VI Niedziela zwykła

15 luty 2015

VI NIEDZIELA ZWYKŁA, 15.02.2015

1.     Dziś zbiórka do puszek przed kościołem po każdej Mszy św. na misję święte.

2.     Za tydzień w niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła i Domu Parafialnego.

3.     Bóg zapłać niewiastom z Caritasu, Odnowy w Duchu Świętym i z Rodziny Franciszkańskiej za przygotowanie herbaty i poczęstunku dla chorych w dniu chorego w domu parafialnym.

4.     24 lutego w Ostrołęce w parafii pw. Św. Franciszka rozpocznie się kurs ewangelizacyjny Alfa. Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek o godz. 19 w salce parafialnej. Zapisy i szczegóły u ks. Marka.

5.     Odnowa w Duchu Świętym przy naszej parafii zaprasza osoby, które przeszły rekolekcje REO oraz wszystkich parafian na uroczystą Mszę Św. 16 lutego w poniedziałek o godz. 17 z okazji dziesiątej rocznicy powstania tej wspólnoty.

6.      18 lutego – Środa Popielcowa. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msza Święta o godz. 7:30, 9:30, 12:00 i 17:00. W Glebie o 15. W czasie każdej Mszy Świętej posypanie naszych głów popiołem. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę i inne dobre uczynki i post.

Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta w ciągu dnia, pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli jak najlepiej wejść w misterium świąt wielkanocnych.

7.      Od Środy Popielcowej rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu.

8.      Zachęcamy w Wielkim Poście do takich uczynków podjętych w duchu pokuty
i umartwienia jak dobrowolne powstrzymanie się od picia alkoholu i palenia papierosów. Ściszamy muzykę.  Pomyślmy o tych, którzy nadużywają alkoholu, w sposób szczególny pomyślmy o sytuacji polskiej młodzieży, która coraz częściej sięga po alkohol. Trzeba Apostołów trzeźwości! Możemy wpisać swoje przyrzeczenie do Złotej Księgi Trzeźwości.

9.      Gorzkie żale w niedziele Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz. 9:30.

10.W piątek 20 lutego Droga Krzyżowa o godz. 16:30. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.

11.W Wielkim Poście będzie kurs przedmałżeński dla młodzieży, która nie ukończyła w szkole w ramach katechizacji szkolnej. Rozpoczęcie tych spotkań w I niedzielę Wielkiego Postu, 22 lutego po Mszy Św. o godz. 17:00. Nauki będą trwać do soboty włącznie.

12.Za tydzień w niedzielę po nabożeństwie Gorzkich Żali odbędzie się spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania.

13.Dnia 20 lutego w piątek w godz. od 10 do 12 odbędzie się komputerowe badanie wady wzroku w przychodni lekarskiej Medical, przy ul. Kościuszki 15.

14.W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Mieczysław Mrozek przeżył lat 58 z Podtatarza.