Spotkanie Rejonowe przy znakach ŚDM

14 lip 2015

Wtorek 14 lipca to szczególny dzień dla wiernych zgromadzonych w Bazylice Myszynieckiej, ale także dla młodych z dekanatów: myszynieckiego, kadzidlańskiego, krasnosielskiego, chorzelskiego, ponieważ gościli oni przez trzy godziny znaki Światowych Dni Młodzieży- krzyż i ikonę. Podczas powitania ksiądz proboszcz Zbigniew Jaroszewski nie krył radości z obecności tych szczególnych symboli. Pod wielkim wrażeniem ilości wiernych zgromadzonych podczas peregrynacji znaków ŚDM w bazylice myszynieckiej był ks. Jacek Czaplicki dyrektor Centrum Światowych Dni Młodzieży, który podkreślał, że tak duża liczba wiernych bardzo dobrze rokuje i pokrzepia do dalszej pracy. Młodzi z dekanatów oraz zgromadzeni wierni po Mszy Św. obejrzeli prezentacje dotyczącą ŚDM oraz trwali na modlitwie przed znakami. Spotkanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim. Ksiądz proboszcz Janusz Kotowski  wraz z  ks.Marekiem Ulatowskim  i młodzieżą z naszego dekanatu prowadziłi znaki ŚDM do Lelisa, aby mieszkańcy mogli pomodlić się i ucałować znaki Światowych Dni Młodzieży, które ujrzymy już w 2016 roku na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Ewa, Kasia i Wiktoria :)