych chorób. W tym dniu święci się zwierzęta domowe i dobytek. Woda święcona będzie przed kościołem. Zachęcamy do procesji ofiarowania siebie i swoich bliskich za głównym ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej wychodząc przed ołtarzem św. Rocha.

6.                Próba chóru w najbliższy czwartek o godz. 19.

7.                Próba orkiestry w piątek o godz. 19.

8.                  Zwracam się z serdeczną prośbą żeby nie wrzucać do pojemników – kontenerów na śmieci na cmentarzu grzebalnym trawy, liści, żywych wieńców i kwiatów, a składanie ich obok kontenerów.

Do odczytania na Mszy o 9.30: Po Mszy świętej spotkanie Rodziny Franciszkańskiej w kościele.

9.                List intencyjny Komendanta  miejskiego policji w Ostrołęce

W związku z odnotowanymi w ostatnim czasie oszustwami dotyczącymi podpisywania niekorzystnych umów apelujemy do Seniorów, aby podczas spotkań z osobami nieznajomymi stosowali zasadę ograniczonego zaufania. Często do ich drzwi pukają akwizytorzy proponujący „jedyną i niepowtarzalną okazję”, czy to na zmianę dostawcy gazu, energii elektrycznej, czy też zmianę operatora telefonicznego. Zastrzegają oczywiście , że „promocja”  dotyczy tylko dzisiejszego dnia i wręcz wymuszając podpisanie umowy, nie pozwalając na dokładne zapoznanie się z nimi.

Pamiętajmy, żeby nie podpisywać żadnych umów, czy też innych dokumentów bez dokładnego wcześniejszego zapoznania się z ich treścią. Jeden nieświadomie złożony podpis może być przyczyną wielu problemów . Czujność , ograniczone zaufanie w stosunku do nowo poznanych osób z pewnością zmniejszy ryzyko, że to właśnie my staniemy się ofiarami oszusta. Nie obawiajmy się również w przypadku jakichkolwiek wątpliwości powiadomić Policję.

10.           Dziękujemy za złożone ofiary na Kościół z ulicy Bursztynowej, Jeglijowca i Golanki